Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    Hát nem is tudom, nem vágtam hanyatt magam a szereplőgárdán, de mivel kegyes vagyok, a produkció hozzáadott értékét növelem frenetikusan fárasztó szójátékommal, amely egyben csúcspontja is annak: Szuperák Barbi hogy szuperál majd? Ha ennél több is alakul menet közben, az csak jó.

  • totron

    addikt

    válasz Vakegérke #29 üzenetére

    De gonosz vagy. :D Ilyen frázisok szálldosnak majd, hogy nagy ember, nagy talp/cipőméret, nagy szív. Jótékonyan mosolyog majd ezekre. Kulturált ember amúgy, kiművelt érzelmi világgal, sok lakos példát vehetne róla. Mégis jellemzően bohócszerepben van a nagyközönség szemében.

  • totron

    addikt

    válasz E.Kaufmann #39 üzenetére

    Utálom a youtube-ot, meg az összes, véleménybuborékos algoritmust alkalmazó felületet. Ha nincs külső forrásból geller, körbe-körbe mész, unod az online életet, felhozatalt. Te most egy külső geller voltál és félelmetes, mert hiába 2.13M a feliratkozószám, nem jött szembe, nem is jött volna szembe, pedig voltak igen hasonló látogatásaim. Ezek szerint a rendszer nem hozta áthallásba őket vagy olyan fajtába csak, amivel nem kapcsolta össze. Mint említettem: utálom, mint a szart. Kellene egy csúszka, ami a véleménybuborék/diverzitás síkján állítja a homogenitást-heterogenitást, így eldönthetné a júzer, hogy mennyire nyitott is ő valójában saját elgondolása és igénye szerint. Ez persze üzletileg nem érné meg a szolgáltatónak. Hogy pontosan miért nem és pontosan hogy nem, azt nem értem, biztosan van, aki igen. Amit tudok, hogy ez nekem így nem jó és szándékosan rejtve van a internett java/nagyobb része. :O

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz rushty #42 üzenetére

    Ezt a Blikk-szerkesztőséget is fejberúgnám azért. Halálhírre házassági csámcsogni való, ehh. Ennél szebben már csak Antal Imre emlékét gyalázták meg. Na hagyjuk is, este nézhető már a vágott celebparasztkodás.

  • totron

    addikt

    Andor egy gigantik SuperMario.:D Jobb a pajta szerintem, kiélhetik a szereplők a terraformálási ösztönüket. Fenét kell ezen szörnyülködni, érthetetlen.

  • totron

    addikt

    válasz antikomcsi #49 üzenetére

    A prepozíciót látom én a tető dologban. Szerepeltetni kell a versenyzőket, különben ül a produkció. A kislány már járt tetőn, nem mellesleg pehelysúlyú kiscsirke, jó volt ez így. A pasik meg pasik, azok mindig mennek minden irányban, azok olyanok! Ugyanolyen prepozíció a nagyhangú-fülsértő lány, kemény az olyan. Elmondása szerint "elleszünk".:D Ők ketten igen, de a többiek?
    Arról szól ez, hogy az alap készségeknek híjján vannak, tehát a sorrend nem a szunyókahely elrendezése lesz, hanem a bámészkodás. Nem is baj, tanul az ember, menet közben. Szerintem is jobb a jobba menni, ahogy már fárad a társaság. Aki előbb kiesik és csak a pajtát kóstolhatta meg, az persze úgy járt.

    Na, kezdődik már? Titkos befutó a Nagy Noémi néni, álomszerű jelenségként szellemruhában libeg némán ide, meg oda, kiszimatolja a körzetet maga körül.

  • totron

    addikt

    Mónika keresi a fényt. Az utazóbloggernapszemüveges gyerek sarlótartása megbocsáthatatlan

  • totron

    addikt

    válasz LamaCube #59 üzenetére

    Jó, de ő munkán kívül, hegyével kifejezetten felfele tartotta. Úgy ráakadhat akárki is. Van a rosszul áll a kezében alapfennforgás és van a közveszélyokozás megalapozása vastagon. De engedjük el. A munkafolyamat nem okozott vérnyomás emelkedést bennem, természetes, hogy akinek nem volt dolga vele, bele kell tanulnia. Okítottam több földlakót már kaszálni, megvolt a türelem mindkét részről, idővel a siker is.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    Noémi emberből van, a többinek csak a sajnálatos mindenkori átlagot sikerül alulról nyaldosnia. A poén, hogy önmagában ez az átlag szint fel sem tűnne - hiszen átlag - de Noémivel együtt már felemelő, egyben keserű kontrasztot alkot. Csúcspontja ennek, mikor senki nem mondott semmit a felvetésére Andor témában. Demcsákot felrúgtam volna, mikor a csapat, a produkciójuk, a műsor mellett érvelt olcsó, amolyan tv2-es drámai hangszínt megütve. Nem volt sem akkor, sem előbb sem már miről beszélni, bőven el kellett hagynia a terepet a legidősebb, legnagyobb talpú csapattagnak, amit sajnálok. Hogy Demcsáknak ezt önerőből sikerült rápakolnia vagy rendezői instrukcióra, azt nem tudom eldönteni. Lapozzunk.

  • totron

    addikt

    Noémi nőstény üzemmódban, nem tudnak ezek a nők egymaguk létezni sosem. Megtalálta a maga olimpikonját, feltűnően meg, be kell tagozódni valahogyan, valahova, de nem baj az, ha a két, kellő pillanatban odalépős személyiség hadtestet képez, tud szükség lenni az ilyenre, bőven tud.

    Mónika egy kabaré, sajnálnivaló is, de épp ugyanannyira röhej. Jól jártak vele a műsorkészítők.

    A focistaember részéről kicsit sem volt elegáns az erőre alapozni. Majdnem cikibe fordult, de végül nem ő vesztett. A sportszerűség a köztes, logikai-ügyességi vonalat kívánta volna ekkora erőfölénynél egyértelműen. Ha a sárga csapat párja szétszakad, a szívük meg meg, az dramaturgiailag is kiemelkedőbbet hozott volna. A párbaj bár megvillantotta egy fordulat lehetőségét egy kis időre és igyekeztek izgire vágni, a valóságban egyből lehetett tudni, hogy a tipikus kieső esik ki, így az eddig tapasztalható legunalmasabb szenvedést láthattuk, ami bosszantó is egyben.

    Rájuk fért a gyűlés, épp ideje volt kifakasztani a közösségi gennygócot. Nem a katasztrófaturista beszél belőlem, de a kollektív nagyszerelem az olyan, azon túl, hogy elejétől hamis, szóval hogy nem létezik az sokáig.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    A tűzzel volt ott a baj. :O

    A tehénreakció jó volt. :D

    Ja igen, ecettel oltani sajtot a tablettás bor szintje. Azonfelül 6x-8x annyi savó keletkezik, mint természetes oltóval szerelve. Deep sóhaj.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz LamaCube #84 üzenetére

    Érdekes, hogy egyénekről beszéltek. A múlt szériában nekem egyértelműen a piros csapat jött be a tagjai miatt, a mostaniban mindkettőből van anti- és szimpatikus is. Ez a felvizezés ötlete és tette jajj de fe fájt! Felmentsük őket, mivel ezt teszi lehetővé a kultúrájuk? Ők úgy is a szerelmükkel adják el magukat. Francokat, ez vállalhatatlan és szargalacsinként hat bármilyen, kicsit is jóérzésű környezetben. Bah.

  • totron

    addikt

    Egyértelműen gyáva húzás volt a Jolly gyereket kiküldeni & félni a 22 éves kélgyótól, Barbit kellett volna kibaszni akarni. A produkció kreatívjaitól pedig olcsó húzás volt a szerelmespár koncepciója, főleg egy ilyen, csak temperamentumosként aposztrofált, fiatal lánnyal. Nagyon kiszámítható így a sztori, nem is szül elegáns szituációkat vagy jó érzéseket. Valamint a szerelmespár is működhetett volna ösztönszintjükön kívül, de hát ilyen fázisában nyilván nem tudnak.
    Jolly a körülmények áldozata itt, ami azért nem jó, mert semmi baj vele. A párkapcsolatuk sem bűnös, ők sem a kapcsolatban, de a műsorkészítők és producerek számító karrieristák és pénzemberek halmaza. Emberileg nem korrekt az ilyen formátumú nyösztetése az embertársaknak. Barbi persze egy villyogó katasztrófa, fiatal.

    Noémit sem értem, mikor olyan jó a kommunikációja és agyveleje, azt is felméretné, hogy hiába beszél neki. Ez is elfogadás tárgya kell, hogy legyen a kölcsönhatásnak, véleménynyilvánítás folyamatának, hogy nincs siker, hogy nem megy át a másiknak, mivel a másik még éretlen. Noémi tényleg félrehívós eljárás keretében szerette volna megteremteni a többségi békét, ebben igazat szólt a Barbi lány. Hogy ez kifogásolható ez, az nézőpont kérdése. Az biztos, hogy a szemtől szembe rész sem maradt el sosem, ami fontos.

    Ez a téma az új, biztos gerince a mostani folyamnak, amint előzetesből is láthattuk, de végigkíséri a szériát, arra is a nyakamat teszem. Ha nem esik be egy spontán alakulás és ez a top, amit kapunk, hát az szomorú lesz. Kevesebb biztonsági játékot és emberibb predesztinációkat is el tudnék viselni, a show nem csak így mehet, ahogy most, bár könnyen lehet, hogy ennek a műfajnak ez a plafonja, mégis: az előző szériában ilyen érzés nem költözött belém, mint ezzel most.

  • totron

    addikt

    Felvizezés: megérdemelt volna egy ütős büntetést, amit úgy istenesen meg is érez a szellemi szerző, de hagyták. Nem tudom, hogy csak adásba nem került vagy eredetileg is elengedték. Nem ismerjük a háttérgárdát. Nem ez az egyetlen, ami változott: ha emlékeztek, a múltkori széria számolásos feladatában nagy balhé volt, hogy az egyik részére ment a súgás, a segítség, míg a másik nem kapott semmi segítséget. Itt Barbella meg szabadon óbégathatott. Megértem a motivációit, de mi ez itt már? Zsuzsika meg szótlanul, bár némi önkéntelen grimaszolással műsorvezetősködött tovább, némán. Instrukcióba adták neki? Nem értem. Tényleg veszett idegesítő, mikor egy eredendően is kellemetlen hangfekvésű szemrebbenés nélkül küldi a segítséget az ellen részére. A többiek is csak suttogtak, érthetetlen. Nem komolyzenei koncerten voltak, lehetett volna nem suttogni is. Nem látták az előző évadot? Nem értem az egészet. Valószínűleg a szerelmespár koncepciója elbírta, még ezt is, így viszont szomorúan tv2-ősnek kell minősítenem.

    Viki érzékenysége bejön, csak ne érezné gyengének magát a többihez képest. Nem gyengébb, hanem gazdag, nagyfelbontású lelkivilággal bír, ami nagy előny. Ezt nem árt tudatosítani, mert tényleg van benne érték.

  • totron

    addikt

    válasz Shadowfax #93 üzenetére

    Azt mondta Jolly, hogy Zolival párbajoztunk volna legszívesebben. A többesszámot nem értem, mindegy, biztos párkapcsolatban gondolkodott megint. A vicc jut eszembe, miután a nagyobb kiflit elvette az egyik szereplő és a másik udvariasságból azt nyilatkozza válaszul, hogy egyébként is a kisebbet választotta volna. Kihívhatta volna Zolit, nem volt semmi akadálya, ahhoz nyúl volt, a Holló gyereket betámadni nem, a szerelem mellett döntött, van ilyen, az eltolódott agyi kémiát még meg is értem, de akkor ne hangoztassa ezt a férfiasság dolgot, mert pont ő hátrált ki előle eleve. Nem lényeg.

  • totron

    addikt

    válasz antikomcsi #97 üzenetére

    Ja tényleg. Világok ütköznek, kit jobban klasszikus férfias értékekre (vagy értéknek hittre) neveltek, ki modernebb már vagy csak más kultúrkör jutott neki. Egyik sem rosszabb a másiknál. A választása szerintem is hülyeség volt viszont, talán gyáva is. Lett volna még ott más is. Mindegy, lezajlott, elmúlt.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    Mónikáról senki nem beszélt az átküldés friss, amolyan önkéntelen megindoklásánál, mélyen szántó kuss övezte személyét vagy csak nem vágták be. Nem, inkább el tudom képzelni azt, hogy hallgattak mélyen. Azért ez milyen rossz már. Senki nem akar megbántani, mert ballaszt vagy a szemükben, ezért inkább nem jön szó a torkukon kifele. Szeleptanya II, a(z anti)kiventillálóshow.
    Túlizgulták Barbi kiborulását is, hagyni kell ilyenkor az embert, nem kell minden pillanatban abajgatni, az csak elnyújtja az állapotot és főleg rontja a bánat szükséges mélypontjának hatásfokát, ennek is szerepe van ugyanis, utána tud felállni az ember, így csak lenyomják. Az odafordulásnak is megvan a hasznos módja és kellő ideje. Bosszantó és kicsit sem előremutató, ha minden pillanatban fel akarnak emelni. Úgy meg még minimum faramuci is, ha ezt egy jellemzően tüskékkel teli kapcsolatban szeretne eszközlődni (Noémi - Barbara). Bár kétségtelenül emberségről tanúskodó az ölelési szándék és igazolja-aláhúzza azt is, hogy tényleg nem ellenségeskedés vezérelte egyszer sem a Noémi soványleányt. Ám mint látjuk, nem mindig a szándék predesztinálja a szituációt, értelmezés kérdése is a másikoldali részről. Miért nem látja ez a szőke, haloványan foltos arcú nő, hogy egy gyerekhez beszél? Nem lesz konszenzus, nem lesz.

    Az ember mindig alakítaná a maga képére a környezetét, különben magányosnak érzi magát (egészen sokminden gyökere az ösztönös magánykerülés) emiatt erőltetődik ez is most ősi tipusosságról beszélünk (típushiábról, ha úgy tetszik). Még ha a jó szándék is vezérli, akkor is csak alakítási ösztön.
    Ja és már csak azért sem kellett volna túlizgulni ezt az egészet, mert Barbi elvonulásában egyszerűen csak szomorú szarást művelt, azt meg jobb egyedül. Guggolás=szarás, egyszerű.
    Gergő is ráfeszült a békítőshow-i szándékára, őt is jó fajta rugó mozgatja, de okosabb lenne mozgásteret hagyni a dinamikáknak, azaz várni, hogy miként hat a bekerült konfliktus az új csoportban, kell az ilyennek a kimozgási idő. Ehelyett a békítő szándék - ami egyben önérdek is, hiszen elmondása szerint sem bírja a feszkót - fog beállni a problémák sorába plusz egyedikként. Ilyenre is figyelni kell.

    ~~~ ~~~ ~~~ ~~~ ~~~ ~~~

    Hollókid soha nem látott replikát tolt a kiválasztáson, szerfelett ott volt.:D Külön érdekes volt, hogy kevésbé éreztem a reakciójában az ott és akkor faktor adta adrenalint, de nem is előre bekészített szöveg volt, bár már gondolkodhatott a szitun valamennyit, mert ő is feltette a kezét, mint önmagát veszélyben érző. Bárhogy is állt össze benne, ütős monológ volt, az biztos.:D Belekötni sem lehetett. Szerintem csaj esetén nem lett volna mellverés, nem olyan fajta. Korához képest üdítően érett. Ahogy én értelmeztem nem a többieket húzta le, sem nem fényezte magát, realitásokat közölt. Tette úgy mindezt, hogy a többiek majdnem mindegyike még bólogatott is, de egyet nem értést senki ábrázatán nem láttam. Nem volt ezzel gond szerintem.

    Zalán kérdésének hangsúlyából is kitűnt, hogy dramaturgiailag kihagyhatatlannak érezték a készítők a térfélcserét: "hogy érzed, szükség volt erre most?". Válaszolt Zoli, hogy igen, Zalán meg, hogy köszönjük, ennyi volt, ezt kerestük, beteljesült a terv. Véleményes persze, ahogy már tárgyaltuk is. Meglátjuk mi alakul belőle. Azt viszont nem fogjuk tudni meglátni, hogy hogyan alakult volna térfélcsere nélkül. A legközelebbi párhuzamos univerzum anyagait át kellene juttatni valahogy és leadni itt.

    Barberák mindenkire véres rongyként tekint aki nem a szerelme. Jó csöcsű ösztönlény. A segge is jó. Mint azt a SUP-os anyagban láthattuk. Vernyogó kígyó, igazi, kisgyermeki szintű érzelmi intelligenciával, tökéletes karakter egy vágottshow-ba. 15 év múlva visszanézve magát helyesel majd? Vagy arcot takar szégyenkezve?

    Az emberek imádnak közszájon tartani, társadalmilag menedzselni idiótákat, ilyen ez a szerencsétlen Baukó is (habár ő nyilván szerencsének érzi a sorsát). Elegye ez a jelenség a cirkusznak és a kollektív jellemtelenségnek vagy valami ilyesmi, nem tudom, utálom az emberiséget, fáj foglalkozni a miértekkel mélységeiben. A lényeg, hogy csak szép képes alakulni belőle. Csupa szép és felemelő és előremutató. Szerepeltetett, sztár mivolta legitimizálja egyúttal a többi hasonszőrű idiótát is, kész is a spoiler. Nem tudom eldönteni, hogy így-e a szebb, a hihetetlen magasságokat is bejárt ív végén való elszólás vagy mikor a 13 éves oktalan kismajom teszi semmissé filmalkotók nem kevés munkáját 2 szavával akár. Sohaj.

    A Viktóriához való véleményemet módosítanám annyiban, hogy. Addig oké, hogy foltosNoémi az érett anyavezér, tényleg az ő vállára került minden ebben az új szituációban (is), bár ő mutatkozott be szószólóként, ez most visszanyalt. Hmmm, de Viki arca, mikor pórusról pórusra és nanoszekundumról nanoszekundumra próbálta leolvasni szerencsétlen Noémi arcáról, hogy mi van, most mit kell tenni, most mit kell érezni, mikor jön tanács vagy vigasz, hát az már sok volt a jóból (az érzékenységből, a bizonytalanságból). Nem akarom bántani ezzel, de nem kisgyerek már. Tegyük hozzá, hogy új helyen tényleg kapaszkodik az ember extrán az addig meglévő lehetőségeibe, illetve amit annak gondol, amit annak érez.

    Noémi lepasszolására is lehet ok: ő egy rejtett problémagenerátor, még ha át is látják az agyukkal, hogy igaza van és hosszú távon jobb a jó értelembe vett kibeszélés és kibeszéltetés, egymás előtt persze, akkor is inkább lepasszolták, generátoroskodjon csak a másik térfélen. Gyakorlatilag Barbi inverz komplementere. Nem akarták Noémit ellenségüknek véletlenül sem, ezért hivatalos ellenséggé tették - én ezt látom ebben, mint valószínűt, ez persze inkább volt tudat alatt meghúzódó ok, mintsem tudatos.

    Hülye helyzet valóban, hogy konfliktust kell átadniuk. Nagyon kifejező volt Gergő arca, miközben hallgatta a beszámolót. Tett is követte, kiderül mire jut a békítő szándékával, jobbára csak energiapazarlás lesz.

  • totron

    addikt

    válasz antikomcsi #111 üzenetére

    uBlock Originnel Cent Browserben nekem nem volt reklám, a legutóbbi epizódot én is gépen néztem kivételesen.

  • totron

    addikt

    Mónika az önbeteljesítő önsorsrontás nagykövete. Annyira rá van feszülve, hogy nem fogadják be, hogy valóban nem fogadják be (előző csapatban is már, hiába nem volt rá oka, ennyire nem).
    A ma elénk került, vágott epizód első felében mentek még az önigazolások, a történtek érzelmi ellentételezése az áthelyezettekben, majd integrálódtak az állatjáték nyomán, amiből a garantált borítékolhatóság is elkövetkezett: az excsapattal való egymásra fújás, pofavágások, igazságtalanság érzések. Hát kicsit olcsó ez, tv2. Ez van, ezt esszük.

    Barbi nem kiérlelt személyiség, képtelen volt egymagában létezni és félt is talán megtalálni önmagát. Ettől lehetett összetörve is mellette, mindegy, csá!

    Mónika össze fog zuhanni, nem az ő tarisznyái nyertek. Ettől is vicces mértékben rettegett. Minden 2. mondatában akad elcsukló szó. Ennyire gonosz a vágás vagy Mónika ennyire ilyen? Nem derül ki. Mindemellé újra előállt a helyzete, megtalálta öngenerált karmája az új helyen is.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz Vakegérke #124 üzenetére

    Egyformán látjuk teljesen. Antikomcsi szerintem fiatal még, pár év múlva ugyanezt másként látná jó eséllyel.

  • totron

    addikt

    Mindenkinél egyéni döntés a kiválasztás - mondja az épp hangoló Dia. Bár azt nem tudom belőni, hányadrészben csinálta tudatosan. Mónika nem a túrót nem kuncsorgott mindenki felé, folyamat kiakad, vigasztalásra szorul, s ha szóval nem is, a Marsról is jól látható állapotával igenis ráterhel mindenkire, akit ér.

    Haha, most jól visszakaptam, lefiataloztattam! :D Noémi tényleg változott most kicsit, vagyis némileg új árnyalatok mutatkoznak meg benne. Amit írsz, azért attól távol van ő. Önigazolásra, majd feszültségszításra ment ki ez az egész, pezseg a show. A Tényekbe is illene, előttem van a bémondó: Egymásnak estek az ex-csapattagok! Összeszűkült szemekkel néztek aktívan, ezt követően sértett gyűlölködésben törtek ki, kígyót békát kiabáltak oda-vissza, majd jól elfenekelték egymást döglött siklóval. Mónika sírt, Dia kiabálásától betorzult a hangsáv, képtelenek voltak lekezelni a hangmérnökök.

    Vakegérke, ez már annyira valószínű, hogy spoilernek minősül. ;)

    Gyepi nagyon egy húron pendül a feleségével, mint az meglepő is.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    Dia büszke szoborként tartotta a tojást a dicső jövő felé eltökélten meredve. Majd a végén megdobta Mónikát tojással. :D :D

    Biztosan egy kudarc neki ez most, eddig tartott számára. Kedveltem őt, ebben a műsorban is, de a picsogás sok volt, frusztráló, sikítva ugrottam volna ki berácsozott ablakokon az éj közepén is akár, ha folytatólagosan mellettem folytatja. A folytatást. Aminek most vége szakadt a játékosok és a nézők számára. Érdekes volt újra hajszál pontosan ugyanazt az intonációt hallani, amit éveken keresztül hallott a fél ország. Megismerhetjük ebben a mezei produkcióban a szereplőket jobban, mint addig. A felszín ezerszer meg van pendítve, a bentebbiek már kevésbé láthatók. A reality alatt kisül egy benyomás vagy besül egy kinyomás.

    Zsuzsa hangja búgó alapértékre váltott a Zsoltival való csacsogásokkor. Furán félelmetes taszítást generál bennem ez a fajta hang tőle.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    hogy ezt nem mondták el nekik, hogy mi a szabálytalan, akkor eléggé gáz
    Nem kellett, hozta ő a formáját. Még Dia ikonikus, egyébként vicces szarrá rázásának esete sem volt képes kirázni jellemét, nem tudott kibújni a bőréből, azaz hogy majdnem pont azt tette. Félig őszintének éreztem és önálló érzésből jövőnek az odaadás javaslását, személyiségének másik fele nemet mondott volna, lényeg, hogy legyőzte a sportszerű énje a másik énjét.

    VARRÓGÉP :D

    Valószínűleg a pirosak állnak vesztésre, másképp nem látom értelmét Sylvi kötözködésének.
    Hogy értve?

    Akkor be kell hangolnom a TV-met, mert itt máshogy látszott!
    Kevesekben merül fel a saját készülék vizsgálata, az önigazolás ezzel szemben nagy úr és kiterjedt népsport, sok félremenés alapja.

    hogy ez lesz a vége
    Az alapgondolat nem lett volna rossz a mindennapi életben a francia gyerek részéről, de egy versenyben, ami még kiélezett is, hát borítékolható volt az eredmény. A belek azért megtömődtek, az is valami.

    Dóri szimpatikus, tudja, látja, hogy mindenki idősebb nála, ennek megfelelően udvarias is. Ami az alaptermészete része, különben nem tudná abszolválni a külvilág felé ezt. Mégsem semmisül meg a nagy tiszteletadásban és a helyét tudásban, van véleménye, sikerül önérvényen maradnia közösségben is, szuper.

    de lemondanék róla, ne legyen másnak se, hogy tudjak bárkit kihívni
    Áh, elkomolytalanítaná, tétnélkülivé tenné az egész játékfolyamot, harcfolyamatot. Athina halas segítsége sem volt már tiszta, hogy ez miként fér bele a szabályokba, a tett persze emberi és jó, de az előző szériában ilyenek nem voltak. Az érthető, hogy többen feladták, mert már az eleje felé is jól látható volt, hogy nem lesznek ott az élbolyban, nagyon nem. Ha segítséget kap Dóri, nem tudom Henry-nek ki segített volna vagy hogy vette volna ez ki magát a végén, mivel kiélezett küzdelmet láthattunk. A traktorgumik amorfak voltak, nem tudom az okát. Nem (csak) versenyszempontból, hanem mitől lesz olyanná egy hajdan volt daliás gumi? Viki pont jól bele tudott helyezkedni, nem egyformán voltak amorfak.

    ha a csapat érdekeit nézi
    Amint el is hangzott, egyéni játékok vannak már. A dolog érdekessége, hogy realizálódik-e az adott játékosban ez vagy más mondja meg neki és hogy mikor mondja meg neki.:D Az ilyen gonoszul láthatatlan átmenetek teszik érdekfeszítővé a show ezen fázisát, itt csapatjátékból az egyénibe való átcsorgás, meg persze menet közben is kombinációja ezeknek.
    Miért érzed Dórit biztosabbnak, mint Viktóriát? Vikiből sem látunk sokat, sarokpontokra ráerősítve, adott szitut tárgyalva vagdosnak be embereket, meg 1-1 pofavágást, ezekből kevesebb derül ki, mint amennyi kiderülhetne, mint amennyi ténylegeshez közelebbi képet rajzolhatna a nézőbe. Athina kirakása hogy segítene a csapat összerdekén?

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz antikomcsi #176 üzenetére

    A túró nem ennyire egyszerű, amiről írsz, ahhoz ~12 liter tej kellene egy fejéssel. Van olyan, de az már a szteroidos világba hajló, nem mindennapi eredmény. Egy átlag fejés elmarad ettől.

    A siránkozás már a liszt alapos megfogyatkozása után következett el, megfáradva.

  • totron

    addikt

    Hány litert adtak fejésenként, arra emlékszel? Fajta- és táplálékfüggő is.

    csinálnak annyit, amennyi kijön az elérhető mennyiségű tejből, és kész.
    Ez igaz.

    Athinával szemben igen inkorrekt volt, hogy Gyepmester visszamehetett, miközben ő nem. Ő az egyetlen, aki nem ízlelhette meg a parasztházat sem, a bulit sem. Mindent a show-ért...

    Pár receptet elolvasva 2-3 napig kell a tejet altatni.
    Az meg a másik. De ki figyel erre? A tévé elbír mindent.

    És mit nyert a termelésin?
    Ő semmit, a kiesés ilyen, a csapat szokott termelésből fakadó jóságot élvezni, nekem nem esett még le, mi az. Búgó hangú lóZsuzsella szerint arról majd később beszélnek.

    Következetlenségekből bizony nincs hiány, nekem az ugrik be róla, mikor a hülyegyerek pókerezik és menet közben alakítja a maga javára a szabályokat, komolytalan. 1bites, impulzusalapú retorika szövi át a második évadot, klasszikus bulvárfogyasztók rezdülhetnek rá.

    Sylvi arra készül, hogy betörje a jövevényeket is.
    Mondasz valamit, bár nem 100%-ban tudatos tőle. Érdekes, hogy mennyire van fonákja ennek (is), előző alkalommal és elsőre én a profi vendéglátót, sorvezetőt láttam benne, mikor fogadta a vendégeket, most eleve más megvilágításba helyezi a vágás, aminek mint tudjuk nagy hatalma van. A szűrővel való verbálos járkáláson kívül ez lesz a veszte, mert hiába a legjobb házigazda és házigazda jelmezbe bújt főnök önkéntelenül is, ezt adja a személyisége, éppen ettől a legnagyobb ellenlábas is a többiek szemében. Hogy egy klasszikust idézzek: No nézzük...

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz LamaCube #192 üzenetére

    Gondolom megvárták a fejleményeket és azok tükrében volt a jutalomfalat.

  • totron

    addikt

    válasz Vakegérke #206 üzenetére

    Igazságot akartak, csak éppen nem kaptak.

    Tegnap írtam:

    Athinának sikerült kétszer meghalnia, Gyepinek meg feltámadnia hamvaiból --- komolytalan.

    Fene a reklámba. Zsuzsikát bezsákolnám és kizárnám: a bulinapon buligyilkos és még olcsó dráma mégolcsóbb megkeltésével is él. Arról nem is beszélve, hogy a
    kiválasztást-kiszavazást is befolyásolta ezzel, nem is kis mértékben. A showért mindent. Jól meg is sorozták Szilvit. A legjobb melle a kiválasztáson Diának volt.
    Zoli belesodródása a tanácskozási eseménybe vicces volt. Bevágnak-kiemelnek pár elemet, azokat ismétlik el 5x, azokból áll egy epizód, ez nem jó. Többet is be tudna fogadni a néző. Gergő indoklása a kék kendőt illetően is vicces volt, csak másképp. Nem akarta terhelni az expirosakat, na persze. Ők is el bírták volna viselni a tudatot. Krónikusan konfliktuskerülő a gyerek és szőnyeg alatti presszióval (passzív agresszióval) mozgatja a szálakat a kierőszakolt béke irányába (ő érezze jól magát).
    Diának igaza van abban a tanácsban, hogy Sylvi bánná, ha nem harcolna normálisan, nem választana normálisan. A választása arról szól, hogy ne adja fel, mint Viki, így nem Zolit választotta, viszont Hollóról is tudta szerintem, hogy az erőt fogja, így kiegyenlítettebbnek ható párbajról lehet szó. Holló fog nyerni szerintem, hátországgal könnyebb, a hátország szárnyakat ad. Hihetetlen, hogy mennyien segítenek neki. Sehol nem lett volna a bénasága miatt, meg a segítségek is komolyak voltak. Nyert. Fákk. Sylvi nélkül nagyon nem lesz ugyanaz, erős karakter volt, ez is lett a veszte. Na meg a szűrővel járkálás. A Hollóval szembeni kedvelési kontraszt azért jó nagy volt, itt mutatta meg magát igazán. Csoporton belüli dinamikák alakítják az egyéni- és önértékeléseket, ilyen egy játék ez.
    Hollónak beakadt kiskorában, hogy a teljesítésétől, teljesítményétől függ az, hogy mennyit látja az apját. Később hiába látja be az ember aggyal, hogy irracionális az összekapcsolás, levetkőzni már nem tudja. Ő meg ezért került be a showba. Érdekes, hogy menet közben mi válik bűnné, válóokká és mi nem. Illetve kinél mi nem és kinek a tükrében mi igen.

    A Gyepes házaspár nem értelmiségi. A többi sem kimondottan, de náluk látszik és ütközik ki jól láthatóan.

  • totron

    addikt

    Beleférhetett volna a költségvetésbe az excsapatok színeinek száműzése nyakperecileg. Lehet mantrázni valamiről, hogy nincs, ha kiveri a szemed.

    A vizeket minimum testsúly függvényében illett volna kimérni, így nem beszélhetünk kiegyenlített küzdelmekről. Volt 2 versenyző, akinek sem kaja a belezetébe, sem győzelem nem került a vállára. Gyepi legalább nem húzta feleslegesen, úgy is Zoller volt a tuti és valahol igazságtalanul való befutó.

    Gergő nem vette észre magát, épp ebből volt a probléma, hogy az otthagyottságai ott is maradtak, ettől voltak otthagyottságok. Répaszedéskor megint ment az olcsó triggerelés. Komposzthelyről nem esett sok só, de ahogy emlékszem kijelöltek egy ilyet. Könnyű rádobni 1-1 csutkát jártában-keltében az embernek. Izzadtságszagúvá lesz így a műsor, ha ennyire rugdosni kell, elősegíteni a felszínre bugyogásokat. Hogy ez bújtatva vagy inkább ilyen egyértelmű direktben az izzadósabb, azt nem tudom. Nincs igazi konfliktus, így ilyenekkel töltötték ki a műsoridőt. Uborkaszezonban forgott, elvégre is.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    Valamelyik agyas kikiáltotta Zolit kettősügynöknek, Sylvi, ha igaz. Tőle furcsa volt, de akad annyi esze, hogy idővel belátó legyen, megismerje a másikat, a szituációt. Ám ha egy ilyet átvesz Dia, onnan nincs megállás. A műsorkészítőket sem érdekli egy felnőtt szintű helyzetértékelés, helyes értelmezés, ráerősítenek a Zolira húzott kétszinűségi vádra. Kiderül majd mennyire felel meg végül emberünk az újonnan kapott tulajdonságának.

  • totron

    addikt

    Dia szánalmas már a pillanatra sem szűnő önzésével. Mit görcsölnek ezen a pár napon? Házasságon belül is vonzóbb az, ha képes a másik átmenetileg megállni a saját lábán.

  • totron

    addikt

    Zoli egy klasszikus, ártatlan börleszkfigura. Ahogy belesodródott a sárga megbeszélésbe, úgy minden másba is, szerintem ebben saját, hozzáadott akarat/érték nincs, megfelel az elvárásoknak, amit ráaggattak.

    No nézzük?

  • totron

    addikt

    Na most utáltam meg a Holló gyereket, még ha szellemi szerző Zoli is volt, nem állt tőle távol (pont passzolt) az sportszerűtlen módszer, amivel élt. Kivillant az, ami eddig is megfigyelhető volt benne, de ebben a mértékben és ilyen alkalmazásban már nem elfogadható (nekem). Az indoklás csak növelte az antipátiát. Kimaradt a hideg salakevés reggelire és a szoba egyik felében való kuporgás, hogy le ne essenek, mert a padló másik fele hiányzott --- leszarom.

    Zsuzsa következetesen mellőzi a legyetek szívesek terminust, pedig létezik. T/2-höz nem a légy szíves passzol. Gratulálok a dicső nép helyes neveléséhez.

    Görcsölnek, de az igyekezetből nem nagyon lesz olaj.
    De, ha bélrendszerrel sajtolják.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    Ilyen módon nem lehet igazságosan kukoricázni! Gyepinek kedvezett a rendszer. Ez a sokadik 1bites feladat, amiben semmi fantázia, semmi kacifánt nincs. Nem az erőfeladatokkal van a bajom, hanem hogy egyértelműen kiegyenlítetlen a küzdelem. Hm hm és hm, ez ilyen, így kell elfogadni.

    Az olajos feladathoz mondta Zsolti is, hogy a környékbeli falvak lakói pont ugyanilyen keserves, inverz termelékenységbe estek. Holló fogalmazta meg ismét jól és realistán, hogy ez reménytelen volt. Aki egyébként megint másolt egy versenytársáról. Elkélt volna 1 igazságnak nagyobb esélyt adó paraván, erre is hm. Az életben vannak ilyen esetek, amiket nem nehéz elengedni, mert annyira fényévekre van a megoldás törtrésze is. Fogkefével is fel lehet mosni a házat, csak nem jellemző, hogy nekiállnak az emberek. Nem mindennel éri meg szarakodni. Nálam a bab szelelésénél, termesztésénél van az egyik választóvíz. Ez túlmutat eszközismereten, technológián vagy a cselekvők vitalitásán.

    Baukó nyilvánosan lebaszásra fog kerülni, ha vége a szériának. A produkció nem tudom miért nem akasztott a nyakába egy pert. Barom ösztönlény.

    Noéminek jó csöcsei voltak, Dórinak viszont jó combjai.

    Mindegyik szereplőnek olyan munkája van, ahol ilyen jó szabadságot kap? Kapnak fizetést a nyereményen kívül is? Nem világos.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz antikomcsi #246 üzenetére

    Koloncság: lemodellezi az ősemberi állapotokat. Mára sem változott ez sokat. Na meg kell a show, ez egy tv. Miből jött le az, hogy előre kitalálnak vélném a játékokat? Nem gondolok ilyet.

  • totron

    addikt

    válasz antikomcsi #249 üzenetére

    Szerintem is uncsi így. Kiélezett küzdelmet jó sok sportszerűséggel, emberséggel, váratlan fordulattal, ezek az igazi csemegék. Ritkán jön össze, pedig nem tudom mennyi pénzből csinálták. Mindegy, a népnek bejön, a visszacsatolás, a bevétel megvan, a szereplők is élményekkel gazdagodtak, tehát jó. Még ha lehetne jobb is. Athina mondjuk végigszopta pajtai létet és csak azt.

  • totron

    addikt

    1 bites, széles néprétegek számára is biztosan érthető üzenet erőltetett erőltetése: Zsuzsa béna mesterkéltséggel pendíti meg a vágott anyagban huszadszorra is, hogy ki kellett állni magadért? Jehh. L0L és bruha, Dóri azon agonizál, hogy kivel milyen lesz a kapcsolata az elkövetkezendő napokban a farmon. Jó sok napról van szó, az biztos. A farmházat is otthonnak hívja.:D Bájos. Ő ezért szerepelt a műsorban. Zoli tényleg kettősügynök: "majd utána mondom". Dia hangleejtése egyattamerő álszentség, ezt nem lehe elrejteni, kicseng. Lehet benne őszinteség is, de abból van a kevesebb. Hendry könnyen marad ember, eleve sem csóringer. Holló leplezetlenül őszinte a kiválasztás előtti indoklásánál, botrányosan rossz politikus lenne belőle.:D Tudjuk, játék és taktika, meg fiatal, de emberileg nem szimpatikus. Miközben ezt írom, azt sem tudom ki kire rakott. Olyan vagyok, mint a szelfizők, akik képtelenek megélni a pillanatot, mert mobiljukkal pont kitakarják a pillanatot.

    Ubdáte: Dóri szétesett a jelöléstől, még ha érti is a felrázási szándékot. Mivé fejlődik? Hogyan fog reagálni 10, 20 év múlva?

    antikomcsi, nekem is sok, máskor is beleszóltak, csak nem ilyen látványosan. Nagy pénzű produkció, mindenki biztosra akar menni. Más kérdés, hogy az élvezeti érték alaposan lecsökken így.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    Ennél csak a Viki kötélen függeszkedése volt uncsibb és egyértelműbb. Henry elengedte, csak kamuból kalapál. Miért nem veri bele rendesen? Ott ágaskodnak.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz Vakegérke #261 üzenetére

    Jó, de hülyék voltak a libák, mennie kellett már, ez tarthatatlan állapot volt, hát érted. Azon felül a saját dilemmájába beleragadt Dórin is segíteni akart. Odakint repked a francia gyerek azóta. Vége az évadnak, bevégeztetett.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    Reméltem, hogy legalább a végére, jelzésértékűen szétbontódik a házaspár, de nem. Holló bejutásán nem lepődtem meg, szerintem a készítők úgy ahogy van elengedték a produkciót, de komolyan semmi esetre sem veszik sem saját magukat, sem a szakmájukat, sem a nézőket, komolytalan. Holló szimpatikus volt, de egy ideje már nem az, kiugrott az ifjonti, törtető jellemhibahalom.

  • totron

    addikt

    válasz LamaCube #276 üzenetére

    A támogatókat kikre érted? A lakat szétverése után közvetlenül king kongos mellkasverést kell produkálnod artikulálatlan ősember hangokkal.

  • totron

    addikt

    Erre mondják, hogy tudtam, csak nem sejtettem. Győzött a jó magyar proletárkultúra, sokak lelke boldog most. Mentsük fel Hollót, mert hát fiatal. Ott van Dóri is mellé, de hé, aki szintén fiatal, tehát ezt az érvet kilőhetjük. Jó kérdés, hogy utálhatunk/szerethetünk-e valakit pusztán a kulturális közeg miatt, ahonnan jött. Meghatározó, az biztos. Amíg ez a buzi nyomogatta le a krumplit, addig Dóri utolsó pihegéseivel is visszacsavarta az üres miniPET kupakját és még teljes alakban meg is köszönte a vizet. Na EZ a különbség, drága barátaim. A kacsadobálós jelenet is beszédes volt.: azt sem tudom mit csinálok, de keresztbe teszek a másiknak. Kiváló kórkép. Nálam győzött a kiscsaj.

    Szerkimerki.: Zoli leesésekor nyomott egy rikoltós IGEN!-t. Normális, bassza meg? Áh. Alázattal győzni. Na ahhoz talán egyszer felnő (vagy nem), de akkor sem volt a mostani formájában kellemes.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    Ja és nem fifikának hívnám ezt, meg nem is tudom miként aposztrofálták még olcsó diplomatikussággal.

    Viszlát, topiktársak, jó volt megtárgyalni a mindent is, találkozunk a következő évezredben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák