Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Csak úgy emlékeztetőleg: már a béta idején mentek a fejvakarások a loot boxok kapcsán. Erre most megy tovább a hőbörgés.

    1.: Ha nem vetted meg a játékot, mit érdekel? Az EA eddig is gány kiadó volt, nem most csodálkoztunk rá, hogy jé, tényleg az.
    2.: Ha megvetted a játékot, akkor ugyan miért a nagy felháborodás, hiszen már a bétában is benne voltak a loot boxok, tehát nem szabadott volna nagy újdonságnak lennie.

    Persze onnan is meg lehet közelíteni, hogy az EA "hallgatott" a panaszokra, és ideiglenesen kikapcsolta a loot boxokat. Csak hát aki már megvette azt, amit akart, annál ott lesz, és kész.

    Ez arra emlékeztet, amikor anno milyen viták mentek a World of Warcraft béli arany vásárlásról... :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz W.Wilson #39 üzenetére

    A Pay 2 Win már jó ideje trend az online játékokban, nem most találkoztunk vele először...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #41 üzenetére

    Jó ideje nem WoT-oztam, de azért a WoT-ban is a kezdetektől ott volt a P2W (Gold lőszer - oké, ami később már nem csak goldért volt kapható, de na...). Vagy a Type-59 és a hasonló dolgok.

    Abban sem értek egyet, hogy nem "büntetett" a játék a Gold lőszerért. A francokat, aki pénzért (goldért) megvette, az simán vett creditet (ezüstöt) is, szóval pont nem érdekelte az, hogy nyereséges legyen a harcban. Ő győzni akart - pénzért. És a Wargaming kiszolgálta ezt a réteget....

    Azt talán megadom, hogy pénzért kínált AAA játékra eddig ez nem volt jellemző. Csak hát ott voltak az MMORPG-k is, WoW-ban is vehettél aranyat (csak persze nem a Blizzardtól), és hát mennyi játékban volt mikrotranzakció eddig is....

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hunpriest #44 üzenetére

    Az EA ezt csinálta / csinálja az NHL és a FIFA sorozat esetében is...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hunpriest #49 üzenetére

    Botrány abból volt, hogy a kedves apuka megvette a kölöknek a Fifát, oszt a kölök meg vette a játékban a Fifa Points-ot, ami valódi pénzért vásárolható, és mivel digitálisan vették meg a Fifát, élből hozzá is kötötte a Microsoft felhasználó kártyáját a játékhoz. Apuka csak azt vette észre, hogy a Microsoft elkezdte terhelni a kártyáját, de amire gyanús lett neki, a kölök már 4500 dollárt levásárolt. Ezt leszámítva ott is kellett már kisebb-nagyobb vargabetüket leírni, mert komoly visszaélések mentek.

    A FIFA-s FUT-ról itt olvashatsz, bemelegítésnek jó lesz. :)

    Szóval nem, a BF2 mikrotranzakciós lépése nem az első ilyen lépés az EA-tól. Az NHL-ben és a FIFA-ban kisebb-nagyobb höbörgések ellenére évek óta jól működik és hatalmas hasznot hoz. Megpróbálták a BF2-be is beleplántálni, de itt már végképpen kiborult a bili, oszt most tocsognak a szószban... A féleértések végett nem sajnálom őket, megérdemelték, inkább az a szomorú, hogy a Star Wars logó és a jó grafika miatt a fél játékosvilág beleugrott ebbe a szószba, és most fogják az orrukat...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #51 üzenetére

    Hát anno jó párszor belefutottam olyanokba, hogy az (első időkben) übercsászár frontpáncélzattal bíró Fredinandomat úgy lőtték rojtosra két tier-el kisebb harckocsik, hogy csak kamilláztam a füstölgő roncsaim felett. Most lehet, hogy már rosszul emlékszem, de minta a nemzetközi bétától fogva a gold lőszer más effektet kapott volna, és így jól lehetett látni, amikor golddal szedtek darabokra. Nem egyszer láttuk, amikor a Gold huszárok döntötték el a csata kimenetelét. Tökéletes Pay2Win példa...

    A Type-59 rajzást is megéltem, nekem ott ment el először hosszú időre a kedvem, hogy WG játékot egyáltalán futtassak. Persze, idővel kivették a megvásárolható prémium harckocsik közül a Type-59-et, meg nerfeltek rajta egy kicsit, de addig hónapokig agyonvágta a játékot az, hogy addig elképzelhetettlen szintű alázás ment a rajokban rohamozó Type-59-ektől. Korábban is, és biztos azóta is voltak / vannak csúnya dolgok a balance terén, de a Type-59 azért volt undorító, mert amíg a maga idejében über-szuper-inbalance-king KV-t bárki megvehetett (aki az orosz ágon fejlesztett), addig a Type-59 csak pénzért volt elérhető. Tökéletes Pay2Win példa...

    A véleményem szerint az EA nem csak az első, de a második BF-et a pénzéhségével gáncsolta el...

    De hogy őszinte legyek, én is azért követtem a játékot, mert az első trailerek alapján még nekem is megroggyant a térdem, hogy jajj, SW FPS single player. Ráadásul a birodalom oldalán!!!!!! Hány évtizede várunk is erre? Aztán az első hírek és a béta alapján nagyon rosszat sejtettem, a review-ek meg meggyőztek, hogy jó döntés volt nem bedőlni, és pénzt adni az EA-nak. Továbbra se érdemelnek egy fityinget se...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    #60 @Kisgépkezelő: De ez, hogy veszek egy játékot, amiben lezárnak előttem rengeteg lehetőséget, majd a pofámba ugrik egy ablak, hogy "hé, ezt a puskát tőled elvettük, és ha nem akarsz azzal a szarral 80 órát játszani amid most van, akkor ide fizess 30 dollárt", az ritka nagy pofátlanság.

    A fizetős DLC-k kapcsán is ment az elején a hőbörgés... aztán a mai napig bevett gyakorlat. Ez egy lépés csak onnan...
    Szerintem a kinyitás nem probléma, amíg olyasmit nyitsz ki, ami csak kozmetikai hatással bír. De amikor a játékbalance-ot befolyásoló dolgokról van szó egy online PvP játékban, az már erősen véleményes.

    Rájöttek, hogy jobb pénzük van abból, ha sok embert bírnak rá kisebb összegek kifizetésére, mintha pár p2w harcost fejnének meg.

    Igen, amikor tavaly unalmamban felraktam a WoT-ot, el is csodálkoztam, mennyire megváltozott, ez esetben egy plusz pont a WG-nek...

    #63 @janeszgol: Ha rögtön tied minden fejlesztés, fegyver stb, akkor mi értelme van a játéknak?

    Az utóbbi Battlefieldekben megjelent unlockold a jobb fegyvereket dologgal annyi a gond, hogy a játékosok esélyeit durván befolyásolja az, hogy nyílt irányzékkal, vagy optikával felszerelt fegyverrel játszhatsz. Például. Ez sokaknak tetszik, én a másik táborba tartozom, nem szeretem, amikor ilyen előnyök befolyásolják a játékélményt...

    Egyébként anno CS, DoD, stb. online PvP játékokkal tök jól eljátszottunk hosszú ideig mindenféle kinyítogatós marhaságok nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #72 üzenetére

    Az egyik hip fire-ben erősebb, utóbbi meg pontatlan amíg bele nem nézel az optikába.

    Te a BF1-re korlátoztad le a hsz.-emet, pedig ott volt a BF3 / BF4 is. Azok esetében külön lehetett optikával felszerelni a fegyvert. Amíg nem unlockoltad az optikát, csak nyílt irányzékkal mehettél. A BF1 esetén is él a fegyver unlockolás, azt nem játszottam multiban, de ahogy ránéztem, a jobb fegyvereket ott is később lehet elérni, vagyis a többet játszó játékos jobb fegyverekkel indulhat a harcba...

    De nem is volt más, ha online FPS-t akartál játszani.

    Quake 3, Unreal Tournament, stb. Volt akkor is választás. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Ragnar_ #74 üzenetére

    Lehet meglepetést mondok most, de nagyon sok játékos nem akar multizni. Jó egyjátékos, esetleg co-op játékmódot annál inkább. Ha a "mindenki" igaz lenne, akkor pl. a Wolfenstein: The New Colossus se érdekelne senkit. Pedig hát....

    Engem teljesen hidegen hagy egy multi-only FPS, pláne, ha az EA adja ki. A single player érdekelt volna. De mivel azt is eltolták, így csak azon mérgelődhetek, hogy megint hogy tesz tacsra egy jó IP-t az EA.... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák