Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolverine

    félisten

    válasz Raysen623 #15 üzenetére

    Hja, sok olyan játék volt már, aminek a bétájáról remek dolgokat lehetett hallani és ettől függetlenül unalmas lett :U Hirtelen az Age of Conan jut az eszembe.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • oxox

    addikt

    válasz Raysen623 #77 üzenetére

    nem erre van a forum :F ....nem zavar, hogy tetszik neked a jatek, teged miert zavar, hogy nekem nem, es elmondom, hogy miert nem....massal folytam nemverbalis beszelgetesbe...ha nem kivansz csatlakozni ne tedd....nem szakitottam semmi folyo ugyet felbe.

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • Wolverine

    félisten

    válasz Raysen623 #102 üzenetére

    Ez nem pontos. Ha van Cataclysmed, akkor lvl60-tól repülhetsz Azerothon, ahova akarsz. Ha nincs, akkor lvl60-tól Outlanden és lvl68-tól Northrenden.

    Én értem, mi Viktor problémája a zónákkal; nem a TOR az első, amely így oldja meg a területeit (örök kedvencem, a Tabula Rasa is ilyen volt), de ilyen szempontból tényleg lelombozó, hogy hiába vagy ott egy bolygón, be vagy szorítva egy kis területére.
    Viktor, szerintem egy bolygó itt a TOR-ban egy zóna lesz (és annak a zónának a mérete az iparban megszokott méret, vagyis nem egy komplett bolygónyi). Ha másik zónába mész, az másik bolygót jelent. Ergo az elő sem fordulhat, amit kérdeztél...

    oxox: az a baj veled, hogy te single szemmel gondolkozol, és egy single szabályokon alapuló játékot akarsz megcsinálni. Az nem fog menni, mert nincs olyan sávszélesség és nincs annyi VRAM a világon, ami elég lenne hozzá. Egy single játékban tudni lehet, mi fog történni egy adott helyen, mert a dolog scriptelt. Egy multiban van maximum 32 játékosod (de inkább annyi se) egy pályán, akik nincsenek egy rakáson, hanem szétszóródnak. Egy MMO-ban viszont simán összezsúfolhatsz egy képernyőre 200 embert, akiknek a mozgása és a cselekedetei is kiszámíthatatlanok, vagyis valós időben kell ábrázolni a mozgásukat, az esetleg használt spelljeiket, a felszerelésük megjelenítését stb. Ehhez az általad várt grafikai szinten olyan teljesítmény kell szerverszinten, amivel ma a NASA legkomplexebb szimulációit futtatják; olyan teljesítmény kell nálad, mint a legdurvább Alienware gamer konfig; és a kettő közé dedikált gigabites kapcsolat. Szerintem ilyen sehol sincs, és amennyi sávszél kéne a szerver oldalán összesen, annyiról nem is álmodnak.
    Amit te várnál a TOR-tól játékmenet szintjén, az megintcsak jó elvárás és megoldható egy single játékban. Egy MMO-ban nem lehet olyat csinálni, hogy max. szinten egy-két kaszt legyen az isten a többi felett, mert akkor mindenki azzal az egy-két kaszttal fog játszani. Nem lehet megcsinálni, hogy némelyik kaszt fejlődése lassabb és nyögvenyelősebb legyen, mert akkor a kutya sem fogja felhúzni őket a mazochisták kivételével (akik mindenhol kevesen vannak). Az MMO-k harca alapvetően még mindig olyan, mint a papír alapú szerepjátékban: a gép dob egy kockával, hogy találsz-e; ha igen, akkor dob arra, hogy critelsz-e; és ettől függetlenül dob arra, hogy mekkorát sebzel. Épp ezért azonos szintűek között gyakorlatilag lehetetlen, hogy egy ütéssel végezz a másikkal, vagyis jön az, hogy mindkettő lóbálja a bunkóját (kardját, tőrét, fénykardját, pisztolygolyóját), és mindkettőnek valamilyen ütemben csökken a hp-csíkja. Ez vizuálisan pont úgy fog lejönni, mint amit a gameplay videókon látsz.
    Az fps mód azért nem megy, mert tömegben használhatatlan. Pl. egy PvE raidben figyelned kell mindenre: a környezetre, a bossra, a társaidra és a boss társaira egyformán. Fps-ben egyszerűen egy csomó fontos dolgot észre sem veszel, és emiatt meg fogsz halni, amiatt meg a többiek is meg fognak halni. Egy MMO csapatjáték, ahol felelősséggel kell lenned magadra és a ársaidra is, mert nemcsak a saját játékod vágod tönkre, hanem 4-5-7-9-11-19-24 (játéktól és contenttől függően) ember játékát is.
    Fenntartom, hogy az MMO, mint műfaj önmagában nem való neked. Erre mondjuk rájöhettél volna, ha kipróbálsz legalább egy ingyeneset - nem is kell fantasynek lennie, lehetne posztapokaliptikus, mint a Fallen Earth; lehetne szuperhősös, mint a City of Heroes vagy a Champions Online; lehetne akár sci-fi is, mint a Global Agenda vagy a Black Prophecy. Ettől még a dolog nem fog változni: az MMO nem a te műfajod.

    [ Szerkesztve ]

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Új hozzászólás Aktív témák