Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wjbhbdux

    veterán

    válasz Csapoati #4 üzenetére

    Szintezésnél rég megy a crossrealm, de az igazi összevonással szerintem késtek jó 2 évet, engem baromira elszomoított hogy belépek és egy stack cloth nincs az AH-ban (erre a kiegészítővel érkezik további megoldásnak az Alliance+Horde közös AH szerver csoportonként), és hogy reggel belépve egyedül vagyok Orgrimmarban. Valahogy ekkor "halt meg" a wow a szememben, amikor hagyták a játékukat pusztulni évekig. Baromi jó hogy van száz millió előfizető, ha én kevesebb emberrel játszhatok együtt 4 földrészen mint egy 6v6 Call of Duty pályán..
    Vannak önmagukban is nagyon egészséges szép szerverek, csak hát nehéz/drága otthagyni a régit ahol 5+ évig játszottál, b.net profilhoz és nem karakterhez kötött barátlista meg túl későn és túl körülményesen jött, hogy megtalálja az ember a cata előtti kapcsolatait. Így számomra annyi maradt a wowból, hogy kiegészítő elején egy hónap, utolsó content patch után egy hónap, aztán viszlát 1.5 év múlva mire újra képesek valamit legyártani.

    [ Szerkesztve ]

    /s

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Csapoati #16 üzenetére

    Csak pont így félreérthetők a számok teljesen, hiszen ebből azt gondolná az ember, hogy 6.8 millió havidíjas előfizetője van a játéknak, miközben pl. egy részük nem havidíjat fizet, hanem csak azokért az órákért, amikor játszik. Ez van pl. Ázsiában, ahol sokan webkávézókban játszanak. Elvileg az is ugyanúgy 1 előfizetőnek számít ebben a kimutatásban, aki a teljes negyedévet fullra kifizette, az is aki havidíjas, de akinek a három hónapból mondjuk csak 1 napot volt aktív az előfizetése, mert utána lejárt és nem fizette tovább és az is, aki Kínában beloggolt, játszott egy órát és csak azért az egy óráért fizetett fél Yuant. Ha nem is árulják el a konkrét számokat, legalább átszámolhatnák teljes havidíjra az egészet. Tehát összes bevétel ami az előfizetésekből és a PpH díjakból realizálódott a 3 hónap alatt, elosztva a 3 hónappal és az aktuális US vagy EU havidíjjal és lehetőleg földrészekre lebontva. Mondjuk a folyamatosan késő kiegek és content patchok hiánya (mire megjelenik a következő kieg, több mint 1 éve semmi új tartalom nincs a játékban) azt mutatja, hogy nem igazán dúskálnak a fejlesztési pénzekben, pedig nem csak az előfizetésekből és a játékeladásból van bevételük, hanem a sok fizetős mountból, petből, stb. Magukat és a nagyobb részvényeseket nem tudják becsapni, de a játékosokat azért megpróbálják.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák