Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr. Teddy

    őstag

    Én most játszottam végig. Összességében nekem tetszett. Időről-időre előjön nálam, hogy játsszak ilyesmi rpg játékkal és ez tökéletesen kielégítette étvágyamat. Nem vagyok a műfaj rendszeres művelője, így nem "szakmai" véleményként, pusztán sima véleményként a következőekben pontokba szedem, ami tetszett/nem tetszett:

    Ami tetszett:
    -Fix bajtárs nagyon eltalált dolog volt, illetve hogy azt is lehetett rendesen fejleszteni.
    -Párbeszédeket mindenki kiemelte. Tény, hogy megmosolyogtató volt, nem szakadtam a röhögéstől, de valóban nem akart klisés rpg lenni, és ezért tetszett.
    -A világ nagyon tetszett! Elején tökre azt hittem, hogy ilyen sablon erdőben mászkálgatás, szörnyek, boszorkák, stb ellenfelek. Aztán amikor előkerültek az elektromos cuccok, akkor már éreztem itt több lesz mint egy sima fantasy rpg-ben. Ez a kezdetleges elektromos cucc keverve a szörnyekkel mágiával, ez nagyon jó választás. Végre valami új. (bár mondtam csak pár rpg-vel játszottam).
    -Jók voltak a térképek, sokfajta helyszín, és szerencsére 1-1 térkép nem volt olyan nagy. Nagyon nem szeretem a túl nagy térképet, aztán amikor kell keresni 1-1 tárgyat akkor órákat kell bolyongani.
    -Illetve az is tetszett, hogy az ellenségeket nem spwanolta vissza a játék. Amit az ember szépen kipucolt, az úgy is maradt. Nem kell mindent oda és vissza is megcsinálni.

    Amit furcsának találtam:
    -Összességében úgy tűnt számomra, hogy a játék világa, karakterek, térképek készen vannak, viszont maga a játékmenet nem lett finomhangolva. Úgy tűnt nekem, hogy az arányok nem passzolnak. Például az aranygyűjtésből bejövő zseton eltörpül a mögött, ahány fegyvert fel lehet szedni majd eladni. Kb bármit meg tudtam vásárolni, pénz volt dögivel, mert annyi fegyvert találni, hogy a végén nem lehet annyi aranyat elkölteni.
    -A skillfa összeállításánál hasonló érzésem volt. A játékidőhöz, a játékban elérhető szintekhez és a szintenként kapott pontok alapján kb 1/3 annyi skill kellett volna. Illetve egy fokkal átláthatóbb rendszer jobb lett volna. Most két helyen is van passzív képesség, meg aktív képesség. A nagy területen ható extra képességeket ritkán használtam, nem esett kézre a használatuk.
    Szóval ilyen sok skill lehet nem kell bele, igazából annyira pörög egy csata, hogy esélyét nem láttam annak, hogy érdemben tudjak menet közben átváltani más módra. Mivel az esetek 80%-ban közelről támadnak, körbevéve az ellenfelek, nagyjából csak a kardra fejlesztettem. Illetve mivel nem lehet orrba szájba nyakalni a gyógyítót, így leginkább a HP regenerálásos skillekre tettem több pontot. Végülis végig a suhintást használtam, ami 3m-es sugarú körben sebez és a turbója az, hogy találatonként nő a hp-d. Melléknek meg azt, hogy körülöttem tüzet gyújtok. Amekkora henteldék voltak itt, csak ezt a kombót láttam értelmesnek.
    -Illetve utolsónak a történet az, ami nem volt egy nagy durranás. Szerintem az "univerzum" amit megkreáltak, elbír egy fokkal bonyolultabb, csavarosabb történetet is.

    Szóval ismételten, a játék képvilága, térképei, univerzuma jó találat. Ezekkel az eszközökkel kell egy rendes egyensúlyt alkotó játékot következőre összehozni, és a második rész sikere garantált. Ez is jó, csak sokmindent bent lehet hagyni, nem lehet csomó mindent kipróbálni és talán nem is érdekes. Vagy a játékidőt kell 3x növelni, és akkor végig ki lehet mindent próbálni akár. Bár számomra ez a befektetett 14 óra tökéletesen elég volt. Ha ennél sokkal több lenne, akkor mindegy, hogy melyik játékról van szó, elkezdem unni.

    +1 A zene. Hát, önmagában a zenével nincs gond. Viszont számomra monoton volt, így egy idő után elkezdett ilyen statikus zajként hatni, ami idegesített néha, egy picit lightosabb is lehet akár az alapzene. Bár ez a legkevesebb.

    Huh, így utólag visszanézve kicsit sok lett. Bocsánat előre is, nem akartam teletömni a fórumot, csak mivel magyar fejlesztésről van szó, ezért éreztem úgy, hogy bővebben írok tapasztalatot róla. Ki tudja, hátha a fejlesztők is olvassák, és a visszajelzés mindig hasznos tud lenni. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák