Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz scope2007 #31 üzenetére

    Én most számolgattam ki a cikk ihletésére, hogy ez itt emlegetett időszakban az én szemszögemből átlagosan évi 50% a teljesítménynövekedés (abszolút értelemben, úgy hogy közben monoton kúszik vele felfelé a fogyasztás is, még ha nem is egyenes arányban).

    Úgy rémlik, hogy 2009-ben durván 60k-t fizethettem a HD5850-ért, aztán 2013-ban durván pont a dupláját perkáltam le egy 290X-ért, ami most 2015-ben szintén durván 60k-t érhet. Ez 6 év, és a két kártya közt van durván 300% különbség, így kijön évi ~50% (durva becsléssel).

    Ez igazából több, mint amit érzésre gondoltam, és szintén elmondhatom ezt a grafikáról is, hogy kellemes csalódás, de szerintem szintén legalább 300%-ot javult ez alatt a 6 év alatt (már ha lehetséges nagyjából kifejezni valahogy a szubjektív képminőség élményt), ami főleg nem rossz, hisz beállhat olyan helyzet, ahol a teljesítménynövekedés már közel sem hoz arányosan jobb képminőséget is (beleölsz 2x erőt és kapsz 1.5x javulást).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák