Új hozzászólás Aktív témák

  • lipi67

    veterán

    Lesz ez még jobb "liptaaaaaaaaaak" :C

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • SystemRoot

    őstag

    Hmmm,

    Ezt Nagyon érdekes volt elolvasni, örülök hogy nem törölted.
    Néha beszűkülten látom az életet. Ez a történet teljesen felüdített.

    Hihetetlen hogy én stresszelek az életen, amikor az sokkal keményebb és komolyabb mint amivel én találkoztam.

    Úgyhogy egy nagy köszönet a hangulatos story-ért és hszekért.

    Mellesleg ha bajba kerülnél, keress meg nyugodtan, van egy lakásom a blahánál, meg egy házam pomázon. Bárhol elférsz, a lakásban ráadásul nincs senki. És ne érezd ezt nehéznek megkérdezni, nekem ez semmiség. Nehogymár egy intelligens érdekes fiatal honfitárs lány ne tudjon hol aludni.

    Üdv: SystemRoot

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • darthsith

    tag

    Helló!

    Most olvastam el a hozzászólásokat meg a történeted...
    Először is szeretnék gratulálni, hogy volt benned elég kurázsi, hogy ne maradj egy olyan kapcsolatban ami haldoklik.
    Nem tudom nekem lenne-e elég erőm 5 és fél év után...

    Szeretnék érdeklődni sorsod, hogyléted felől, valamint, hogy hogy alakult a sorsod.

    http://sandinaploja.blogspot.com/

  • tildy

    nagyúr

    válasz darthsith #53 üzenetére

    Nem volt bennem. Sőt-sőt! De ez már másik történet lenne.

    Amit most tudni lehet, hamarosan kiköltözöm a koliból egy albérletbe (ki kell még festeni).

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz 7 #55 üzenetére

    Erősödöm:)
    Próbálom az élet napos oldalát keresni ----->Napospart :DDD :DDD
    aztán remélem idővel valaki majd mellémszegődik, megfogja karom , és azt mondja , elkísér utamon:)
    De most nem ez a lényeg, a lényeg az: szeretném, és szeretem jól érezni magam:)

    Mazsolka, ez tetszik:)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Trak

    addikt

    Valahonnan ismerős a történet...
    Tavaly augusztus-szeptember, 5 és fél év után egyik napról a másikra vége (persze voltak előzmények). Akkor még tartottam magam, kicsit kilátástalan helyzetben megkérdeztem OFF-ban, hogy esetleg tud-e valaki valami helyet, ahol ellakhatnék egy darabig. Fokukacnak volt egy lakasa, ahol meg nem lakott, felajanlotta, h menjek oda, elfogadtam (Már megköszöntem, de utólag mégegyszer köszi!). Sosem laktam egyedül - már ott is furcsán éreztem magam - , 3 hétig voltam ott, aztán bútor és minden szükséges dolog vásárlás és költözés albiba.
    Közben meghalt nagymamám és nagypapám is + egyéb családi problémák...
    Már a 3 hetes átmeneti időszakban is, de az albiban főleg, nagyon komolyan kivoltam.

    Szóltam minden ismerősömnek, barátomnak, kollégámnak, tényleg mindenkinek, hogyha valaki megy valahova, buli van, beszélgetés, sörözés, bármi, szóljanak, mert nem bírtam, nem akartam egyedül lenni. 2-3 hónap alatt elköltöttem soktízezer forintot utazásra, piára, belépőkre (100k-nál feladtam a számolást, szerencsére volt tartalékom), de nagyon sokat segített...

    De ez mellett is rengeteg időm volt gondolkodni, amivel vigyázni kell, megárt :)
    Segített a költözésnél, a közös dolgokat elosztottuk, nem volt harag, csak részemről kiborulás, látszatra ő jól viselte, vagy nem mutatta.
    Az első hetekben, 1-2 hónapban még hívogattam, írogattam neki, hogy esetleg beszéljünk, mert az az egy kimaradt a végén, elváltunk anélkül, hogy jól átbeszéltük volna. Szerintem kellett volna, jót tett volna mindkettőnknek, de sajnos így alakult, elutasította a dolgot. Én ezt elfogadtam, nem "zaklattam" tovább.
    Már fél év után is, de most lassan 1 év után főleg beláttam, hogy valóban szükséges volt ami történt, kellett, mert nagyon sokat változtunk a kapcsolat alatt, amivel nem tudtunk mit kezdeni. Egyszerűen elszürkült az egész, nem ültünk le megbeszélni ezeket a dolgokat, maradt a munka, a napi robot. Ha az utolsó évben beszélünk erről, beszélünk a kapcsolatról, akkor talán... De már nem bánkódom, valószínűleg így kellett történnie.

    Én a szakítással még többet változtam, és szerintem nagyon pozitívan. Már úgy gondolom, kell egy ilyen az életben, hogy utána sokkal jobban értékelni tudjunk majd egy későbbi, ugyanilyen jónak induló kapcsolatot, és adott dolgokat másképp csináljunk majd.
    Azóta beszélünk néha, de sosem említjük a kapcsolatot, mindig csak semmitmondó témákról, munka, világ történései, egyéb. Valószínűleg már nem is fog ez szóba kerülni. Nem baj, nekem ez is jobb, mint a semmi, már túl vagyok rajta (végre kimondhatom), de több, mint 5 év az több, mint 5 év, nagyon jól ismerjük egymást (vagy már csak ismertük? nem tudom), szeretném ismerősként, haverként, barátként megtartani a kapcsolatot.
    És arra jutottam, hogy nem szabad a miérteken gondolkozni, úgysem lehet mindenre választ találni, és az ember ezzel csak az idejét vesztegeti. Nem gondolkodni, csak élni, élvezni a dolgokat, majd jön minden magától, azt hiszem maradok ennél az életfelfogásnál :)

    Net szinte beköltözés óta van, de valahogy sem a játék, sem a PH nem tudott úgy lekötni, mint régen, több hónapig be sem néztem. Pedig a lehetőség adott volt, egyedül voltam, azt csinálhattam amit akarok, de mégsem. A PH-ra mostanában kezdek újra be-benézni, az új munkám miatt is kell, és most úgy érzem újra jó lenne itt beszélgetni.

    A topikban emlegetett egyik teázásra én is meg voltam hívva, de sajnos akkor nem mentem, ha valamikor újra meg leszek, akkor mindenképpen megpróbálok elmenni :)

    Tildy: beállok a sorba ha nem gond, én is köszönöm az itteni segítségeket, bátorításokat!
    Neked pedig kívánom, hogy rendezd el a dolgaidat, és alakuljon úgy az életed, ahogy szeretnéd!

    [ Szerkesztve ]

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

  • tildy

    nagyúr

    válasz Trak #58 üzenetére

    Köszi , aranyos vagy. Neked is viszont kívánok minden jót.

    jó volt olvasni amiket írtál, talán egyszer ha lesz erőm leírom mi történt az elmúlt hónapokban, igaz van amire nagyon nem vagyok büszke. Agyaltam és... és az agyalást általában szavak követték , ráadásul kemény szavak. Azt akartam, hogy a másik is szenvedje meg a kapcsolatunk végét. hiába na nem vagyok tökéletes.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Nimrod

    addikt

    Látszik, hogy mostanában nem olvastam PH!-t, mivel ezt is csak most vettem észre... :(
    Fel a fejjel, az írást törölni meg tilos. MSN-en látsz nem harapok, bármikor. ;)

  • Trak

    addikt

    válasz tildy #59 üzenetére

    Ez csak egy rövid összegzése volt az elmúlt 1 évnek, ennél azért jóval több minden történt, az érzelmes és nehezebb részeket direkt kihagytam, volt az is bőven. De mindent nem fogok leírni, beszélni róla más, de megörökítve nem lesz. Pedig egy 10-15 oldalas írás biztos kijött volna belőle, illetve ha kitérek a társadalmi hatásokra és elkezdek filozofálni, akkor akár egy könynek is nekikezdhetnék :)

    Az agyalást ismerem... ezért írtam, hogy nem szabad sokat gondolkodni, legfőképpen nem szabad elkezdeni kombinálni, mert csak rossz vége lesz a dolognak. Olyasmiket csinál az ember, amiket később szinte biztos, hogy megbán.
    Minden férfisovinizmust mellőzve (amúgy is távol áll tőlem) mondom, hogy a nők kombinálása sajnos még egy picit rosszabb is, mint a férfiaké, több érzelem van benne, vagy szabadul fel, és kicsit átgondolatlanul cselekedszenek. Legalábbis ez a tapasztalatom, de lehet hogy nem csak a nőkre igaz, de én valamiért náluk figyeltem meg.

    A legfőbb jótanácsom: ismerősök, haverok, barátok, minden mennyiségben, még akkor is, ha épp akkor úgy érzed, hogy nincs kedved hozzá!
    Ne aggódj, idővel kialakulnak a dolgok.

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

  • tildy

    nagyúr

    válasz Trak #61 üzenetére

    Próbálkozom:)
    Csak az a baj, hogy kevés barát van :( Pl. szórakozni egyedül járok . (kéthavonta kb.)
    Elhívni meg nem nagyon hív senki.
    Hála égnek ph talik azért vannak:D És milyen jó hangulatban:) Próbálok midnen hétvégére programot találni, különben...

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák