Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolverine

    félisten

    válasz oxox #24 üzenetére

    Nem tudom, mit vártál; egy MMO-nak megvannak a maga műfaji korlátai, és ebbe nem fér bele sem az, hogy a jedik és a sithek uralják a harcot mindenki mással szemben, meg az sem, hogy headshotokat lehessen osztani egy bounty hunterrel.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Raysen623

    addikt

    válasz oxox #24 üzenetére

    Mitől is gagyi 2012-re? Attól hogy rajzos grafikája van és nem OpenGL-es?
    Nekem nagyon tetszik ahogyan kinéz:D Amit meg a videókon látsz az nem az ami a játékban van.....ennyi... de sebaj, várjál csak még 20 évet hátha eljön a te játékod:D

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • velizare

    nagyúr

    válasz oxox #58 üzenetére

    megpróbálom még egyszer, utoljára érzékeltetni, miért kell nagyon komoly kompromisszumokat kötni egy mmo esetében grafika terén, amire egy nagyon jó kompromisszum a képregényszerű megvalósítás. nézzünk egy konkrét példát.

    egy multiplayer fpsben van jellemzően 2-4 választható oldal, és legfeljebb 3-4 választható karakter. ezek száma fellülről korlátos (azaz becsülhető), a térkép az mmoban instancolt környezetként értelmezhető, amelyre a játékosokon kívül semmilyen más ojjektum nem fog betévedni. nem lesznek random beugró gép által irányított katonák, nem fogják a guildtársak kívülről nézegetni a dolgot. minden oldalnak van egy egyenruhaszettje, ez karaktertípusonként különböző, és fix. van egy fegyverük, és egy másodlagos fegyverük, amelyek most már erősen egyediek, 3-4 helyen testreszabhatók, olyan 8-10 különböző alkatrész segítségével. ez gyakorlatilag meg harminc-negyvenszerezi a fegyverek számát, legalábbis textúrák tekintetében.
    nézzük ugyanezt egy mmo tekintetében! legyen ez mondjuk az everquest 2, hogy ne mondjak nagy hülyeséget. van 24 karakterosztály. egy karakterhez a következő megjelenítendő dolgok vannak: a két kéz tartalma, sisak, köpeny, vállvért, alkarvért, kesztyűk, mellvért, lábvért, lábbeli. ezek mindegyikéhez több száz lehetőség létezik (a bizonyíték: a ZAM mellvértből 8776ot tart számon, de ennél több van a játékban). és mivel 2011re alapkövetelmény mmo-knál a kinézet bizonyos fokú testreszabhatósága, ha van 200 karakter egy helyen, egy gm event miatt, vagy csak éppen a marketet böngészik, akkor nagyon-de nagyon nagy valószínűséggel ezek közül nem fogsz találni két egyforma kinézetűt. ezt még meg lehet fejelni azzal, hogy a sisak és a köpeny megjelenítését a játék opcionálissá teszi. ezzel nem feltétlen járt jól az engine, mert arcból sokkal többet elő lehet állítani, mint ahány sisak van a játékban. mindezt fejeld még meg a fun illúzióformákkal, és a fajból/méretből adódó különbözőségekkel (egy troll fejére illő sisak kisebb, mint egy törpére való).
    konklúzió: multiplayer fpsnél a megjelenítendő textúrák száma a designból adódan fellülről korlátos, és becsülhető. mmonál nem, és alapkövetelmény a felszerelési tárgyak bőséges választéka, valamint a kinézet testreszabhatósága, amely akár több nagyságrenddel is meghaladhatja az fpsben megszokottak számát. és ezt a játéknak bírnia kell, a szerveren futó kódnak bírnia kell, amíg a vas bírja neki adagolni az erőforrásokat.
    azt hiszem ennyi elég lesz, az olyan dolgokba, mint a buffok/spellek és vizuális vonzataik sokfélesége és sokszínűsége, mountok, bele sem kezdek, mert sosem érnék a végére. megcsinálhatom én persze olyan minőségben, mint a crysis 2. le tudom programozni. csak értelmetlen. lehet neked akármilyen rédönöd meg gétéikszed, EZT a terhelést, EZT az igénybevételt nem fogja bírni. márpedig az mmoknak ezt bírniuk kell, és mégcsak enm is csúcsgépen, hanem egy átlagnál szarabb konfiggal.

    [ Szerkesztve ]

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • Healbacsi

    őstag

    válasz oxox #60 üzenetére

    Kedves SW rajongo baratom. Ajanlom figyelmedbe a 2. reszben talalhato jelenetet, amikor az egyik Jedi mester Dooku ele ugrik, hogy megolje, mire Jango Fett 5 lovessel le is rendezte, es meg meg sem eroltette magat.

  • velizare

    nagyúr

    válasz oxox #60 üzenetére

    nem értettelek félre, te nem érted a helyzetet.
    #1, amit üká bácsi leforgatott és leforgattatott, és te meg én megnéztünk a moziban az kronológialag évezredekkel később játszódik, mint az a környezet, amibe az sw:tor-t helyezték. persze, hogy fura. mai ésszel a pattintott kőbalta is fura. pedig egyszer az is high-tech volt.
    #2 graika: nem értetted meg, rendben. én viszont ezt ennél jobban nem tudom szájbarágni.
    #3 lehet fps, pl. EQ2ben van fps nézet. csak amikor 200 másikkal vagy egy griden, akkor fps nézetben nem látsz semmit. Semmit. SEMMIT.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • velizare

    nagyúr

    válasz oxox #64 üzenetére

    de, lényeg. amikor van két jeti a zegész galaxisban, akkor viszonylag ritka a jeti vs.bh párbaj. ha viszont nem tudok úgy eldobni egy követ, hogy ne üssek vele agyon egy fénykaszás ipsét, akkor jelentősen gyakoribb. legalábbis az esélye.
    fps nézetben nagyon szar targetelni. mert spellek szempontjából a losnál nem veszi azt figyelembe, hogy valaki éppen az utadban áll, de ettől még nem fogod tudni targetelni. ezért nem jó az fps nézet benne. igazából bár nagyon hasonlít az oblivionra, de ott direkt lőssz ki egy nyílvesszőt az íjjal, és utána megnézed, mit találtál el vele, egy átlag mmo-ban viszont először megmondod, kijelölöd, hogy te azt az orkot akarod lenyilazni. és ha nem tudsz targetelni, nem tudsz semmit sem csinálni.
    fix fps nézetben nagy tömegnél ezzel megölted a játékot. pedig ez massive multiplayer. a játékok célja pedig nem a realitás megjelenítése, hanem a szórakoztatás. ha elkezdesz görcsösen ragaszkodni ahhoz, hogy minél reálisabb legyen egy játék, előbb vagy utóbb, de biztosan megölöd benne azt, amitől szórakoztató.

    [ Szerkesztve ]

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • velizare

    nagyúr

    válasz oxox #65 üzenetére

    kimondva is vetélytársnak készítette a bioware, még jó, hogy vannak hasonló elemek, ha hasonló a célközönség. megítélni nem tudom, tekintve, hogy sohasem játszottam huzamosabb ideig a wowval. azt sem tudom megítélni, hogy jó-e vagy rossz-e a játék. ennek eldöntéséhez számomra fontos input a szofisztikáltsága, amiről még az nda-sértő, leak oldalak sem igazán számolnak be.

    [ Szerkesztve ]

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • oxox

    addikt

    válasz oxox #68 üzenetére

    es azt nem is emlitem, hogy mint rohamosztagos, akar npc-ket is toborozhatnek....(csak a jedi-vs mindenki mas balansz miatt)

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • velizare

    nagyúr

    válasz oxox #68 üzenetére

    egy star wars játék jedik nélkül nem star wars játék. ha pedig irreálisan nehézzé teszed ennek elérését, akkor pedig rosszul mérted fel a céljaidat, és a megvalósítást.
    mert akkor vagy sandbox játékot készítesz, ahol megszokott a grind, és megszokott, ha valamiért hosszan és sokat kell kínlódni, viszont ők egy meglehetősen szűk réteg. ergo nem lesz bevételed. több mint 100millió$-t ölt bele a projektbe az ea, illetve egyesek szerint ennek a dupláját is, ha ezek után odaállsz az ea managing board elé, és azt mondod, hogy ezt a pénzt a játék soha nem fogja visszahozni, te többet a büdös életben nem fogsz munkát kapni az iparban.
    ha viszont kihozod a játékot így, ahogy van, de annyira nehézzé teszed benne a jediséget, hogy csak kevesen tudják elérni, akkor a játékot kimondva halálra ítéled. mivel maga a játék questpark jellegű, ezért sandbox-lovereket nem fog különösebben vonzani, a casualabb célközönség pedig azért nem lesz rá vevő, mert nem szórakoztató a játék úgy, hogy a legmarkánsabb elemei számára soha nem érhetőek el.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • kexksz

    addikt

    válasz oxox #74 üzenetére

    Tehát nem tudod mi nem tetszik, csak hasonlít a WoWra, meg amúgy is tök szar, ok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz oxox #74 üzenetére

    Na most már legyen elég ha kérhetem! Én 31 éves vagyok és nagyon tetszik a játék az eddigiek alapján, és kurvára nem olyan mint a wow! :W
    Ha csak azt mondtad volna hogy nem tetszik és kész az is korrektebb vélemény mintha a levegőt maszírozod itt x órán át, többezer karakterben.....Ennyi.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Wolverine

    félisten

    válasz oxox #111 üzenetére

    Van már UE3 motoros MMO, a DC Universe Online, és az mostanában lesz freemium.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Új hozzászólás Aktív témák