Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz MIFtIli #1597 üzenetére

    "...nagyon "erős" lett a piros szín. Használhatatlan volt konkrétan. Ez lehet monitor, vagy noti hiba is..."

    Az, hogy erős a piros szín sok minden függvénye. Pl. a legalapvetőbb, hogy amit előtte megszoktál az jóval fakóbb volt és ahhoz képest valóban Bloody Mary-nek tűnik a kalibrált állapot. ;) Jártam már így én is egy fotós kolléganőmmel, akinek a frissen vett Eizóját kalibráltam: kijelentette, hogy inkább használja kalibrálatlanul mert ahhoz szokott a szeme és azt a látványvilágot várják el tőle az ügyfelei is. Egy sima laptop képernyője után a nagy színterű monitorok neonreklámnak tűnnek az élénk zöld és narancs árnyalataikkal. Visszatettem neki az előző állapotra a gépét, azóta is használja boldogan. :))

    Egyébként melyik kijelzővel szerelt a laposod?

    - 15.6-inch diagonal LED-backlit HD+ WVA anti-glare (1600 x 900 resolution)
    - 15.6-inch diagonal LED-backlit FHD WVA anti-glare (1920 x 1080 resolution)
    - 15.6-inch diagonal LED-backlit FHD UWVA anti-glare DreamColor (1920 x 1080 resolution)

    A ColorMunki Display valóban ugyanaz a hardver mint az i1D Pro, viszont pontosan 5x lassabb, ráadásul a szoftvere is butított (pontosabban nem a CMD a lassú, hanem az i1D Pro gyorsabb 5x a legtöbb koloriméternél. ;)).

    "Attól tartok, hogyha a colormunki displayt választom előjön ugyanaz a piros szín, mivel a hardver elvileg ugyanaz."

    Be kell kalibrálni egy másik műszerrel és utána meg kell mutatni valakinek, aki meg tudja ítélni, hogy rendben vannak-e a színek (függetlenül a validálástól, mert az is csalhat, ha egy hibás eszközzel kalibrálod és ugyanazzal teszteled vissza).

    40 ezer körül szeretnék venni valamit, van valami javaslat?

    Nincs más normális alternatíva: a Spyderek nincsenek egy súlycsoportban az X-Rite-okkal. :N

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák