Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khelben

    nagyúr

    válasz L_ajos #50 üzenetére

    akik napi szinten ( nem hinném hogy 30 percet ) játszanak.

    Nem akarok beszállni a vitába, csak erre az apróságra reagálnék: a Blizzard az utóbbi 2-3 évben az egész WoW-ot a casual playerek felé tolja. Egyszerűsödő talentrendszer, alkalmi játékosok által is elérhető csúcs gear, stb. Nyilván azért, mert ők is látják, hogy a hardcore játékosok fogynak és egyre többen vannak, akik csak napi 30 percet vagy még kevesebbet játszanak. És ők a fizetős kereslet, mert vérpistike lehet, hogy épp nem tudja befizetni a havidíjat, mert anyu nem adott pénzt, de egy felnőtt casual játékos akkor is fenntartja az előfizetését, ha épp napokig nincs ideje belépni.
    Baráti társasággal wowozok, egyikünk sem tölt napi 18 órát a gép előtt, mindenkinek családja, gyerekei vannak, mindenki elmúlt 30 éves. Van, hogy napokig be se lépek, vagy csak ránézek az aukciósházra 2 percre. Ha épp összeülünk játszani, az is kb kéthetente 5-6 óra, de ez is egyre ritkább, mert nehéz összehozni munka és család mellett, márpedig egyiknek sem megy, nem is mehet a rovására a játék. Biztos van olyan, aki napi 18 órát játszik, ezt én is betegségnek tekintem de egyáltalán nem a játékot hibáztatom érte. Csak gondolj bele, ha holnaptól nem lenne wow, mit csinálna ez az ember? Elárulom: találna magának másik elfoglaltságot, amit ugyanolyan fanatizmussal csinálna. Esetleg pont a lotro-t vagy a rift-et. Akkor azokat is elkezdenéd köpködni?

  • echterion

    nagyúr

    válasz L_ajos #50 üzenetére

    Csak egy kérdés:

    "Viszont szerintem akkor is kijózanító hogy 10 m ember nem is akar igazán mást."

    Ezt honnan tudod? Van valami kutatás, aminek az végszavában azt mondják, hogy igen, 10 millió előfizető csak ennek a játéknak él és napi szinten 10-18 órát játszik. Csak mert nem találtam sehol a neten ilyen forrást. Ha nincs, akkor ez csak spekuláció és semmi valóságalapja nincs.

    (#51) Khelben: :K :C

    [ Szerkesztve ]

    **********

  • ColoradoKid

    csendes tag

    válasz L_ajos #50 üzenetére

    Mi lesz itt ha ki jön az a pandás hányadék? Tényleg meg fogja ölni az gészet, nem érdekel hogy a kungfu panda vagy ez volt előbb, de most komolyan? Ennyi pénzből nem futotta valami jobb ötletre?

    Vagy azt is el tudom képzelni hogy direkt építik le a wowot, piacot csinálva az új MMO-nak, mert ez annyira fail hogy nem tudom elhinni hogy a blizzard komolyan gondolja....

    ----LEGO-t veszek, ömlesztve, dobozosat, hiányosat is, Star Wars, Kalóz témájú előnyben, de igazából jöhet bármi ami System vagy Technic írd meg hogy mid van, azonnal fizetek készpénzben! ----

Új hozzászólás Aktív témák