Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Donki Hóte #238 üzenetére

    A traktoros esete az informatikával

    "Na, nem folytatom, ez az ellátási lánc(!) egy szép példa arra, hogy a világ kiválóan boldogul informatikusok nélkül,"

    Csaxólok, hogy egy balta legyártása mögött is több számítógép áll manapság. Valóban, kivonhatod a rendszerből a számítástechnikát, csak ne csodálkozz, hogy egy gabonaszállító hajó se fog beindulni és a 8milliárdból 3-4milliárd éhenhal. Kvázi a XIX.századi rendszerekig kellene visszamenni, mert ugye már a rádió is elektrotechnika.

    Az, hogy ennyi embert tudunk etetni, már messze nem a termőföldet szántó ökör két szép barna szemének köszönhető, hanem a csúcsra járatott hatékonyságnak, aminek számtalan ponton eleme a számtech. Attól, hogy a traktorista nem tud pythonban programozni, semmire se fog menni a traktorjával, ha nincs rá gumi, nincs hozzá alkatrész, nincs bele üzemanyag, amiket mind-mind magasan automatizált (=számtech^3) üzemek állítanak elő.

    Én nem állítom, hogy nem kell a traktorista, földműves, stb - de a billentyűzet előtt ülő kocka bizony ugyanolyan fontos, mert nem 3millió főnyi ősközösségben élő humanoid él a Földön, hanem egymás hegyén-hátán 8milliárd.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Somatom

    veterán

    válasz Donki Hóte #238 üzenetére

    Ezt nem állítanám. Sztem az ő munkájukra is nagy szükség van. Az én munkámban is nagy segítség a modern informatika. Csak nem kéne ettől annyira elszállni. Boomerezni meg pláne ostobaság. Nekem erről mindíg az a képviselő lánka jut eszembe. 28 éves, bevallott betegségének egyik tünete, hogy nem megy a matek, hetente pszichológushoz jár és antidepresszánsokat szed. Egy ilyen mondja a parlamentben, hogy "ok boomer". Olyan, mint amikor az idegbeteg csivava vicsorog. Nem tudod, hogy sajnáljad, kiröhögjed, vagy odébb hessegessed. :)

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • cskamacska

    addikt

    válasz Donki Hóte #238 üzenetére

    A boomer billogot úgy néz ki más is büszkén szeretné viselni úgy látom. :P

    Ellenben nem lett volna ilyen debil osztályharcos offtopik lavina indítva, mintha kend jele az úttörő oviban a sztahanovista élmunkás lett volna. :U

    Cultural context: az egész boomer - millenial, egyébként szintén erőltetett, generációs feszültségkeltés ott kezdődött, hogy még évekkel ezelőtt cikkek tucatjai jelentek meg a fiatalabb korosztályokat hibáztatva minden szir-szar gazdasági, kulturális, politikai nyavalyáért. (2008 után volt mindenből bőven az egész világon)
    Főleg az amerikai, de nem csak az ottani, közbeszédben a fiatalok ("Gen akármi" és a "millenial" volt a vesszőparipa, kb 1980 után születettekig elmenve, akik mára azért nem kimondottan fiatalok :B ) gyakran a mihaszna életképtelenség megtestesítői lettek, szembeállítva a korábbi generációkkal akik naggyá tették Amerikát. (és minden legalább ideiglenes gazdaggá lett országot)
    És erre a fiatalok ellenreakciója volt az OK boomerezés, már évekkel az őket ért sértegetések után.

    Somatom teljesen jó példája ennek: más kultúrális közegben nőtt fel, él mint sokan mások, és nettó lenézi, de minimum nem fogadja el csendben hogy másoknak nem az, és nem úgy jutott mint neki, amiatt máshogy él és máshogy tölti az idejét.

    Az egész balhé itt kezdődőtt:
    "Mihez kell a brutál VGA a bányászaton kívül? Van telóm, tabletem, mini PC -m, de egyikbe se került sokba a VGA."

    Nem is, mert nem processzorba integrált grafikával bányásztak, bár a rosszabbá tett chip hiányt speciel mindenki megérezhette. De már a legolcsóbb diszkrét GTX 1030 és 1050Ti kártyák is duplájába, ha nem triplájába kerültek a bányászat miatt, amikor ideiglenesen épp nem voltak elérhetetlenek azok is.

    "De, az mennyivel értelmesebb tevékenység, mint bitcoin -t bányászni?"

    Itt konkrétan a hardcore játék (amibe benne foglaltatik a The Sims, és a Rocket League is :U ) értelmét kérdőjelezi meg az úr, bár totron "Akinek ez a vallása az költeni fog rá, mert ez a vallása. Találni fog indoklást a kellre." felütése már önmagában igen erősre sikerült. Mondom, van jelentkező bőven. :K

    "Sztem ez mellékes. Ha a bányász nyolc gamernek eladja a VGA -it, akkor a 8 gamer ugyanúgy hajjcsa a 8 VGA -t és még annyi produktum sem születik belőle. Játékra használni egy VGA -t nagyobb pazarlás, mint bányászatra."

    Itt az úr épp 8 ember szórakozását venné el, hogy 1 befektető nyerészkedhessen más fogalmatlanokon, áttételesen pilótajátékot promótál, de minimum helyben hagy.
    Tényszerűen még igaza sincs, mert a videokártyák akkor sincsenek annyira terhelve, ill annyi elektromosság fogyasztva mint egy bányában, ha mind a 8 kártyával napi 24 órában Call of Duty-t játszanak, mert a játékok tipikusan nem használják ki a maximum teljesítményét a kártyának.

    "Ezért szoktam a tableten sakkozni."

    Itt megtudjuk hogy az úr is játszik, de csak úgy mint egy igazi értelmiségi. Nem úgy mint azok, akikbe még a videokártya is felesleges. :U

    "Azért ez nem kávé. VGA -t lehetett kapni, csak nem a játékhoz is szükséges csúcsot. Tudtam venni magamnak autót, de rohadjon meg mindenki, aki miatt nem telik Bentley -re, vagy Ferrarira? Azok a VGA -k full luxuscikkek."

    Az úr nem csak arrogáns, de fogalmatlan is. Ugyanis minden diszkrét videokártya megdrágult, sőt, a procik drágulása miatt az integráltak is, jelentősen. (lásd még a 60k alatti, GPU-val rendelkező, 4 magos Ryzen procik teljes eltűnését) Az úr tévesen a legdrágább videokártyákat azonosítja a bármilyen játékra alkalmasakkal.

    És végül egy kiragadás:
    "Sztem egyáltalán nem lenne baj, ha az emberek nem PC -k előtt ülve szórakoznának."

    Az úrban egy Aczél György veszett el. Esetleg ha betiltanánk.. mint egy igazi boomer. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák