Új hozzászólás Aktív témák

  • PowerBuldog

    veterán

    Részemről a Történet a legfontosabb egy játékban.
    Sajnos manapság egyre inkább eltolódott a játékok megítélése a grafika felé. Minél inkább a csilli-villi grafika a mérvadó, és ha az megvan, akkor minden más másodlagos. Ez alól a BioShock pl nagyon jó példa. Ott a történet is igen csak odavágott. Mellesleg sajnos manapság igen gyakran elő kell vegyek régi játékokat, mert egyszerűen azoknak a története jobban leköt, mint mai "siker" játékok. Most is Imperium Galactica 2 van a gépen, mert annak jó a sztorija, és a játékmenete. Hol vannak ma már ilyen stratégiák... Vagy FPS-ek. Pl FPS-ből a Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II -t ha 20x-or nem játszottam ki, akkor egyszer sem. Ott is szerintem a sztori lehengerlő volt. (Utóbbi években is elővettem párszor, pedig a grafika aztán tényleg nincs a toppon.) Vagy hogy másik példát hozzak fel, ott van az SW KotoR 1-2. Ott sem volt hűde grafika, viszont a történet az letaglózó volt. De még lehetne sorolni a példákat, amiket az ember még ma is csak a történet miatt vesz elő, és nem azért mert látványorgiát vár.
    Szóval ha a történetekre ugyan annyi energiát fektetnének, mint a grafikába, akkor még ma is lehetne olyan maradandó játékokat alkotni mint a "régi" szép időkben.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

Új hozzászólás Aktív témák