Új hozzászólás Aktív témák

  • Kai_Rong

    senior tag

    válasz Kansas #30 üzenetére

    Senki nem mondta, hogy a misztikus mesevilága fog meg Japánnak, ez a te saját percepciód, hogy mindenki, akinek bejött a Tsushima hangulata, az egy idióta weeb, ezt ebben a topikban legalább háromszor leírtad. Több évet töltöttem Ázsiában (Kína + Japán), és eltérő szinten bár, de mindkét nyelven beszélek. Hidd el, egyikről sincsenek illúzióim, és pontosan tudom, hogy mikor jön szembe soft power országimázs. Ettől függetlenül művészeti alkotások esetében érdemes helyén kezelni magadban a tények és fikció keveredését, mert egyébként könnyen bele lehet szaladni a "cukor is szarizű" érzésbe. Nyilván nem azt mondom, hogy nyald be a nyílt propagandát is (lásd a Jet Li főszereplésével készült Hős című Zhang Yimou filmet, az pl. engem is mértéktelenül fel tudott bosszantani a remek képi világa ellenére is), de azért párszáz árnyalatnyi különbség van a propaganda és aközött, hogy katana+wakizashi van a játékban tachi helyett, illetve hogy a 13. században puskaporos bombákkal dobálózunk Japán területén.

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

Új hozzászólás Aktív témák