Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz BlackSoft #32 üzenetére

    Nem akartam hozzászólni ehhez a témához, de egy dolog nagyon bántotta a szemem:

    "Egy angol cikket sokkal többen fognak tudni megérteni, mert jóval nagyobb az angolt tudók száma, mint a németeké."

    Honnan tudod? Mivel tudod bizonyítani?

    Igazán no offense, csak egyszerűen teljesen értetlenül állok azelőtt, hogy bármiféle hivatkozás vagy bizonyíték nélkül valaki ilyet állít.
    Na mondjuk az több, mint valószínű, hogy például hagyományos kínait sokkal kevesebben tanulnak és értenek itthon, mint angolt, ezt aláírom, de hogy a németnél is, ebben már lennék annyira biztos.

    2012. júniusi felmérésből:
    "Mi magyarok (az anyanyelvünkön kívül) a leghasznosabbnak az angol és a német nyelvet tartjuk. A megkérdezetteknek két nyelvet kellett megemlíteniük, előbbit 64%, utóbbit 48% választotta. "

    EU:
    "A legszélesebb körben beszélt anyanyelv a német (16%), melyet az olasz és az angol (mindkettő 13%), majd a francia (12%), végül a spanyol és a lengyel (mindkettő 8%) követ."

    EU:
    " A legszélesebb körben beszélt öt idegen nyelv továbbra is az angol (38%), a francia (12%), a német (11%), a spanyol (7%) és az orosz (5%). Az angol 19 tagállamban a legszélesebb körben beszélt idegen nyelv abból a 25-ből, ahol nem hivatalos nyelv (azaz az Egyesült Királyságot és Írországot nem számítva)."

    Tehát a 3. helyen van, ez azért nem olyan kevés ember. Nem lehet egy lapon említeni az ógöröggel, amely fel sem került a listára.

    Ne feledjük, ez csak egy darab felmérés néhány tízezer ember alapján. Ebből sem lehet szentírásnak tekinthető következtetést levonni, de ez legalább több, mint a semmi. Sajnos 2013-as, illetve 2014-es felmérést nem találtam.

    Komolyan nem értem, hogy mire volt jó az a trollkodás

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz BlackSoft #39 üzenetére

    Azért egy több tízezer emberből álló felmérés egy csöppet közelebb áll a reprezentatívhoz, mint egy 200 fős felmérés, nem gondolod? Amúgy még az a pár tízezres felmérés sem reprezentatív, hiszen több millió embert kellene ahhoz megkérdezni.

    Amúgy meg itt az EU-s felméréssel nem sokra megyünk, kizárólag magyarországi felmérésre van szükség, amit linkeltem is és ott szűk két éve a megkérdezettek 48%-a választotta a németet, ez azért nem kevés. A francia akkor 5%-ot kapott. Kétlem, hogy szűk két év alatt a francia 5%-ról átvette volna vezetést a 48%-os némettől.

    Az én ismerősi és családi körömben pedig szinte mindenkinek a német az elsődleges idegen nyelv, de ez - ahogy nálad is - teljesen jelentéktelen. Az sem mindegy hol kérdezősködsz és kitől, milyen korosztályt stb.

    Tehát jelenleg egy darab hitelesnek mondható felmérésünk van, ami alapján a német szorosan az angol mögött van hazánkban (frissebb felmérés hiányában).

    Világszinten amúgy meg a Top 5-ben.

    "Amit meg mondtam, azt az alapján mondtam, hogy a kb 200 ismerősömről, akikről tudom hogy beszélnek jobban/rosszabban idegen nyelvet, kb 10-en beszélnek németet, a másik 190 meg angolt."

    Na látod, ez a baj. Nem csak az a 200 ember él az országban, hanem 10 millió másik is.

    De amúgy szólj, ha találsz frissebb hazai kimutatást, mert valóban érdekelne hogy állunk jelenleg, mennyi változás történt a korábban linkelt felmérés óta!

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz BlackSoft #42 üzenetére

    Benn vagyok, de azért hadd fűzzem hozzá, hogy most teljesen mást írsz, mint korábban. Persze, hogy többen tudnak angolul, mint németül, de korábban nem egészen ezt, illetve nem így írtad, hanem azt, hogy a "kutya se beszél németül" és hogy többször annyian tudnak itthon angolul, mint németül. Én erre löktem be a 2012-es felmérést, ami ezt egyértelműen cáfolta.
    Na mindegy, a lényeg, hogy egy nevezőn vagyunk (azt hiszem).

    Én se akarok tovább offolni, de ha nem nagy kérés, annak a 2013-as felmérésnek a linkjét elkérném, ugyanis egyrészt valóban érdekelne, másrészt én nem találtam. Megköszönném a linket!

    Sztori részemről is lezárva.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák