Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dolon75

    aktív tag

    válasz k-adi #115 üzenetére

    nálunk a foci (Budapest, kulvaros, kis klub), azért nem lett, mert korbeneztem, korbefuleltem az első pár edzés alatt a szülők között.

    "rugd fel legközelebb!"
    "nem érted? támadni kell, ne hagyd magad!"
    "hülye edző, nem tudja hogy kell csinalni!"
    stb.

    Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

  • net84

    őstag

    válasz k-adi #115 üzenetére

    Nálunk a focilabda tojás alakú. ;) Van némi ellőítéletem a "focistákkal" szemben? Biztos!
    Egyébként pedig nem fogok a gyerek helyett sportot választani, ha valami komolyan érdekli, akkor majd szól. A lehetőséget megadjuk hogy megismerjen mindent, ami felkelti a kíváncsiságát (az anyagi és technikai feltétel is adott hozzá - egy versenyautót nem tudok a falról leakasztani). Foci, kosárlabda, röplabda, íjászat, falmászás - amikhez eddig hosszabb-rövidebb köze volt/van.
    De nincs erőltetve semmi. Mindig csak annyit és azt, amennyire és amire szüksége van. A napi mozgása meg van (az igénye is), azért pedig nem fogom hajtani, hogy versenyszerűen sportoljon (csak, hogy dicsekedhessek/felvághassak vele).
    A komolyabb és nem bohóckodós (foci/kosarazás) sportolást viszont ki (is) kell érdemelni (rossz magaviselet, rossz tanulmányi eredmény és máris csak "nézőként" jöhet velem az íjászatra vagy ugrott az adott hétvégi tervezett célba lövészet). A tanulás rovására nincs sport - ebben legalább az anyja is támogat :DDD .

    #116 dolon75 - tudom, sokat jelent a létszám. De láttam a rossz irányt ott is, ahol szintén kis létszám volt és láttam a jó példát ott, ahol 30+ létszám van. Sok változós egyenlet, ahol csak egy változó a létszám...

    #118 Hi!King - nem csak az élsport és csapatsport lehet negatív élmény h*lye, oda nem való edző/tanár lehet bárhol... Sok esetben a szülőt sem érdekli, hogy a gyerek panaszkodik az edzőre, inkább hajt ő is.

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák