Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95590400

    törölt tag

    látom, megint kibukott a konzervdobozban felejtett kockaröfi a mazzag karcsikból a lan csatlakozó miatt. nem is tudom, mikor dugtam a laposra köldökzsinórt. az is véletlen vót. 3 éve? fura perverzió.
    fogadjunk, az nem bökné a csőrüket, ha a wifi csak szimplán n-es lenne, nem ac-s. pedig ez azért 500 megabitet simán kitol magából, lehet többet.
    ja, meg itt vannak a sünik, a sok usb 3-assal. anyu, a sünike ezentúl velünk fog lakni! :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz sb #33 üzenetére

    most konkrétan mire kell egy konzumer laposba egyáltalán lan egy háztartásba ma már? miről akarsz a mire másolni mit a sokat?
    ha annyira sok a giga, hogy ez nem is győzi a 100-as kábelt, az ma a net+hdfilm jobbára, erre azért már ott figyel egy nas + multimédiás (vagy a kettő egyben) lejáccó.
    esetleg rádugja ezt a tv-re. de olyan rohadt sokat nem néz az ember így semmit, rohadt bonyás, meg kényelmetlen.
    a másik opció az előző generáció. hogy van egy laptop, meg egy divx-es régi usb-s cucc a tv-re kötve, arra áthúzza a pár gigát usb-n, oszt annyi.
    az azt megelőző, hogy az avi-t áttunkolja dvd-re, és az megy be a tv alá a dobozba.
    a házi videót 4k-ban értelemszerűen nem ezen vágja össze kovácsjózsef, ha már...
    mondjon már valaki egy konzumer felhasználást, ahol van szerepe a gigás lannak egy laptopon.
    mert nekem van itt 2 rúter, egy gigás szvics, htpc, microserver, egy rakat laptop (100-as lannal meg gigással), tablet, okostelefonok, de valahogy az n-es wifit érzem gyenge keresztmetszetnek.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz sb #52 üzenetére

    látszik, nem érted. nem szempont ma már egy laptopon. konzumer piacon nem adja el a terméket, igazából nem is pozicionálja sehova. az árcsökkentésen kívül max arra jó, hogy minden ilyen esetben ideposztolja pár kockaröfi, és ezért legyen min élcelődnöm.
    amikor meg megkérdezem, mire a gigabiten a honnan hovát, akkor annyi hogy a telefonton a fullhádétot a' usb3-on. hátizé.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz #40935168 #58 üzenetére

    és ha nincs rajta már a gari, vagy csak csak mondvacsinált, aztán elszáll alaplaphibával, az eladó meg fel sem veszi a telót, pedig ígért rá 3 hónapot, akkor kiszállsz a biznicből egy 50k-s buktával, mert kb. 25-öt ha ki tudsz árulni belőle. ebben a pakliban meg ez van benne.
    én egyébként bc katos delleket vettem így 60-70 környékén anno (kell a pöcökegérhez a 3 gomb, na, ellenben a tp-k sosem jöttek be), 3-at. egy sem szállt el véglegesen, egy monitorpanel csere volt, meg 2 potyogós billentyűzetből kellett összeröffenteni végül 1-et.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Pocok256 #62 üzenetére

    ahha. azért maradjunk annyiba, vettem már úgy régen tp-t, hogy a képen nem látszott a repedés a zsanérnál, régi tag volt, meg ajánlott. kb. egy visszaböffet nem volt hajlandó.
    nem mindenki olyan, hogy apróhirdetésre vadászik, a ki tudja milyen eladótól olyan gépre, amit még csak az ajtóból sem látott. próbáltam én már sokakat rábeszélni erre, de az emberek többsége nem vevő féláron a használtra, a szerinte ki tudja milyen háttérrel. nem hülyék, csak ismeretlen terület neki, nem vág bele, fogalma sincs milyen különbség van laptop és laptop között, meg egyébként is általában a lakáson belül mozgatja, becsukni meg havonta egyszer szokta.
    tökéletesen elvan egy ilyen laptopnak álcázott műanyagdarabbal, gigabit lan nélkül. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz szabonagyur #87 üzenetére

    meg egyáltalán, hogy hány darab usb3-as eszközt kell egyszerre rákötni egy laptopra... meg miért...

  • #95590400

    törölt tag

    válasz sb #95 üzenetére

    De itt centes költségről beszélünk és ha csak 5%-nál igény akkor is simán megéri beletenni. És amivel nem érdemes spórolni azzal mérnök sem spórol.
    te gondolom még nem láttál belülről multit, vagy bármilyen nem kis összegekkel dobálozó szervezetet, ahol a rotringbetét rendelésén is problémáznak.
    a mérnök meg a lőtéri kutyát nem érdekli.
    a működését meg max a sarki abc-nek ismered, azt is csak azért, mert ott veszed meg a kiflihez a reggeli kakaót. de sebaj. ezek ilyenek, fogadd el. esetleg kivonulhatsz molinókkal tiltakozni eléjük és éhségsztrájkba kezdhetsz. majd viszek neked kockás plédet meg egy kis habos kakaót.
    Egyrészt kevered az usb3-at a gigabites lannal ami kurvára két külön dolog, külön esetekre jók. Én ezeket leírtam, te csak összemosol és szófosol eddig a témában.
    esetleg, ha el tudnál különíteni több témát egymástól, az szerencsés lenne. a szövegértésre gyúrj, elsőnek.
    "Másrészt a többi érvvel csak vagdalkoztál, hogy akifilmetnéz az divx, hamegnedivx akkor NAS... :DDD :DDD :DDD
    Biztos van erre valahol egy avman-törvény vagy legalább egy sok adattal alátámasztott statisztikai képlet gondolom.. :D"

    valószínűleg ez onnan fakad, hogy a nem kockaröfik világát első kézből, a kockaröfikét meg innen, url ismerem.
    bocsi, én nem tehetek róla, hogy a látóköröd kb. egy bányalóéval vetekszik. első körben javaslom a szemellenző levételét, második körben a hozzászokást a napfényhez. harmadik körben meg talán majd egyszer kijöhetsz a csille mellől. a messzi jövőben, egy távoli galaxisban majd felnősz és lehetsz bányamérnökön kívül is más. vagy legalább a való világban elhagyhatod a mérnöki szemellenzőt.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz sb #102 üzenetére

    sajnos nem tudok felemás női korláton ezüstérmesekkel álinformatikai fingbefogásban versenyezni, ezért részemről ennyire fussa.
    a célközönségnek nem oszt, nem szoroz a gigabit lan (annál inkább a wifi), vagy hogy csak 1 egész darab usb3 van rajta. az hogy valaki húz egy sorszámot és minden egyes laptoptesztben bemöhőzi, az részemről max a kifigurázás tárgya. pluszpontok járnak még azért, ha valaki a képkeretet is elvéti nagy igyekezetében.
    érteni ugyan sokat nem ért a diskurzusból (laikusban meg legfeljebb lecsapódik, van-e szüksége gigabit lanra, sok db usb3-ra), én meg elszórakoztatom magam

Új hozzászólás Aktív témák