Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    Miért megrázó amúgy? Sötétítsen már fel valaki... :F

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Jander #4 üzenetére

    Szerintem semmi megrázó nincsen benne (számomra), hogy a casual réteg többsége egyértelműen látszik.

    A Wii meg jó móka, egyáltalán nem lep meg, hogy favorizálják a népek.

    Személy szerint egyébként ez a lista ezerszer szimpatikusabb, mint amilyen a PC-s szokott lenni, Crysissal, GTAIV-el, Fifával meg NFS-el.

    (Spore szerintem relatíve rövid ideig vezetett, Simsnek meg azért számít a félmillió kiegje, ugye...)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz bwoay #7 üzenetére

    De pölö neked mi fajsúlyosabb?

    Azon meg nem értem, mit kell meglepődni, hogy a tömegigényeket kielégítő temék jobban fogy, mint az, ami szűkebb réteget céloz meg. Ilyen a világ. A BB pezsgő is jobban fogy, mint a Dom Perignon (-> illetve bocsánat, nem az a lényeg, hogy mennyi fogy, hanem hogy melyiket hányan ismerik).

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz bwoay #11 üzenetére

    Nézd, én is Putty-Puttyal meg Arkanoiddal kezdtem C64-en, de ennek ehhez semmi köze.

    Ha rajtam múlna, kivágnám az egész Diablós-Crysisos-C&3as-RA3as tömegkacat 50IQ-s halmot, és lenne helyette Civilization 5, Deus Ex 3, Ultima X, Wing Commander VI, Vampire 3, csillió RPG (nem árkád meg kváziRPG), SW MMO helyett Kotor3 meg grafikus kalandjátékok és point&click.

    De nem rajtam múlik - kész szerencse, mert az "elégedetlenkedésemből" látszik, hogy nem reprezentálom a többség ízlését, ergo ha nekem lenne nagyon jó, a többségnek lenne szar.

    Ami engem nem vígasztal, viszont a toplisták nem is "rólam" szólnak, ergo nem is fogok meglepődni, mert minek. Manapság erre van igény, oszt' csókolom.

    Összefoglalva: a toplistán elmélkedni vagy meglepődni vagy hozzászokni... hát kb. annyira érdemes, mint nyafogni az Oscar-gála vagy egy Szépségverseny eredményhirdetés után. Egyes filmes toplisták szerint a Blade jobb vámpíros film, mint az Interjú. Na érted... :U

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz bwoay #14 üzenetére

    Viszont azt valahol sajnálja az ember, hogy a Wii sokkal inkább megállja a helyét
    valami családi interaktív izéként, mint konzolként.

    Én semmi rosszat nem látok ebben - legalább adott esetben anyu és apu is leül (ugrál) a kölyökkel a gép előtt.
    Nekem elég normális gyerekkorom volt, de mégis, egy-két autóversenyes akármin kívül soha nem tudtam volna rávenni apámat, hogy üljön már mellém gémelni. Én előnyösnek látom azt, hogy a Wii ezt elérte (mármint a mostani családok esetén).

    Arról nem is beszélve, hogy van kínálat, vannak opciók, tehát nem kell úgy nézni, mintha nem lenne azon kívül semmi más, vagy-vagy alapon.

    Azt meg külön jó dolognak tartom, hogy egy csomó Wii-s játékban legalább a karodat mozgatni kell, de a Fit esetén még a p_csádat is meg kell emelni. Nem azért jó, mert ettől majd lefogynak az elhájadt disznók, hanem azért, mert más mentalitást "nevel" mind játékok, mind szabadidős tevékenység kapcsán.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz bwoay #18 üzenetére

    Hát nézd, nincsen Wii-m, de ugye konzolt nem a márka miatt veszek, hanem a felkínált játékok miatt. Tudom, hogy jövőbe nem lehet látni, de tuti biztos vagyok benne, hogy az ilyen "ráuntam stb." emberek egy elég nagy része azért járt így, mert vásárlás előtt nem tájékozódott eléggé.

    Az meg tény, hogy a Wii-n nem kapsz GTA4-et. Hát ja, ebben az esetben ugye választanod kell, hogy neked (környezetnek) mi a fontosabb.

    Egyébként más: Itt fentebb írták, hogy a mai játékok túl bonyolultak. Ezt nem is értem. Számomra a "bonyolult" játékok azok voltak, amikor jegyzetelned kellett, hogy végig tudd vinni. De tahó leszek: ha ezutóbbi nem is, de olvasni és megérteni nem ártott. Én a mostaniakból pont ezt hiányolom. Gyakorlatilag a játékok 90%-a labirintushent, vagyis fajtájától függetlenül mész előre oszt' oldod meg az eléd hányt feladatokat. Na nekem pont ez a görcsöm: Zsoccc írta az egyik szomszéd cikkben, hogy már nem értékelik az emberek az innovációt, vagy valami hasonló. Ebben egyébként valahol egyetértek.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz .volkovy. #21 üzenetére

    végtelennek tűnő lehetőségek, végtelennek tűnő játéktér

    Én ilyen téren csak azt vettem észre, hogy a folyosók falait (Wolf3D) lecserélték hegyoldalra és tengerpartra (Crysis).

    Ezekben a 73 féle varázslat 54 különböző hatásának számolgatása nekem már sok..

    Hááát, ez régebben szerintem sokkal jellemzőbb volt. Most a 73 varázslatból van 30 kék villám, 20 gyógyítás és 23 pajzsvarázs. Látványos lett, de sokrétűbb nem. Színkavalkád, na az is lett, de semmi más.

    Aki ezeket minden egyes játéknál fejből vágja, attól félek.

    Na ja, az egy másik kérdés, de szerintem az ilyen geekek is régebben voltak jellemzők. Most leginkább az olyan játékok kultja dívik, mint pl. a WoW, ami egyszerű, mint a halszálka.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz tiv83us #22 üzenetére

    Diablo szvsz maig a legmeghatarozobb es legmaradandobb a hack&slash jatekok tortenelmeben - persze aki szereti a mufajt

    Na igen, mondhatják nekem, hogy a goa zene egyik meghatározó alakja Oakenfold, ha rosszul vagyok a stílustól :DDD
    De amúgy jogos.

    arkad" es "kvazi RPG" alatt mit ertesz?

    Gothic, Oblivion, Fallout3 etc.
    (Ezzel nem azt mondom, hogy ezek rosszak, csak más kategória. Nem egyet én is szeretek, de azért ellennék megint egy Kotor-al vagy Ultima-val)

    miert nem csinalnak mar ilyeneket?

    Höhö, Flight of the Amazon Queen, Noctropolis :DDD
    Na meg a graf. kalandok: Timelapse, Zork, Gabriel Knight... egyébként azért nem csinálnak ilyeneket, mert nekünk már nem lenne rájuk elég időnk, a fiatalabbak meg nem tudnak olvasni. ;]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz bwoay #20 üzenetére

    Hát Wii-ben nem nyilatkozom, PS3 nálam nagyon nem gyerebe játékkínálatban, Xbox az, amivel szimpatizálok, de csak kerülgetem, mint a forró kását :DDD

    A többire meg annyit, hogy nem is a labirintushenttel vagyok rosszban, hanem azzal a ténnyel, hogy már kevesen mernek igazán újító dolgokat az emberek képébe vágni, mert egyszerűen amazok már jóval kevésbé befogadókészek.
    Úgy is mondhatnám, hogy napjaink legsikeresebb játékai klisékből, steril "presetekből" építkeznek, egymásra hordják az éppen divatos dolgokat, mert így lehet minimalizálni a kockázatot.

    Én meg asz'ondom, hogy bizarre is good, a la House. :)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz .volkovy. #26 üzenetére

    Az MMO-kat szándékosan hagyom ki az egészből, egyikkel sem akartam soha hosszabban játszani, szóval nem nagyon értek hozzájuk.

    Mindre igaz, hogy óriási a világ

    5 város nekem nem óriási világ. A köztük lévő "vatta" meg csak üres tér, ahol megtámad egy medve, egy tolvaj vagy egy démon. Nálam a világ nem ettől lesz óriási. Egy Vampire: Bloodlines vagy egy Kotor pályarész ezerszer élőbb volt mindig is számomra.

    végtelen a lehetőségek száma

    Kis túlzást érzek itt. Mitől végtelenek?

    Az fps-ektől én speciel azt várom, hogy nézzenek ki jól, legyen egy nagyjából összerakott sztori (legalábbis nagy hülyeségek ne legyenek benne), és jó legyen az erősség. Ennyi..

    Nálam az FPS az egy Deus Ex.
    A Crysis (pl.) nálam pasziánsz, az pedig a mahjongg szintje alatt van.

    Remélem mostanra képben vagy, hogy a túlbonyolított mai játékok alatt nem a megyek-lövökre gondolok.

    Nagyjából merem remélni, hogy eddig is értettelek, most már egyéni preferenciákról vitázgatunk :)

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák