Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz lezso6 #3 üzenetére

    ha reálisan belegondolsz ennek az országnak hosszú távon kb mindegy, amennyiben nem lesznek radikális változtatások, nem a gyerekek számán múlik
    nyugdíj? 10 éve is mosolyogtam rajta, mire én odaérnék ha csak a jelenlegi korhatár maradna ami nem valószínű, akkor se lenne már, hiszen nem lesz annyi aktív kereső és hiába lenne gyerek, ha bizony nagy részük elsétál innen máshova
    és teljesen igazad van, egy bizonyos réteg szaporodik mint a güzü, ezzel csak tovább generálva a mélyszegénységüket, az állam bácsi meg adja alájuk a lovat

    szerk:
    weiss
    pesti faluban rengeteg szép hely van és szépen fejlődik, ellenben valóban vannak nagyon hitvány részek még mindig és nagyon hitvány utak is
    amit én tapasztalok, a fejlesztések nagy része ide jut, többi város erősen el van hanyagolva itteni fejlesztésekhez képest, de azért most sztárolják h vidéken is van élet ( :
    nem mindegy mikor voltál itt, pár éves gugli 3d térkép már erősen elavult sok esetben

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz weiss #79 üzenetére

    pozsonyt nem láttam, de pesti faluval sztem semmi gond nincs - egy-két kerületet és részt leszámítva -, duna környékére még fektethetnének nagyobb hangsúlyt, az eleje pesti oldalon már egész korrekt, remélem eltúrják a hévet rákóczi és petőfi híd között, az lehetne az egyik legszebb része

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #90088192 #88 üzenetére

    az elmondottak miatt van az, h itt az emberek nagy többsége kreatív ( : és elég jó problémamegoldó készsége van, mire kikerül külföldre megedződik annyira h megállja a helyét...csak alapoznak itt az atyáink, nincs ezzel baj:)

    szerk:
    ne aggódj, itt is soron kívül sorra kerülsz ha vállalkozást akarsz nyitni...biztos fel akarja kötni magát? fel..akkor jöhet ( :
    itt is lehetséges éfa mentes vállalkozás, jelenleg ha jól tudom 10m ft-ig - természetesen így vissza igényelni sem lehet áfát -
    annyira nem vészes egyébként, mióta bejött a kata ev az lendített a dolgokon, kicsiny kormányunk egyik értelmes intézkedése
    bürokrácia van rendesen, erre viszont kitalálták a könyvelőt - az sajnálatos, h kb bárkiből lehet könyvelő és nem standard, ha hibázik övé minden felelősség, azt szerződésben külön rögzíteni kell -

    szerk2: ennéla formánál az adó havi 50e ft és más semmi nincs, ebben benne van minden egyéb járulék is
    - házaspárnál ugye ez 2x10m ft, 10-nek utánanézek, de úgy rémlik emelték 5-ről 1-2 éve -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #90088192 #93 üzenetére

    lehet az is benne van, de azért itt muszáj leleményesnek lenni, ha már it fórum akkor pc, bizony kevés pénzből jó teljesítményeket elérni ahhoz gondolkozni kell, megoldani dolgokat helyettesítő eszközökkel ahhoz is
    volt cégnél bizony magyarok elég jól álltak globál szinten, sok olyan megoldással amit a nagy usánkában' sem tudtak prezentálni, jóval nagyobb bügyével'

    dabadab én se mennék oda ha attól kellene félni, h még azt a keveset is ellopják amim van
    aluljárókban ahogy megfigyeltem azért van összetartás, aki nem tud viselkedni kiközösítik, ha van valakinek étele vagy valami bevétele megosztja a többiekkel
    látásból ismerek egy nőt, meg sem mondanám h hajléktalan, viszonylag tiszta, soha nem kéreget, ugyanúgy jár be boltokba mint bárki, csak az aluljáró a lakása, nem úgy tűnik mintha nem tett volna meg mindent h ne úgy legyen, sokkal szoktam is beszélgetni, leggyakoribb ok a bedőlt lakáshitel, vagy "asszonyi kisemmizés", megszűnt munkahely, tartós betegség, ha nincs háttér, támogatás, félretett pénz akkor nincs, nem tudom melyik nagyokos mondta h az él ott aki akar, vannak olyanok is, tény, de nem mindenki

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #90088192 #98 üzenetére

    nem értem milyen gondolkodásmódra gondolsz

    mivel minden összefüggésben van mindennel, elképzelhető, hogy a nyelv is szerepet játszik a kreativitásban
    általánosítani egyébként sem lehet semmiben, mindenesetre hajléktalanok külön történet, hatalmas munkaerő hiány van állítólag, szóval állam bácsi a vidéki élet helyett - félelmetesen bugyuta kampánnyal -, inkább indulhatna afelé, hogy amelyikük dolgozni akar azoknak biztosít rá lehetőséget és olyan szállást amiben lehet privát élete, ha kicsi is
    sok ember fél az alig hat kilós kutyánktól is ( : sajnos ismerősi körben sokan különböző etnikumokat írják le kb démonként, aztán ideális esetben sok kör lefutása után legalább elgondolkoznak azon amiket mondtam, mostani sláger a kínaiak akik tönkreteszik az országot - ha úgy is van, állam bácsi jóvoltából -
    én már régen is úgy láttam nagy gond itt nem lenne, a vezetésben vannak hatalmas problémák, amíg stadionokat építgetünk miközben gyerekek éheznek addig nem lesz előrelépés, pénz megvan itt kis túlzással mindenre, csak úgy nehéz ha a havi koszt pénzt azember' elissza
    bölcsiről jut eszembe, nemrég tudtam meg fizetős..nemár' ( : részemről azt mondom maradjon otthon a gyerek anyukával pár éves koráig, de ha muszáj menni dolgozni fizessen érte?
    szívesen elbeszélgetnék ezzel a videós hölgyeménnyel, azzal a kitétellel h az is menjen utána a yt-ra

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz mickemoto #107 üzenetére

    szerencsére a 18x-os dislike-ot a like ellenében nem tudja törölni ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pengwin #126 üzenetére

    ha nem tévedek nagyot a roma társadalom termeli a legtöbb gyereket, még pedig minél lentebb vannak annál többet, nem telik el olyan nap szinte, h ne látnék egy roma családot vagy anyát sok gyerekkel - akár nagyon sok -, más etnikumúaknál ez nem jellemző - pedig többen vannak -
    és az a generáció termeli az újabb olyat, állam bácsi meg adja alájuk a lovat - minél több gyerek, annál több segíly'-pótlék, értelmesebb országban ezt bekorlátozzák, 3 gyerek után nincs több családi pótlék -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #42098752 #133 üzenetére

    mindenki számára használható aki fizet, az nem az ő hibájuk h jegy nélkül fel tudnak szállni
    a kutya is csak úgy tud oda tojni a bekerített játszótérre ha beengedik, másképp nem
    részemről sokkal problémásabbnak tartom, h sok roma család úgy kezeli a tereket, akár utcát, mintha az lenne a lakása - merugye' kell a 10 gyerek 40nm-re -

    szerk:
    bizonyos értelemben én is kezelem úgy sokszor az utcát, csak rendet hagyok magam után meg nem óbégatok

    érdekes aluljáróknál sokszor látom razziáznak a rendőrök és elhajtják a szerencsétlen hajléktalanokat, játszótérről még nem láttam elhajtani roma bandákat, de utcáról sem, max ha vér folyt

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz TheSaint #137 üzenetére

    bármilyen alapon mért kérnek pénzt érte, miközben állítólag fogy a magyarság? ez aztán valóban ösztönző

    szerk: azt meg hagyjuk már, h nem fedték a valóságot a jövedelemigazolások
    amikor a nagy ember "elfelejti" bevallani, h van egy 100 milliós ingatlana, mi történik? semmi
    majd ha az ilyen férgeket előveszik, minden vagyonukat elkobozzák és mehetnek kötelező utca seprésre 30 évre, akkor majd számon lehet kérni a kisembert mért trükközik h megélhessen, addig nem

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz TheSaint #139 üzenetére

    oké, csak akkor ne azt tolják h elfogyunk, mikor már a bölcsi is fizetős, kabaré
    szocpol - most csok? - és társait meg nem tudom hány %-ban kapják azok akik tényleg rászorulnak, de valószínűleg nem lepne meg az arány
    meg x év kötelező munkát aláíratni a diákokkal, kb "szabadon választható" börtön, ha nem írja alá nem kap semmit, gyönyörű hozzáállás szülőhazánk részéről, talán meg kellene teremteni a feltételeket és elenyésző mértékben akarnának innen elmenni az emberek, ez egy nagyon szép kis ország

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Hieronymus #149 üzenetére

    Miért kellene a magyar államnak, pontosabban az adófizetőknek, megfinanszíroznia egy fiatal felsőfokú tanulmányait, ha más országban folytatja majd az életét? - nem jó a kérdés...mért nem lehet megteremteni a feltételeket, h a fiatalok ne akarjanak kimenni?
    magyar nemzetiségű diákról van szó, hadd döntse már el ő, h hol szeretne tanulmányai után dolgozni, ez gyakorlatilag zsarolás kategória
    egyébként nem a tanulmányi hitelre gondoltam, hanem arra, ha el akar menni akkor horribilis árat fizethet az oktatásért, vagy pedig aláír x évet - ez munkáltatónál oké is, de kicsit más a reláció állam és polgár közt, egyszerű matek, ha én erre kényszerülnék, eszembe nem jutna ide visszajönni, x év után sokan visszajönnek _tőkével_ , de ilyen felállásban az érintettek valószínűleg meggondolják, senki nem szereti ha kvázi zsarolják -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Hieronymus #160 üzenetére

    a probléma értelmezésével nincs gond, nem a tüneti kezelés a megoldás, max olaj a tűzre
    pénzügyeket meg hagyjuk, én leginkább azt nem szeretném, hogy az én pénzemből a férgek hízzanak, de annyira csúnyán, h a vaknak is egyértelmű

    Feketelaszlo
    lassan tiszta szerencse lesz ha fizetni kell valamiért pluszban

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz TheSaint #185 üzenetére

    2050-re nem feltétlen lesz már mo. sem...( :
    gyakorlatilag bármiről kár itt beszélni, lenne megoldás és pénz sok mindenre, de amíg legfelsőbb körökben virágzik a korrupció és sikkasztanak, lopnak, tékozolnak - stadionok meg kisvasút b+ már elnézést - a mi pénzünkből, teljesen mindegy, de úgy tűnik ez marad is így

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz dabadab #199 üzenetére

    pontosan, aki maradna is ettől nagy eséllyel elmegy a kedve, enyém biztos elmenne, többitől már rég elment ( : pont addig maradok amíg még dolgom van itt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák