Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Segal #6 üzenetére

    Jaja, nem lesz virágbolti verzió. Ez mondjuk lehet egyesek szemében automatikusan azt jelenti, hogy szar és bukott cím. De hát egyszer majd megtudják, hogy milyen eredeti játékkal játszani. :U

    Kíváncsi leszek az open bétára, hogy mennyire fogják birni a szerverek a rohamot.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Dr. Akula #20 üzenetére

    2016-ban fekete pont, ha valami online? Meg noname? Komolyan? :U Nem mondom, nekem is bejött, amikor floppyn másolgattuk egymásnak a tört játékokat Commodore-on vagy Pc-n, de az a kor már eltűnt vagy 25 éve...

    A D3-nál is a sírás hátterében az esetek 95%-ban az állt, hogy nem lehetett letorrentezni. Illetve le lehetett, de értelme nem volt. A maradék 5% meg az volt, akik szerver oldali lag miatt elvesztették a HC karaktereiket. Inkább mondtad volna azt, hogy neked nem ér meg 50-60 eurót ez a cím...

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz #19617792 #36 üzenetére

    Én elég régóta játszom online játékokkal (15+ év) és amit te mondasz az abszurd. 99.99%? :DDD Sokra mész vele, ha már az internet szolgáltatódnak rosszabb a rendelkezése állása, kivéve ha bérelt vonalad van. A másik, hogy megnézném, hogy mit szólna hozzá a sok ember, ha évente max. 1 óra lenne az összes patchre, frissítésre, hibajavításra. Akkor persze az lenne a baj, hogy miért nem jön tartalom, mi?

    DRM mentes? Majd akkor, amikor mindenki mindenhol mindent megvesz. A világ a másik irányba megy, lásd: Denuvo. Egy vagyonba kerül, de ha bejön nekik, akkor sorra jönnek majd az olyan játékok, amikhez ugyan nem kell online kapcsolat, viszont nem lehet majd feltörni. Kíváncsi leszek azokra a játék topikokra (pl.: Just cause 3. Még topikja sincsen itt a Ph!-n...)

    Félreértés ne essék, nem védeni akarom őket, főleg nem az Ubisoft-ot, akik azért elég átlag alatt teljesítenek a szerverek és a csalók szűrése terén (bár negatív csúcs talán a Rockstar a saját SC szerverével). Engem is idegesít, ha pl.: season nyitáskor D3ban órákig nem lehet játszani, vagy anno bármely MMOban nagyobb patch után akár napokig/hetekig gondok voltak, de ettől még nem támasztok megvalósíthatatlan elvárásokat. Elfogadom, mint egyrészt szükséges rosszt (DRM), másrészt élvezem az online világ adta előnyöket.

    És ahonnan ez az egész elindult: nem mondom azt egy játékra, hogy szar, csak azért mert internet kapcsolat kell hozzá.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Fitzgerald #48 üzenetére

    Gondolom de, 0. naptól játszom vele (ezernél több órával benne, plusz a CB), mivel a 12 hónapos wow előfizetés mellé kaptam meg (visszagondolva kb. harmada lett volna, ha direktbe veszem meg). Az elején voltak problémák, sőt mai napig vannak, pl.: rubberbandinget máig nem javították ki teljesen, season elején rendre pár napig rendre lassulások, akadások vannak. Csak az a gond az elméleteddel, hogy a kezdeti hibák előtt is tele voltak a fórumok a sírással, hogy miért kell online kapcsolat, holott akkor még nem is lehetett tudni, hogy olyan katasztrofális lesz a start. Aztán később ezek a hangadók eltűntek, amikor rájöttek, hogy nem igazán lesz tört változat belőle (vagy megvették, vagy mentek POEzni, ami szintén online, de az nem baj, mert nem fizetős).

    Ez a terheléses belassulás dolog egyébként itt is borítékolható lesz. Nyilván jönnek majd a nyilatkozatok, hogy DDOS támadást kaptak, ahogy a Blizz szokta. Szerintem már az open beta alatt össze fog omlani a rendszer, de ha nem és pozitív csalódás lesz az embereknek, akkor majd éles rajtkor. ;] Eddig egy viszonylag sima indulást láttam életemben az pedig a GW2 start volt (bár ott meg az AH döglődött az elején, de gond nélkül lehetett játszani).

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Fitzgerald #50 üzenetére

    Szóval teljesen jogos a felháborodás a játékosok részéről.

    Itt van a kutya elásva, ugyanis nem jogos. Minden játék mellé ami megveszel jár egy elég vaskos jogi szöveg, amit el kell fogadnod, hogy játszhass a játékkal. Ebben benne van az is, hogy a játék internet kapcsolatot használ. Elfogadtad? Igen. Akkor miért jogos? Az az érem másik oldala, hogy igen, elvárható lenne, hogy dinamikus erőforrásokkal nyújtsanak állandóan elérhető és jó szolgáltatást, ha már az ember fizet valamiért. De ez szerintem nem nagyon fog javulni, hacsak

    De akkor fordítsuk meg a dolgot: ha lesz online DRM, ezek az arcok megveszik majd a játékot? Nem.
    Ha nem lesz DRM, megveszik majd a játékot? Nem. Akkor meg?

    Ezt állítani szintén sarkítás. Honnan tudod ilyen biztosra, hogy senki nem veszi meg azok közül, akik a tört változattal amúgy játszottak volna? Ezt senki nem tudja, se a kiadók, se a játékoson. Én valahol középútra tenném ezt. Egyrészt van olyan, aki "elvből" nem vesz legális szoftvert, na velük nem lehet mit kezdeni. Van olyan, aki játszik a törttel és ha megéri megveszi - ezt próbálják kiváltani a steamen a 2 órás refunddal kb -, és van olyan, aki játszik a tört változattal, de később, ha lejjebb megy az ára beszerzi a játékot.

    Amióta az MS kitalálta az achivement rendszert, azóta látható volt, hogy erre fog elmozdulni a játékvilág. Lassan de biztosan mindenben lesz "achi", mindent felhőben tárolnak és mindhez kell majd online kapcsolat. (Persze achi is megoldható lenne, hogy offline teljesíted, aztán internet közelben feltöltöd, de erre meg az lesz a válasz, hogy így tudják szűrni a trükközőket.)

    Én nem állítom, hogy ez a jó megoldás, de a többségnek tetszik, bejön, ezt igazolják az eladások. Ha az embereknek ez nagyobb nyűg lesz, mint az élvezet, akkor ez a dolog elhal majd, lást starforce védelem és társai. Elfogadom, ha valaki nem akar online kapcsolatot igénylő játékokkal játszani, de az a baj, hogy manapság ilyen maximum az indie címeknél van, ritkán AAAs játéknál. De, ahogy korábban is írtam, emiatt elítélni egy játékot szerintem nem lehet.

    exec79: Just Cause 3-ban lévő új denuvo-t nem tudták feltörni és az egyetlen csapat aki ezzel foglalkozott azt nyilatkozta, hogy idén nem is fogják, illetve nem is fognak játékokat feltörni. Megnézik, hogy hogyan alakulnak az eladások, ha nincs tört változat. Az mondjuk megint más, hogy steamen is csak vegyes az értékelése a játéknak. Feljebb is írtam, szerintem alapvetően nem biztos, hogy veszteséget termel a warez, főleg tőlünk nyugatabbra, ahol arányaiban olcsóbbak a játékok a fizetésekhez képest.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák