Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • no more

    addikt

    válasz KaitouP #102 üzenetére

    Sajnos ilyen jó játékokra már nincs igénye az embereknek. Elég csak végignézni, ahogy lezüllött a Resident Evil széria. A vicc, hogy a negyedikből, az ötödikből és a hatodikból kelt el a legtöbb példány (részenként sok-sok millió darab)!!!! Talán az 5, vagy 6. tartja a Resident Evil rekordot (több, mint 6 millió eladott példány)! Erre van igény... Nulla sztori, nem kellenek rejtvények, csak tömeg hentelés, 20 percenként egy jumpscare jelenet és kész. Ha már van benne valami szörnyszerűség, amit halomra lehet ölni és fröcsög a vér, akkor az 2017-ban "túlélő horror".

    Elkezdtem játszani az Outlast-ot, amit istenít mindenki, hogy "fújdebeszartam, nagyon para, húú, még lámpa mellett is félek tőle, eddigi legkeményebb horror, amivel játszottam" és már hetek óta be sem töltöttem az állásom. Az a játék béna. Tetszetős maga az ötlet, hogy kamerázni kell mindent és el kell bújkálni, mert nem tudsz védekezni. Maga az elmegyógyintézet is horrorosan gyönyörű. :P Pszichológiai horror eleme természetesen ennek sincs, de legalább hatásos a jumpscare (van, hogy egyszerre több is van). Mondjuk nagyon nehéz dolog lehetett berakni egy ordítást, vagy hangos csattanást... Maximum ez lehet a pszichológiai része. Hogy már várod, hogy mikor jön a következő fülsüketítés... Ijesztőnek ijesző a játék, de nem félelmetes. Na mindegy. A lényeg, hogy konkrétan minden ellenfélnél 100x gyorsabban futunk, úgyhogy a végén már ilyen sprint módban játszottam, futi ide-oda, kulcs felszed, fut tovább, ajtón be, stb. Az ellenfelek ahelyett, hogy félelmetesek lennének, inkább idegesítettek, hogy nem mindig tudtam kikerülni és kaptam egy tockost. :D

    Az eddigi "modern" horrorok közül, ami egyedül tetszett, az az Alien: Isolation (érdekes, hogy itt csak említést kapott, míg pl. 3. helyezett egy FEAR). Hozta maximálisan az elvártat, baromi jóra sikeredett.

    Szerintem a régi játékokat hagyják a fenébe, mert úgy járhatunk, mint pl. a Silent Hill HD Collection-nél. Fúj.

    Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

Új hozzászólás Aktív témák