Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz BlackSoft #39 üzenetére

    Azért egy több tízezer emberből álló felmérés egy csöppet közelebb áll a reprezentatívhoz, mint egy 200 fős felmérés, nem gondolod? Amúgy még az a pár tízezres felmérés sem reprezentatív, hiszen több millió embert kellene ahhoz megkérdezni.

    Amúgy meg itt az EU-s felméréssel nem sokra megyünk, kizárólag magyarországi felmérésre van szükség, amit linkeltem is és ott szűk két éve a megkérdezettek 48%-a választotta a németet, ez azért nem kevés. A francia akkor 5%-ot kapott. Kétlem, hogy szűk két év alatt a francia 5%-ról átvette volna vezetést a 48%-os némettől.

    Az én ismerősi és családi körömben pedig szinte mindenkinek a német az elsődleges idegen nyelv, de ez - ahogy nálad is - teljesen jelentéktelen. Az sem mindegy hol kérdezősködsz és kitől, milyen korosztályt stb.

    Tehát jelenleg egy darab hitelesnek mondható felmérésünk van, ami alapján a német szorosan az angol mögött van hazánkban (frissebb felmérés hiányában).

    Világszinten amúgy meg a Top 5-ben.

    "Amit meg mondtam, azt az alapján mondtam, hogy a kb 200 ismerősömről, akikről tudom hogy beszélnek jobban/rosszabban idegen nyelvet, kb 10-en beszélnek németet, a másik 190 meg angolt."

    Na látod, ez a baj. Nem csak az a 200 ember él az országban, hanem 10 millió másik is.

    De amúgy szólj, ha találsz frissebb hazai kimutatást, mert valóban érdekelne hogy állunk jelenleg, mennyi változás történt a korábban linkelt felmérés óta!

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák