Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joshi

    titán

    válasz Goblin12 #5415 üzenetére

    Ha már vásárolsz, akkor egyértelműen a Calibrite Display Plus HL. Persze a legdurvább OLED tévé is max ~2000nit-et tud, szóval a Pro is sokáig elég lesz. A Calman azért jó, mert a legújabb tévékkel teljesen automatikusan működik, neked nem kell semmit állítani a tévé menüjében. Én anno megvettem a Sony Calmant, de az én tévémen csak a szürkeskálát tudja csak állítani.

    Egyszer kell megvenni az aktuális Calman Home-ot, de a későbbi verziófrissítés már újra fizetős. Tehát ha jól emlékszem nekem a 2021-es Calman van, de az újabbat már ismét meg kell vennem. A 2021-es verziót addig használom amíg csak akarom, nincs korlát. Calmannál a tévé gyártó specifikus változatot kell választani. Ha neked Samsung tévéd van, akkor azt kell megvenni.

    Megveheted az általános Calman-t is, ami minden gyártó készülékével működik, de az sokkal drágább.

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Goblin12 #5421 üzenetére

    Az alapján, amit a tesztek mutatnak róla, otthoni célokra és/vagy buta (vagy bután haszált) szoftverekkel kár is piszkálni azon túl, hogy SDR és HDR módban is a gyárilag legpontosabb módba állítod.
    Ha kicsit visszaolvasol, kiderül, hogy HDR-t még nem is nagyon lehet szoftveresen kalibrálni Windows-on (Linux-on pedig kb. eleve nem nagyon van HDR dekstop).

    Esetleg annyit érhet meg csinálni, ha van egy jó műszered, hogy a CIE 1931 helyett az új "ArgyllCMS OLED CMF"-el állítod be a fehéregyensúlyt. Ennek az alapjait a Samsung pénzelte (leültettek ~10 embert W-OLED, QD-OLED, RGB-OLED és még pár más új generációs kijelző elé, és állítgatniuk kellett, míg szemre egyeztek a színek, aztán Gremme, az ArgyllCMS fejlesztője csinált az általuk publikált adatokból egy új CMF-t, amit közvetlenül a régi CIE 1931-ben definiált koordinátákkal lehet etetni, ami egyedi és praktikkus megoldás, mert a legtöbb CIE 1931 utáni alternatív CMF-el az a gond, hogy más és más koordináták jönnek ki bennük D65 fehérre, a Rec709, Rec2020 R,G,B koordinátákat pedig nem is lehet olyan egyszerűen átszámolni, mert azokat úgymond önkényesen/hasraütésszerűen definiálták CIE 1931-ben, nem úgy, mint a D65-öt, ami a napfény spektrális méréseiben van eredetileg definiálva, így bármilyen CMF-hez kiszámolhatók hozzá az x,y koordináták).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák