Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Dare2Live #6 üzenetére

    Szerintem nem errol beszel es egyebkent en is abszolut egyet ertek vele. Nem erzed kicsit problemasnak, hogy egy pl gtx1060 es 1080TI kozt gyartastechnologiailag konkretan semmi kulonbseg, arban meg 3X annyiba kerul a nagyobb ? Nem azt mondom, hogy legyen minden ingyen, de a szamtech lenyege pont az lenne hogy terjedjen es mindenkinek hozzaferheto legyen. Ehelyett valoban az van amit a srac mond, ha ossze akarok rakni egy gepet ami a kovi 5-6evre le van tudva, perfiferiakkal kb fel millaba jovok ki es ez nem egy gamer gep hanem egy altalanos felhasznalasra szant gep. Nem erzed gaznak, hogy egy kibaszott mobilban 130ezert wqhd OLED van, asztali monitorban meg egy szar wqhd ips dragabban indul ugy, hogy amogott nincs semmi csak maga a panel ? Szerintem ez full nevetseges. Meg eleg sokminden mas is szamtechben. Atlagos BD film 40-50GB, atlagos SSD 50gigara vetitve 6-7ezer forint. 7 ezer forintba kerul TÁROLNI egy filmet. Szerinted ez normalis ? Az a baj, hogy a szamtech hw resze kurvara lemaradt. Gyartunk FHD-4K filmeket mar telefonnal is, de nincs megoldas a normalis tarolasra. Orrba szajba toljak ki a jatekokat, hogy huuu ez milyen grafika stb es ott tartunk, hogy nincs az a VGA ami biztonsaggal visz barmilyen gamet 4K-ban, meg az 1080TI se 3kiloert, de nezz korul milyen monitorok jonnek ki jatekra. 4K 144HZ, mond el mi a faszom ertelme van, ha egyszer nincs hozza vga. Millio +1 ilyet lehetne mondani, csak nincs kedvem estig irni ezt a hszt. Szanalmas, ahol a szamtech ipar tart es egyebkent en nem is ertem, hogy mit akarnak elerni, vagy mi az irany...

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • pengwin

    addikt

    válasz Dare2Live #6 üzenetére

    Idehaza...
    De pl. nézd meg a TPU-n milyen VGA árakat írnak: [link]
    250-350 dollárért felső kategóriát adtak, 650-ért a csúcskártyát kaptad meg.

    Most meg 1000$ egy Titan, és a bányászok miatt 400-500 euró (500-600$...) egy RX 480.

    16GB DDR4 RAM ugyanabból a fajtából (Corsair Vengeance Low Profile) amiből 2 éve DDR3-at vettem meg jó 35-40%-kal drágább.
    Pedig a DDR4 már nagyon nem új technológia, és az adott 16GB-os kit is csak 2133MHz-es, vagyis a DDR4 legalja.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • erer1000

    őstag

    válasz Dare2Live #19 üzenetére

    Csak egy példa, MÁV mérnök MSC bruttó 400-715k 5-10 év tapasztalattal. De ez 2019ig +30% al meg lesz emelve

    Tehát 520-930k bruttó

    1600-3100€ brutto
    És ez nem verseny szféra hanem állami.

    Ha akar az ember , itt is meg tud élni, és nagy munkaerő hiány van így is.
    Nyilván nem a boltos áru feltöltő és a mosogató fog a legtöbbet keresni.

    Másik hogy azt mindig elfelejtik hogy idehaza milyen jól meg lehet élni további 150-160 országhoz képest. Van 10-15 hasonló és 15-20 jobban elő ország.

    M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

  • JordyG

    tag

    válasz Dare2Live #19 üzenetére

    Nem ott dolgozom, a magam ura vagyok, beteg vagy 20 éve :)) nem voltam, szabadságra meg akkor megyek amikor nekem tetszik :DD annyi időre (akár hónapok, mivel szerződéses alapon dolgozom adottan egy-egy munkára) amennyit jónak látom, hogy kell. 41 évesen meg már törnöm sem kell magam, bár sosem tettem, én választom meg mit vállalok el. :D A 6-14 - 14-22 - 22-06 :O beosztást nem nekem találták fel.
    (Szerencsére mivel elég öntörvényű vagyok, a nekem való parancsolgatás már a katonaságnál sem jár sikerrel nem, hogy közrendbelitől. Márpedig az ilyen helyeken elégé úgy kezelik szerencsétleneket ahogy még a rabszolgákat se, nálam egy beszólás után menne a szájba vágás és bevágnám a fagyasztóba hűsölni. Néha elfog az indulat, ha hallom milyen hangnemben és módon beszélnek itt-ott vásárláskor, és megfordul, hogy odalépek és szájba kenem, de ezzel csak annak ártanék akit szidnak. Így türtőztetem magam, de időnként .. a te jó anyád, hogy még mindig a sarki bordélyban rázza... van-t odaeresztek. Hatása kb., hogy amíg odébb kullogok addig csönd lesz, de a pénztár felé, már megint vonyít a köcsögje.)

    De akad olyan ismerős akinek nincs sok lehetősége és képesítése :( így jobb nincs az 50 makinál az is jobb és nem a segélyért sorba álló fajta, hanem munkához szokott dolgozni akaró, így jelentkezett. Hát ott a cégnél elmondták neki, hogy így megy, hozzátéve előnye a boríték, hátránya, hogy robot, bár pihenője és karbantartási szünete még azoknak is van, na neki nem lehet. :W (Mondtam neki, hogy még gondolata se legyen rá, még ő is talál sokkal jobbat..) Külföldre nincs miből mennie, és fél is, na meg a Magyaron kívül mást nem karattyol, de sok helyre az is bőven elég lenne.. tudnék is segíteni benne, de ő nem. ha már ide született akkor itt szenved. :W Így maradt. Nem is ment oda. Aldi-s lett többért, normális-abb emberibb körülmények. (Négy hónapja van ott, emberhiány miatt bele kilóg, heti 1 szabadnap, ha összetudják hozni, és bőven túlórák, de 220-at kap nettó és számlára + egyéb) és akkora a vigyor a képén, hogy fél Európát beterítené. Tehát elmondható, hogy a hazai üzletlánc hárombetűse mennyit ér... Nem csak drágább mint más helyek, de béréhenceket tartva gazdagítja miniszterelnökünk saját és barátai zsebét.
    '' Hogy hol, CBA üzletei ahol + egyéb ahol ez a külsős cég mozgatja a dolgozókat, és mint látható sokan vannak akik így dolgoznak, mert nincs más lehetőségük.''

    Nettó 1200 Euro, nem rossz hazai viszonylatokban, de én a Mekibe már kajálni is csak ritkán járok, inkább főzök itthon ha van idő. Dolgozni meg a fentiek miatt egyébként se. Az én koromban és tevékenységemnél mint kereset már heti szinten is kevés lenne ha nem csinálok hónapokig semmit, csak vegetálok. Akár élhetném a nyugdíjas éveimet, már most, de nem, mert nem ilyen vagyok, valamint a foglalkozásom kortalan. De az emberek többségének aktív éveiben kell megkeresni, egy otthonra, gyerekre, ételre egyébre valót, és többnyire ott ahol születik ország.

Új hozzászólás Aktív témák