Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Bossp #5408 üzenetére

    Futtasd le a Windows Store-os HDR Calibration-t.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Bossp #5410 üzenetére

    Mennyit tud a kijelződ a gyakorlatban? Mert elvileg azt kéne megadni akárhogy születik a profil.
    Ha magasabbat adsz meg, akkor lehet, hogy magasabb értéket küld ki a Windows, mint metadata (szerintem jelenleg nem csinálja ezt a Windows, még sohasem néztem meg HDFury dobozzal, hogy ilyenkor mit művel a Win11 >=22H2), és ha nincs letiltva a roll-off (alapértelmezetten ez sokszor be van kapcsolva), akkor ez sötétebb képet eredményez.

    OLED-en nagyon egyszerű lefuttatni a Windows saját profil generátorát, mert a fekete az tényleg fekete, így csak le kell húzni a csúszkát nullára, és kész. LCD-vel még sohasem próbáltam.
    De LCD-n pont nem is dob sokat az Auto-HDR, mert az LCD-nek szar a natív dinamikatartománya. Csak szaturációban tud érdemben többet produkálni az LCD HDR módban SDR-hoz képest, de azt szerintem nem nagyon próbálja fentebb tolni az Auto-HDR.

    Illetve az Auto-HDR csak egy post-processing. Lényegében csak tippelget, hogy nézett volna ki a kép HDR-ben. Attól elvileg jobbat ki tudsz hozni a képből a "SpecialK"-vel (ezzel magasabb bitmélységre lehet erőltetni a játák által használt buffereket és tweak-elhető a tone mapping, akár szaturáció boost, stb), bár nekem az sem volt meggyőző, mikor tesztelgettem, illetve pont azokkal a játékokkal nem akart működni, amikkel szerettem volna (van játék, amivel úgy kapásból eleve nem működik jól a SpecialK, HDR hack ide vagy oda).

    AutoHDR-ra visszatérve, lehet hogy akkor sem húzná ~250 a jelenet csúcsát, ha 10000 nit képes csodamonitorod lenne. A HDR filmekben is sokszor ilyen ~350 a valódi csúcsfény olyankor is, ha 1000 nit a névleges csúcs (van szoftver, ami úg elemzi a képet, hogy talál egyetlen pixelt 1000 nit-el, máris az a metadata csúcs).

    Mivel elemzed, hogy meddig megy el az AutoHDR? Screenshot, profile tagging és képszerkesztő picker?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák