Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • K1nG HuNp

    őstag

    válasz Cifu #10 üzenetére

    Probalj ki egy DS-t és érteni fogod a kézikonzol és a telefon különbségét. Ezek valódi, teljes értékű játékok, rendes irányítással, a konzolra optimalizálva. Én sem hittem benne sokáig, gyerekesnek is tartom picit a mai napig, de simán elfér a táskám hátsó fiókjában, vonaton jól szokott jönni. Az exkluzív címek meg exkluzív címek.. ezeken nincs mit magyarázni. A mai napig talán a nintendonak van a legnormálisabb és meglepő módon legfelnőttebb játékosbázisa. Minden eddig általam megvett játékhoz találtam segítőkész és aktív redditet, speedrun/competitive scenet. 30kért simán lehet ma venni egy DSt, és (sajnos) nagyon egyszerű virágbolti játékokkal tolni (amit igazabol a nintendotol szedsz le lol). Nálam jelenleg helyettesíti a pc-m. Itt kitolom a nagyobb rpgket amik érdekelnek, minden más gamingem ugyis casual lenne, magyarán csak random időelb*szás, amire ugyebár tökéletes egy kézikonzol.

    A nintendo mindig is a japan piacbol élt meg.

    [ Szerkesztve ]

    (raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Cifu #20 üzenetére

    Tény, rengeteg játék van Androidra. Rengeteg hulladék. Eszméletlen mennyiségű szemét van, alig lehet kibogarászni a jókat, még a toplisták is minden szarral, Talking Tommal vannak tele. És arról még nem is beszéltünk, ami minden pálya után bedob egy fél perces reklámvideót.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Cifu #24 üzenetére

    Az a baj, hogy a sok szartól igen nehéz kiszűrni, sőt megtalálni a valóban jót. A nagy számok törvénye alapján nyilván van sok jó. Fizetősek között is rengeteg a hulladék.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • pengwin

    addikt

    válasz Cifu #24 üzenetére

    "Nintendóra lesznek egyáltalán ingyenes játékok? Ha nem, akkor ez megint az Android mellett érv..."

    free!=freemium
    Mellesleg ez nézőpont kérdése, hogy előny-e egyáltalán.
    Én inkább fizetek egyszer 4-5 (indokolt esetben akár több) $/€-t egy minőségi mobilos játékért, minthogy állandóan reklámokat kelljen nézni vagy grind-olni kelljen vagy folyamatosan venni a játék belső fizetőeszközét.
    Jól hangzik az "ingyenes" játék, csak hát azokon valahogy sokkal többet keresnek játékosonként a készítők in-app purchase-ek és hírdetések révén, mint az egyszer fizetősökön. Vagyis annyira mégsem ingyenesek.

    Üdv, pengwin

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz Cifu #20 üzenetére

    A New 3DS (hogy lehet ilyen hülye nevet adni egy terméknek?) 2014 végén jelent meg, amikor azért már voltak erős mobiltelefonok bőven (pl: iPhone 6 és SGS5), mégis szép lassan csak eladtak belőle 10 millió darabot, pedig nem is volt igazán új konzol, csak egy upgrade. Valamiért máshol van rájuk igény. Talán csak azért mert odaát relatív olcsónak számítanak, és nem vagy-vagy kérdés, hogy jó telefont, vagy Nintendót vegyenek, hanem megveszik mindkettőt.
    Egyébként most, hogy a WP8-as telefonom Droidosra cseréltem, én is belecsöppentem az "ingyenes" mobiljátékok világába, és egyészen elszörnyedtem. Ott a teljesen jó Real Racing 3, elég jó grafika, élvezetes irányítás, nagyjából két hétig nagyon élveztem, de utána valami szörnyű sokat kéne farmolni, hogy mehessek a következő kupára, ahova valami rendes Ferrari kéne. Persze meg is vehetem aranyért, meg vehetek kreditet is hogy tuningolhassam, de akkor ott tartok, hogy egy virtuális Ferrari 200 000 magyar forint. Ehhez képest PC-re, konzolra a Project Cars, a 10-15 DLC-vel együtt is teljesen jó vétel 7-8000 forintért.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Cifu #24 üzenetére

    a ma elérhető legtöbb Droid/iOS játék nem lesz versenyképes egy asztali/mobil platformnak szánt dedikált konzolon, mert túlságosan kazuár tartalmak. a kivételek nagy része pedig eleve valamilyen PC játék portja. az átjárhatóságot nagyban akadályozza, hogy a mobil ezsközökön játszó közönség nagy részének nincsenek fizikai kezelőszervei, ez még itt is probléma lehet, de ha tényleg megindulna egy ilyen folyamat, én üdvözölném és vennék szívesen kontrollert a telefon/tablet mellé, hogy igényesebb 3rd party címeket tudjak tolni rajta.

    viszont szerintem a Switch sikeréhez a jó minőségű 1st party címekre van szükség, egy Zelda, Mario, neadjisten egy értelmes Metroid simán el tudja adni a rendszert. nyilván nem elhanyagolhatóak a 3rd party címek sem, de ha azok elérhetőek lesznek a többi mobil platformon, szerintem nem fognak nagyon hozzátenni az eladásokhoz.

    (#29) t256: ez egy kicsit orosz rulett a Nintendo részéről, ugyanakkor abba is érdemes belegondolni, hogy mennyi értelme lett volna kihozni a harmadik ugyanolyan konzolt a piacra, mikor a konkurencia vagy már meglépte, vagy készíti elő a fél generációváltást. sosem az volt a Nintendo stratégiája, hogy direktben a másik kettő ellen ment, a Wii grafikája is erősen az akkori Sony és MS gépek alatt volt, mégis óriási siker lett. és a mobil szintű grafika =/= angry birds. rendesen felépített játék és játékmechanika kell, az angry birds egy szögegyszerű valami, eleve nem arra tervezték, hogy otthon leülj a TV elé játszani vele, ha ez megvan, akkor lehet jó játék az alacsonyabb részletességi szintek ellenére is.

    [ Szerkesztve ]

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • pengwin

    addikt

    válasz Cifu #27 üzenetére

    Jelenleg sincs választási lehetőség, annyira elsöprő többségben vannak a freemium játékok. Jó lenne, ha lenne a freemium mellé fizetős prémium verzió, in-app-purchase és reklámok nélkül, akkor beszélhetnénk választási lehetőségről. Addig pedig ez csak egy nagyon ellenszenves alternatív bevétel-szerzési forrás (hírdetések és gratis adatbázisépítés az "ingyenes" appokkal). Kifizetik az emberek sokszorosan az összes szoftverüket.

    Üdv, pengwin

  • b.

    félisten

    válasz Cifu #20 üzenetére

    Idézet egy 2015 márciusi cikkből, csak azért mert sokan nem is tudják, mekkora nagy mágia eza vonal amúgy a konzolok között:

    "A februári hónap az Egyesült Államokban is a Nintendo 3DS-ről szólt, hiszen megjelent az új "New" variáns, ami a hardveres és a szoftveres listára is megtette a jótékony hatását.

    A hardverek között a több mint egy éves újgenerációs uralom után most újból a 3DS volt a legjobban fogyó konzol, miután 395 ezer példány talált gazdára. Az otthoni gépeknél ez a hónap is a PS4-é lett (pontos számadat nincs), az Xbox One-ból 276 ezer, a Wii U-ból pedig 94 ezer példány fogyott.

    A szoftveres listát két 3DS játék fogja keretbe: a Majora's Mask 3D és a Monster Hunter 4 Ultimate is bekerült a top tízbe. Előbbiből 515 ezer, utóbbiból pedig 290 ezer példány talált gazdára - ebben a fizikai és a digitális eladások is benne vannak."( gamer365)

    2014 év végén a 3DS egy frissített verzióját, amit budnle csomagban egybe tettek a Moster Hunter játékkal ( baromira drágán amúgy)2 nap alatt 300 ezeren vettek meg. Júliusban kidobták rá a Pokemon GO-t és mobilszegmens ide vagy oda, 80%-kal nőtt meg a játékeladások és ezzel együtt a kis konzol eladása is, ilyen kölcsönhatásba léptek egymással.( itthon nem lehetett beszerezni semelyik konzolboltban egyébként 3DS -re a pokemon Go-t. mert elfogyott és alig tudtak után rendelni. Magyarországon , hihetetlen ...)

    3 DS 60 millió példányban eladott kézi konzol, hatalmas táborral. Ha csak pár sikeres 3DS játékot kidobnak folytatásban Switchre, már sikeres kézi konzol lesz és az mellet be fog vonzani jó pár nem Nintendos, esetleg volt WII-s emberkét is, tekintve , hogy próbálják a kompatibilitást biztosítani. Emellett asztali módban azért jócskán megnő a teljesítménye, Kb ps3 szintű grafikát ki tud magából préselni, ami azért nem rossz egy kézi konzoltól.
    Az mellet jönnek rá Skyrim, és sok UE4 motoros cím, ami egy remek dolog, mert egy olyan ütőképes mobilkonzolt dobnak le a piacra, ami azért asztali módban még úgy ahogy negálja a helyét, kéziben meg mindenképpen.
    Elérhető lesz talán egy széles játékpaletta ami sok embert megszólíthat. Szerintem ez egy jó döntés volt és nagyon várom a pénteket is és magát a konzolt is. Egyébként butítás ide vagy oda, Skyrim megkapja az extra grafikai csomagot és ha jól tudom alapból minden játéknak 2 féle módon kell futnia, mint pl a PC játékoknak low - med- high grafikán. ( kézi- asztali üzemmód)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák