Új hozzászólás Aktív témák

  • Tirexi

    addikt

    Na akkor én is beszámolnék a tapasztalataimról így Level 7-esen. :R
    (saját vélemény minden leírt szó!)

    Grafika:
    Mindent maxra húzva egy MMO-hoz képest piszok jó grafikája van a játéknak.
    Skyrim-hez nem érdemes hasonlítani mert az Single game. Ezt a többi MMO-hoz kell hasonlítani sztem.
    Az effektek is nagyon jól néznek ki néha nem is érzem azt, hogy ez egy MMO lenne.
    Szal nekem a graf része teljesen ok.
    A hardver igény viszont elég nagy ezt hozzá kell tenni. Max-on még egy 780 Ti-t is lazán megzabál a game.
    Mondjuk a CPU-t valamiért nem kezeli rendesen...
    Legalább is a BETA.

    Hangok/zene:
    Teljesen elfogadható nem találok kivetnivalót benne.

    Játékmenet:
    A játékmenet az a szokásos MMO-kban már megszokott Quest-eljünk ezerrel és öljük a mobokat.
    Egyelőre még viszonylag változatosak és bemutatják mindig az adott új területet ami jó.
    Hosszú távra nem tudom fog-e ez változni negatív irányban. Majd meglátjuk.

    Harc rendszer:
    Na a harc rendszer ami igazából nem lenne rossz, de sajna nem olyan lett mint amire számítottam.
    Ugye a Skyrim-ben egy NPC által lőtt tűzgolyó elől lazán ki lehet térne mindenféle skill nélkül.
    Itt sajnos nem így van. Sajna még a fal mögé is követ a tűzgolyó sőt, a falon is átmennek a mobok által lőtt varázslatok. Ez nagyon nem tetszik...
    Kitérés az kb nálam 10-ből egyszer sikerül mert a stamina hamar elmegy a skill-ekre és nem tudsz gurulni.
    Én egy kezes kardos + pajzsos karakterrel tolom amúgy heavy armor-ban.
    Erős karakter annyi szent de nem valami látványos mint egy varázsló. Csak mész és csapkodsz. Legalább is egyelőre ilyen szinten ez van. Mondjuk ezt már megszoktam mert a legtöbb MMO-ban mindig ilyen karakterrel szoktam lenni.

    Loot-olás:
    Tehettem volna ezt a játékmenetbe is, de inkább külön kezelem. Nagyon gyér a loot de annyira, hogy az már siralmas. Az esetek 90%-ban 1 Gold van a mobban. Ez édes kevés. Egy normális 7-es szintű páncél 760 Gold-be kerül és ez csak a testre való páncél hol van még a többi része. A küldetések is alig adnak valami kis pénzt igaz viszont, hogy néha adnak egy-egy jó cuccot.
    Félreértés ne essék nem akarok level 7-en megváltó lenni csak hát nem érzem azt, hogy adakozó játék lenne. Inkább szenvedjél a level 5-ös ruhában level 8-as mobok ellen és ezzel is csak az időt húzd.

    Társaság:
    Egyelőre úgy néz ki, hogy a "nép" elég segítőkészen viselkedik a játékban tehát ha írsz valami kérdést akkor hamar válaszolnak rá.
    De pl volt olyan is, hogy egy playert megmentettem a haláltól mert lehúztam róla a mobot (kevés HP-ja volt a csávónak már) aztán meg tolt rám egy kis HP-t miközben harcoltam.
    Szal ha jó lesz a közösség akkor simán lehet jókat funolni majd.

    Tájékozódás:
    Na ezzel nem vagyok egészen megelégedve. A térkép az nagyon jó és a quest-eket is megfelelően mutatja.
    De ami nekem pl nem tetszik az az, hogy az NPC-k feje felett nincsen semmi jelzés, hogy ő most micsoda. Sima NPC ami kitölti az űrt vagy lehet tőle vásárolni valamit. Ezt azért jó lett volna feltüntetni valahol.
    A városban is elég nagy a katyvasz. Az oké hogy mutatja, hogy milyen nevű NPC-nek mi a foglalkozása tehát, hogy mit árul de úgy kell neked megkeresgélni és végig nézegetni mindenkit név szerint.
    Egyszerűbb lett volna ezt megoldani ha a feje fölé rakunk egy armor árus esetében egy kis páncél ikont.
    De ez csak az én szememet bántja lehet másét nem.
    Továbbá az is zavaró, hogy azokat a küldetéseket is mutatja amik nem aktívak. Ezt ha jobban testre lehetne szabi akkor oké lenne. Főleg a városnál zavaró ahol mindenfelé mutat a quest nyíl kifelé is meg befelé is.

    AI vagyis a mobok:
    Itt is megtalálni ugyan azt mint a több MMO-ban tehát agro, nem agro és van olyan amelyik a másikra agro tehát ha az egyiket meglövöd vagy elhúzod jön a másik is vele. Ez így teljesen ok ez is megszokott MMO elem.
    A mobok skilljei viszont már érdekesek és igazából némelyik tök vicces pl egy íjjász esetében ahol a megkezdett skill elől lazán el lehet sétálni és ő a nagy semmibe fogja kasztolni.
    Viszont ugye a tűzmágus már simán kanyarlövéssel pofán lő.

    Kezelőfelület:
    A HUD nekem teljesen kézre áll mert a legtöbb MMO-val amivel toltam ott mindenhol 1234 stb gombon voltak a skillek.
    Maga a "menüje" a karakternek is teljesen egyszerű és rendezett. Hamar megtalálni mindent.
    Ez teljesen jó lett a játékban.

    Szerver:
    Van amikor simán megy van amikor lag-ol és van amikor Login szerver error-al kidob.
    BETA szal nem várok többet tőle.

    Összességében én azt mondom, hogy ez a game MMO-nak kiváló lesz főleg ha majd később frissítik is vagy jönnek DLC-k mint a wow-hoz. Én elsőre "beleszerettem" a játékba.
    A havi díj az ami nem tetszik egyedül, de elviselhető lesz. (legalább nem telik meg mindenféle kisgyerekkel)
    Ami viszont szúrja a szemem az az Imperial Edition-os hülyeség. Ezt komolyan most mért kellett?
    Nem lehetek Imperial csak akkor ha megveszem azt a kiadást? Ez nevetséges húzás volt akár honnan is nézem ennyire azért sztem nem kell a pénz a Zenimax-nak.

    Végül pedig egy kép a karakteremről: [link]

Új hozzászólás Aktív témák