Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Fitzgerald #50 üzenetére

    Szóval teljesen jogos a felháborodás a játékosok részéről.

    Itt van a kutya elásva, ugyanis nem jogos. Minden játék mellé ami megveszel jár egy elég vaskos jogi szöveg, amit el kell fogadnod, hogy játszhass a játékkal. Ebben benne van az is, hogy a játék internet kapcsolatot használ. Elfogadtad? Igen. Akkor miért jogos? Az az érem másik oldala, hogy igen, elvárható lenne, hogy dinamikus erőforrásokkal nyújtsanak állandóan elérhető és jó szolgáltatást, ha már az ember fizet valamiért. De ez szerintem nem nagyon fog javulni, hacsak

    De akkor fordítsuk meg a dolgot: ha lesz online DRM, ezek az arcok megveszik majd a játékot? Nem.
    Ha nem lesz DRM, megveszik majd a játékot? Nem. Akkor meg?

    Ezt állítani szintén sarkítás. Honnan tudod ilyen biztosra, hogy senki nem veszi meg azok közül, akik a tört változattal amúgy játszottak volna? Ezt senki nem tudja, se a kiadók, se a játékoson. Én valahol középútra tenném ezt. Egyrészt van olyan, aki "elvből" nem vesz legális szoftvert, na velük nem lehet mit kezdeni. Van olyan, aki játszik a törttel és ha megéri megveszi - ezt próbálják kiváltani a steamen a 2 órás refunddal kb -, és van olyan, aki játszik a tört változattal, de később, ha lejjebb megy az ára beszerzi a játékot.

    Amióta az MS kitalálta az achivement rendszert, azóta látható volt, hogy erre fog elmozdulni a játékvilág. Lassan de biztosan mindenben lesz "achi", mindent felhőben tárolnak és mindhez kell majd online kapcsolat. (Persze achi is megoldható lenne, hogy offline teljesíted, aztán internet közelben feltöltöd, de erre meg az lesz a válasz, hogy így tudják szűrni a trükközőket.)

    Én nem állítom, hogy ez a jó megoldás, de a többségnek tetszik, bejön, ezt igazolják az eladások. Ha az embereknek ez nagyobb nyűg lesz, mint az élvezet, akkor ez a dolog elhal majd, lást starforce védelem és társai. Elfogadom, ha valaki nem akar online kapcsolatot igénylő játékokkal játszani, de az a baj, hogy manapság ilyen maximum az indie címeknél van, ritkán AAAs játéknál. De, ahogy korábban is írtam, emiatt elítélni egy játékot szerintem nem lehet.

    exec79: Just Cause 3-ban lévő új denuvo-t nem tudták feltörni és az egyetlen csapat aki ezzel foglalkozott azt nyilatkozta, hogy idén nem is fogják, illetve nem is fognak játékokat feltörni. Megnézik, hogy hogyan alakulnak az eladások, ha nincs tört változat. Az mondjuk megint más, hogy steamen is csak vegyes az értékelése a játéknak. Feljebb is írtam, szerintem alapvetően nem biztos, hogy veszteséget termel a warez, főleg tőlünk nyugatabbra, ahol arányaiban olcsóbbak a játékok a fizetésekhez képest.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák