Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Van egy kis dilemmám: Egy S-PVA paneles monitort nyúzok már 1,5 éve. Új korában be lett lőve, de már elcsúszott annyit, hogy inkább vissza is raktam defaultra a színeket, és kidobtam az ICC filet.
    Mivel vidéken van, így a házhoz járós kalibráltatás kicsit körülményes és drága, elkezdtem nézelődni, hogy veszek egy újat, és bérbe adom, míg visszahozza az árát, de inkább egy használt, vagy használt, és visszafogottabb tudású (de olcsó) eszközzel is beérném.
    Szóval e kettő közt gondolkozom:
    - Egy új HuyePRO, ami az amazonon le van árazva potom 13k-ra, ha valahogy sikerülne olcsón idejuttatni, jó vétel lenne...
    - Egy használt, és "sérült" EyeOne 2 Display, ami ilyen értékeket produkál: [link]

    Csak hétköznapi felhasználáshoz kéne belőni. Netezés, játékok, bluray filmek (ez lenne a leg sarkosabb, ahol kényes vagyok a képminőségre), stb, semmi nyomtatásra kerülő képszerkesztés, vagy ilyesmi...
    A szobában egy elég vastag, de sárga sötétítő függöny van. Ez gyakorlatilag 24/7 el van húzva, és fel van kapcsolva a villany (egy ~20W-os fehér neon), ha ott vagyok, de nem alszok, illetve filmezéshez is lekapcsolom. Szóval erős napfényben kap egy kis sárga hátteret a szoba, ha már lement a nap, akkor pedig vagy természetes homály/sötétség, vagy neonfény éri a monitort.

    Szóval, a változó fényviszonyok miatt érdekesnek tartom a realtime szín utó-kalibrálást, de nem tudom ez mennyit ér annak fényében, ha fénytől függetlenül kevésbé pontosan lövi be a monitort.
    Tapasztalat híján a hibás Eyeone értékeit sem tudom megítél, hogy most egálban van-e egy Huye-val, jobb, rosszabb... És persze itt kérdés még, hogy mi az, amit kimér az Eyeone, és mi az, amit a Huye nem, de akár többet jelentene, mint a valós idejű szín utó-igazítgatás.
    A hibás Eyeone-hoz olcsóbban hozzá tudnék jutni, mint az új Huye-hoz. (Illetve fennáll egy apó esély a javítására...)

    Aki ért hozzá, az adna tanácsot? :R

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák