Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz Tomy Yayo #24 üzenetére

    Van Pana 60ST60 plazmám és oled-es telefonom. Oledes telón 4 óra gps után sincs semmi gond, plazmán ha pl. egy csatornát nézek mondjuk ugyan eddig, akkor bizony ott van tartósan a jel és csak mosással tűnik el. Pl. annak ellenére, hogy bejárattam a tv-t és csak az idő kb. 30%-ában nézem a sport1-2-őt, mégis benne van a logójuk. Alig látható ugyan, de még egy 24 órás mosás után is látszik a fehér képernyőn. Ez a HD adások réme, analóg adás az Istennek sem tudott beégni a régebbi plazmán, annyira zajos volt. :)

    Abból kiindulva, hogy telefonon jóval több a statikus tartalom, nem hiszem, hogy különösebb gond lenne oled tv-kkel, de nyilván figyelni kell majd rá.

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Mentolka #40 üzenetére

    Szüleimnél van a régi px80e, azon a 100% rtl sem bír beégni az analóg adás miatt. :DDD

    Tomy Yayo: Pl. volt úgy, hogy 12 órát mentem kocsival, kb. 3*4 órát és nem volt vele gond. Pici ghost szerűség volt, de semmi beégés.

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz dezz #133 üzenetére

    A 4K remasterből készült 720p-n is látványosan a jobb kép. :K Itthon nálam gyak, csak 720p van mert nem tudom megmondani mozgás közben még a Blu-Ray és a jó 720p rip (gyak. 7-8GB a másfél órás film) között a difit mozgásban, pedig nem rossz a szemem. :DDD

    Valamelyik másik topikba raktam fel 4k remastered ripből képet valamint az eredeti blu-ray anyagról is. Az egyik volt a gyári 1080p, a másik meg a 720p trinity rip madvr felskálázott. Utána valahogy elült a reklamálás, hogy a 720p rip az szar és egyből látni rajta, hogy 720p. :) Van némi különbség, de csak akkor látod, ha egymás után váltogatva nézed a képeket, mozgásnál ráadásul esélytelen észrevenni, ha normális upscaler-t használsz. Szvsz nagyobb a difi a softcubic upscaled 720p -> 1080p és a jinc upscaled 720p -> 1080p között, mint ez utóbbi és a gyári lemez között. Pedig a itt már mindkét upscaler elég jó egy sima hw-es vacakhoz képest a filléres lejátszókból, így pl. jobb képet kapok a 720p ripből, mint pl a régi blu-ray lejátszómból.

    A 4K-t aláírom, az teljesen más világ 4K forrással.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz T_Stark #162 üzenetére

    Elég sokat hozzá tud tenni, nfl esetén pl baromi jó sokszor még a sima 2d->3d konverzió is. A gond inkább, hogy a fene akar vacakolni a szemüveggel.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák