Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bendo

    tag

    Sziasztok!

    Előfizettem az UPC-nél, mivel a Digi csak mismásolt, és állandóan a kifogásokat kereste, de ez most nem ide tartozik.

    Adott egy új építésű ház, ahol egy csillagponton keresztül osztódik a net, és a TV, innen ágazik szét 4 szobába a utp-n, és koaxon minden falonon keresztül. A szobákba meghatározott helyekre a falon pedig megtalálhatóak a kábelek kiállásai, ilyen konnektoros csatlakozók fajtájában.

    Ezt én anno a digire építettem ki, de mivel nem jöttek, lett belőle UPC. Most az előszobai csillagpontra jön be a kábelük, az először 3 részre osztódik (2db tv, 1db kábelmodem), majd a kábelmodem osztja 4 felé a vezetékes netet a portjai segítségével.

    Ez működik is szépen, de hétvégén szembesültem vele, hogy pl a nappaliban kellene még két vezetékes utp, mert csak stabilabb, mint a wifi (1db a tévébe, 1db a média boxba, és 1db a UPS-s Horizonba).

    Mikor még a digire apelláltam, akkor vettem router gyanánt egy TP-Link AC1200-as cuccot, amit most a nappaliban switchként használok, így megvan az 1db kábelből a 3db elágazásom.

    Tudom ezt a konfigurációt úgy használni, hogy a routert amúgy routerként használom, tehát hogy nem a lanba kötöm a UPC internetet, hanem rendesem a WAN-ba? Mert akárhogy próbáltam, úgy nem sikerült...

    Köszi előre is!

  • Bendo

    tag

    válasz Gyurka6 #457 üzenetére

    Köszi!

    Szóval magyarul két külön hálózatot kell csinálnom, ahol az egyik a
    - Connect box féle hálózat (192.168.0.1 - 255.255.255.0), ami kiszolgál 3 szobát
    - AC1200 féle nappali, egy alhálózat, (mondjuk 192.168.5.1 - 255.255.255.0) ami a Connect boxból jön, és megy a 3db eszköz felé?

Új hozzászólás Aktív témák