Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Akos96

    senior tag

    válasz dilipok #29 üzenetére

    Gyanítom, arra gondolt (utólagos korrigálás: arra gondolt), hogy PC-je otthon majdnem mindenkinek van. Itt a gond csak az, hogy azoknak elég kis hányadában van komolyabb játékra alkalmas GPU és CPU. Szerintem egyedül a stratégiák nem megoldhatóak kontrollerrel, a nagyon komoly szimulátorokhoz úgyis külön játékvezérlő kell (oké, ajánlott), komolyabb FPS pedig megoldható lenne (talán egy Arma nem, de más igen).

    [ Szerkesztve ]

    "A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

  • Akos96

    senior tag

    válasz sing1ep1ayer #47 üzenetére

    Hány kópiát adtak el GTA V-ből egy nap alatt?

    Megsúgom, hogy kb. 13 milliót.

    (#51) BlackSoft: két nap alatt még pálcikaemberes, nagyonkábé rajzokat sem készítesz arról, hogy kéne kinéznie majd a játék világának. Ha te ez alatt mégis egy értékelhető koncepciót alkotsz a játék látványvilágáról, megalkotod a mapokat (kihagytam pár fejlesztés-lépést, de nem baj) modellestül-mindenestül, akkor kapsz tőlem egy nagy ötöst. Az sem teljesen igaz, hogy a sztoriírás is csak egy ilyen "leülünk öten egy rekesz sörrel és megcsináljuk" kategóriájú feladat.

    Értem, mire akarsz kilyukadni, de azért túlzásokba ne essünk. Egy Portal szintű játék megalkotása nem kis meló, és tény, hogy a HL1-et átültetni Source motorra sem az (bár azért aki ezt megteszi, azt nem nevezném amatőrnek). Egy modot (aminek sem szövegeit, sem helyszíneit, sem sztoriját, sem semmilyét nem kellett megalkotni, "csak" kicsinosítani) és egy teljes játékot összehasonlítani meg fölösleges.

    [ Szerkesztve ]

    "A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

  • Akos96

    senior tag

    válasz sing1ep1ayer #65 üzenetére

    "Mutass már olyan címet, amit PC-re nem lehetne átírni!"

    Ennek mi köze van bármihez? Vagy miről is folyik a vita? Az igaz, hogy nem lehet mindent kontrollerrel irányítani. Tény. Ezt alátámasztottad olyan dolgokkal, amik nem tények. Most meg futjátok a fölösleges köröket. De amúgy az egész vita a kezdetektől fogva fölösleges, mert egy mezei PC-n ez csak egy opcionális játékvezérlő, Steam Machines-en meg az alap játékvezérlő, ami mellé simán lehet majd egeret és billt csatlakoztatni.
    Szerintem a God of War nem lenne ugyanaz billel és egérrel. Szerintem.

    "A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

  • Akos96

    senior tag

    válasz Prof #101 üzenetére

    - "Az egyertelmu amig nincs warez egy adott konzolon, addig arra a jatekokat tobben megveszik."
    Ez nem igaz, utána is megveszik. Nem mindenhol számít akkora durva összegnek egy konzoljáték ára, mint nálunk. És nem mindenki gondolja azt, hogy alanyi jogon jár. Ha valaki meg nem akarja megvenni, akkor nem is veszi meg addig a konzolt, amíg nincs feltörve.

    -"Bar szerintem tovabbra is az agyonmarketingelt exkluziv cimeket veszik konzolra elsosorban."
    Gyakorlatilag minden mutliplatform (nem exkluzív) játékból többet adnak el konzolon, mint PC-n. Szóval nem csak az exkluzív, "azért arra veszem mert csak arra van" címeket veszik konzolra.

    - "Azt meg, hogy konzol utan 1-3 evvel kiadjak PC-n aztan azt mondjak na latjatok megmondtuk PC-n senki se veszi"
    Azért annyira ez sem igaz, én úgy tudom, hogy pl. az Alan Wake nagyon hamar behozta a PC-re portolás költségeit, de az igaz, hogy ezzel nem lehet annyi lóvét keresni, mint amennyit korábban a konzolos verzióval.

    [ Szerkesztve ]

    "A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

  • Akos96

    senior tag

    válasz sing1ep1ayer #108 üzenetére

    De ha már mindenből le tudjuk vonni azt, hogy a konzol nem szórakoztat (hamis, milliókat szórakoztat már jó pár éve), akkor levonhatnánk azt is, hogy a gépelgetés sem szórakoztat, mert mondjuk egy intenzívebb coop közben nincs idő rá.

    "Kíváncsi lennék, ha összeeresztenének konzolos és PC-s játékosokat, akkor melyikük vágná bele a kijelzőbe a játékvezérlőjét. Szerintem a konzolosok nem kicsit húznák fel magukat amiatt, hogy folyamatosan csak szívnak. Így szórakoztat a konzol."

    Irreleváns érvelés forever. Ezen dolog felhozásának semmi indoka nincs, már csak azért sem, mert nem engedik össze a PC és konzol játékosokat. Az igaz (már mondtam), hogy nem minden megy kontrollerrel, de ebből azt levonni, hogy nem szórakoztat, eléggé értelmetlen.

    "A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

Új hozzászólás Aktív témák