Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dutrás

    őstag

    válasz Graphics #14 üzenetére

    Erre egy sima időzítő simán és olcsóbban alkalmas.
    Ugyanúgy a konnektorba kell bedugni.

    P50 pro/P40 Lite

  • DarkByte

    addikt

    válasz Graphics #14 üzenetére

    Én mondjuk egy több kilowattos cuccot tutira nem kapcsolnék ilyesmin át (nem tudom hogy milyen relével vagy egyéb szilárd test kapcsolóval megy, de tippre nem valami nagy terhelhetőségű cucc van ezekben), főleg nem egy kínai aljzattal. Több mindent használok az olcsó nem neves gyártón át gyártott kínai cuccokból, de hálózati árammal közvetlenül üzemelő dolgokból azokat, amelyeket otthon hagyok a lakásban bedugva, vagy alszok mellette, valahogy nem veszi be a gyomrom. A net tele van cikkekkel hogy az olcsó kínai telefon töltők milyen mértékben mellőzik az érintésvédelem és a minőség ellenőrzésnek bármilyen formáját. Ennyit nem ér spórolni hogy utána leég tőle a ház vagy agyonvág amit beledugsz. Ezekből inkább megveszem azt ami minőségibb.

    Pl. a WiFi-s égőt amit vettem kísérletezni a MiLight fajtából azt sem hagyom áram alatt ha nem vagyok otthon. Ha majd komolyan gondolom ezt az okos égős projektet akkor áldozok egy Philips Hue-re és nyugodtan alszom. Oké, a nagy gyártók is mellé tudnak nyúlni (lásd Samsung) de azért ott jóval ritkább az ilyesmi.

    Őszintén, no offense, de én a TP-Link-től sem venném ezt meg, és egy Belkin-től sem biztos. :B Inkább választanék valami olyan gyártót akinek van bármi köze az épületvillamossághoz. Itt tényleg nagy terhelés is előfordulhat, csak ha már egy vízforralót vagy kávéfőzőt dugsz bele akkor is. Nem láttam a belsejét, csak ismerve hogy a TP-Link a hálózati eszközök között sem az elit, ötletem sincs honnan szerezhetik a nagy feszültségű részt ezekbe az aljzatokba.

    Egyébként még ami zavar ezeknél, hogy a drágábbak erőltetik hogy a gyártó saját cloud-ján át menjen a vezérlés. Ami tök jó, ha teljesen hülye vagy bármi hálózati cucc bekonfigurálásához, hiszen ezek magukat konfigurálják. Csak ha a gyártó egyik pillanatról a másikra megszünteti a hálózatot, akkor van egy csomó cuccod amit nem tudsz semmire sem használni, jó eséllyel még annyira sem mintha csak egy sima kapcsoló lenne a falon. Emiatt amúgy szimpatikusak a Z-Wave cuccok helyi vezérlővel (akár Raspberry Pi alapokon) a lakás falain belül tartva, amit elérek neten át. Mellesleg ezzel kikerültük a rendkívül törékeny és nem energiatakarékosra kitalált WLAN-t a buliból (igen, tudom hogy lesz kimondottan IoT-re kitalált WLAN variáns, de a Z-Wave már ezelőtt az IoT őrület előtt évekkel elérhető volt, és működik és eszköz is van hozzá)

    E.Kaufmann: ez mondjuk jogos, egy fokkal jobb a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

  • bigmafa

    tag

    válasz Graphics #14 üzenetére

    Ez a radiátoros, melegítős fűtés tetszik!

    Tök' állat lehet, amikor valami rosszul sül el, és az egész utca a te házad tüzénél melegszik :)

    Nem csak IT biztonsági kockázatok vannak itt, hanem a készülék üzemeltetési kockázatai is. Én már láttam füstölő kávéfőzőt és egyéb háztartási gépeket. Ti is fogtok - csak idő kérdése, higgyétek el. És mondjuk jobb akkor otthon lenni (ébren)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák