Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz Graphics #14 üzenetére

    Én mondjuk egy több kilowattos cuccot tutira nem kapcsolnék ilyesmin át (nem tudom hogy milyen relével vagy egyéb szilárd test kapcsolóval megy, de tippre nem valami nagy terhelhetőségű cucc van ezekben), főleg nem egy kínai aljzattal. Több mindent használok az olcsó nem neves gyártón át gyártott kínai cuccokból, de hálózati árammal közvetlenül üzemelő dolgokból azokat, amelyeket otthon hagyok a lakásban bedugva, vagy alszok mellette, valahogy nem veszi be a gyomrom. A net tele van cikkekkel hogy az olcsó kínai telefon töltők milyen mértékben mellőzik az érintésvédelem és a minőség ellenőrzésnek bármilyen formáját. Ennyit nem ér spórolni hogy utána leég tőle a ház vagy agyonvág amit beledugsz. Ezekből inkább megveszem azt ami minőségibb.

    Pl. a WiFi-s égőt amit vettem kísérletezni a MiLight fajtából azt sem hagyom áram alatt ha nem vagyok otthon. Ha majd komolyan gondolom ezt az okos égős projektet akkor áldozok egy Philips Hue-re és nyugodtan alszom. Oké, a nagy gyártók is mellé tudnak nyúlni (lásd Samsung) de azért ott jóval ritkább az ilyesmi.

    Őszintén, no offense, de én a TP-Link-től sem venném ezt meg, és egy Belkin-től sem biztos. :B Inkább választanék valami olyan gyártót akinek van bármi köze az épületvillamossághoz. Itt tényleg nagy terhelés is előfordulhat, csak ha már egy vízforralót vagy kávéfőzőt dugsz bele akkor is. Nem láttam a belsejét, csak ismerve hogy a TP-Link a hálózati eszközök között sem az elit, ötletem sincs honnan szerezhetik a nagy feszültségű részt ezekbe az aljzatokba.

    Egyébként még ami zavar ezeknél, hogy a drágábbak erőltetik hogy a gyártó saját cloud-ján át menjen a vezérlés. Ami tök jó, ha teljesen hülye vagy bármi hálózati cucc bekonfigurálásához, hiszen ezek magukat konfigurálják. Csak ha a gyártó egyik pillanatról a másikra megszünteti a hálózatot, akkor van egy csomó cuccod amit nem tudsz semmire sem használni, jó eséllyel még annyira sem mintha csak egy sima kapcsoló lenne a falon. Emiatt amúgy szimpatikusak a Z-Wave cuccok helyi vezérlővel (akár Raspberry Pi alapokon) a lakás falain belül tartva, amit elérek neten át. Mellesleg ezzel kikerültük a rendkívül törékeny és nem energiatakarékosra kitalált WLAN-t a buliból (igen, tudom hogy lesz kimondottan IoT-re kitalált WLAN variáns, de a Z-Wave már ezelőtt az IoT őrület előtt évekkel elérhető volt, és működik és eszköz is van hozzá)

    E.Kaufmann: ez mondjuk jogos, egy fokkal jobb a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz bigmafa #139 üzenetére

    Mondjuk termosztátos kazán vezérlés hosszú évek óta létezik, én is nem régen cseréltem programozhatóra, és nem kicsit tuti hogy a meleg lakásra érek haza, és ez még csak nem is "ájótí". Oké, mondjuk egy gázkazán dugig van nyomva biztonsági cuccokkal amelyek lezárják ha gond van, de ott is hibázhat valamelyik védelem.

    Egyébként én is akartam WiFi-s termosztátot, de a szaki akivel csináltattam és jó ismerősöm azt mondta, hogy ezek a 10-20 ezres WiFi-s cuccok totál megbízhatatlanok. Lefagy csomószor és akkor vagy nem kapcsolja a kazánt, vagy pont hogy úgy hagyja és hawaii nyarat csinál. Nem stabil a WiFi kapcsolat, a hőmérője az olcsóbbaknak kábeles és nem tudod magaddal vinni abba a szobába ahol vagy. Azon is gondolkodtam hogy ESP8266 köré építek egy relés termosztát kapcsolót, és pakolok vezeték nélküli hőmérőket a szobákba, de ezt sem kevés idő megvalósítani és mellesleg az ESP8266-ok stabilitásáról sem hallok jókat.

    Én végül emiatt egy sima Computherm Q7 RF-et tettem fel. Ennek is vannak hülyeségei, de amúgy jól teszi a dolgát. És igazából az igényeim 90+%-át lefedi, elég ritkán van rá igényem hogy távolról beindítsam a fűtést. Kb. havona egyszer mikor szülőktől jövök vissza a lakásba lenne hasznos, ha ki tudnám kapcsolni a távollét programot mikor náluk az autóba ülök és mire Szegedre érek már meleg lenne a lakásban. De igazából mire felcuccolok a lakásba, mindent elpakolászok is jó idő van a lakásban, na meg totál nem is érdemes hagyni hogy kihűljön, még ha napokra távol is vagy. Melóból pedig mindig körülbelül ugyanakkor megyek haza, tehát az meg jól előreprogramozható. Nálam 16:30-kor fűt fel 20 fokról 21.5-re, majd 17:30-kor 22.5 fokig. Kb. mire 6-kor hazaérek már 22 foknál jár és kellemes idő van :)

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz gyulank #157 üzenetére

    Ez nem intelligens vita, már ne haragudj meg. Ha te tudod, hogy mi a magyarázata annak amit állítasz, akkor fejtsd ki légyszíves, vagy legalább linkelj valamit amit elfogadottnak gondolsz és akkor arról tudunk beszélni.

    Én is egymásnak ellentmondó dolgokat olvasok a neten amúgy erről. Viszont az hogy nem hagyom lehülni a lakást mondjuk 18 fokra csak 20 fokra napközben amíg elvagyok dolgozni, annak praktikussági oka is van. Ha 18 fokig lehülne, akkor addigra mire haza érek nem bírná visszafűteni arra a szintre amit elvárok, csak ha hamarabb elkezdem felfűteni, amivel körbe értünk.

    Természetesen ha több napra ott hagyom a lakást akkor 18 fokon hagyom, mert akkor csak egyszer kell az n+1 nap után újra olyan alacsony hőmérsékletről felfűtenie, nem minden nap újra és újra. Mellesleg az sem mindegy hogy házról vagy társasházi lakásról beszélünk. Utóbbinál a környező lakások is fűtik a Te lakásod, főleg ha kisgyerekes családokról van szó, és az anyuka otthon van a gyerekekkel napközben is, tehát megy a fűtés. Ilyen helyen eleve nem olyan gyorsan tud lehűlni 18 fokra. Az ünnepek alatt amíg 5 napot távol voltam például majdnem mindenki otthon volt a házban és 18 fokra állítva a termosztátot összesen 2,3m3 gáz ment el, ami 300Ft sincs. Egy háznál valószínűleg sokkal lejjebb venném több nap távollét esetén.

    Átteszem off-ba, mert erősen elmentünk az eredeti cikktől :B

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz Drótszamár #180 üzenetére

    Veszel egy időzítő kapcsolót és beállított hogy hajnali 4-kor kapcsoljon ki, majd be. Nem kell ezt túl komplikálni.

    Mod: upsz, utolsó mondatot nem olvastam. Amúgy nekünk cégnél voltak kifagyó AP-jeink. Az egyik benti szerverre csináltunk egy cron hívást, ami az admin felület Reset parancsát utánozta curl-al és hajnalban újra indította a routert. Valami hasonlót lehet írni erre is. De egy plusz gépnek mennie kell mellette.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák