Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #52588800

    törölt tag

    válasz gabor7th #9 üzenetére

    Passz, engem mondjuk csak a single player része érdekel, az meg nem kizárt, hogy elkészül 2020 -ra.

  • Tyrel

    őstag

    válasz gabor7th #9 üzenetére

    Igen, de már elővételben elkelt az összes példánya, neked nem fog jutni belőle.

    Hülye kérdésre hülye válasz...

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz gabor7th #11 üzenetére

    2019-ben szerintem már lesznek élvezhető részei, tippre kb. a 3.5 patchtől kezdve már 1-2 napnál hosszabb időre is le fogja tudni kötni az embert;
    A mostanában megjelenő 3.3 verzió már kezd egy játszható valamire hasonlítani, ha a Star Citizen-ről van szó. Várhatóan ez a 3.3 még elég bugos lesz, de még 1-2 nagy patch (kb. negyedévente jönnek) és jó lesz már.

    A Squadron 42 decemberben fog roadmap-ot kapni, szerintem jó esély van rá, hogy abból a Chapter I. szintén jön 2019-ben. (feltéve hogy tartják még azt a tervet hogy több fejezetben jelenik meg... ha egyben jön az egész SQ42 akkor 2019-re még nem lesz belőle semmi)

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz gabor7th #15 üzenetére

    Hát hülye kérdésre hülye választ kaptál, normálisra meg normálisat, ennyi. :P

    Azért tart nekik ilyen sokáig megcsinálni a játékot mert igazából nem is tart sokáig. 2012 végén indultak a Kickstarter kampánnyal, de akkor egy pár fős garázs-cég volt az egész és full nem számítottak ekkora sikerre. Aztán ahogy elkezdtek dőlni a milliók rájöttek hogy sokkal, sokkal grandiózusabb projektbe vághatnak mint eredetileg akartak, ahhoz viszont a nulláról fel kellett építeniük egy óriási, multinacionális játékfejlesztő studiót.

    Mára az egyik legnagyobbak a világon, bőven 400 feletti alkalmazottal és valami 4-5 irodával, szétszórva amerikában és európában, ezt a céget felépíteni viszont eltartott nekik egy ideig... ha jól emlékszem kb. 2014-2015 óta működnek ebben a vállalati formában, és még mindig számtalan nyitott pozíciójuk van.

    Amit előtte (értsd. az első 2-3 évben) csináltak az mára gyakorlatilag mind a kukában végezte, mert azok a kódrészletek és asset-ek egy sokkal alsóbb kategóriás szoftverhez készültek. A Lamborghini-t sem úgy építik hogy fognak egy Trabantot meg egy villáskulcsot és addig tekergetik amíg puff, Lamborghini lesz belőle, hanem az utolsó csavarig egyedi, felsőkategóriás alkatrészekből van.

    Nincs ez másként a játékfejlesztésben sem. Érdemben kb. 3-4 éve dolgoznak a játékon, ezzel szemben sok AAA kategóriásnak tekintett, de sokkal, kevesebb feature-vel rendelkező játék fejlesztése más stúdióknak simán el tud tartani 5-6-8 évekig.
    Nincsenek lemaradásban, mert valójában azon a játékon amit ma nevezünk Star Citizen-nek, azon nem dolgoznak olyan rettentően régóta. Ez az egyik ok.

    A második ok az, hogy amit meg akarnak valósítani az technikailag annyira nehéz, hogy nagyságrendekkel több időt kell eltölteniük R&D-vel (research & development, értsd. kutakodnak és próbálkoznak hogy egyáltalán hogy a jó francba lehet megvalósítani ezt), és a játék alapjául szolgáló technológiák, eszközök fejlesztésével. Kicsit képzeld el úgy mint az amerikai jogrendszerben amikor valami váratlan helyzet adódik és ítéletet kellene rá mondaniuk, de nincs rá "precedens", mert soha nem volt még olyan... és akkor vakaróznak rajta a jogászok elég sokáig hogy hogy kéne meg mit kéne...
    Itt is ez van, senki nem csinálta még előttük az amit most ők akarnak, olyan részletességgel és olyan méretekben ahogy ők akarják. Nincs honnan ötleteket lopniuk, nincs millió dolláros szakember akit felvesznek és puff meg van a fejében a válasz. Úttörő szerepet játszanak, és azt nehéz.

    A harmadik ok amiért úgy tűnik hogy már a hidegháború óta fejlesztik, az pedig az, hogy más, nem közösségi-finanszírozott játékok bejelentése általában csak akkor szokott megtörténni ha már kb. 80%-ban kész vannak. Megjelenés előtt 1-2 évvel kezdik el hype-olni őket, de valójában a fejlesztést sokkal korábban kezdték, csak nekik van egy valag pénzük a forgalmazótól (pl. EA-tól) és nem szorulnak rá, hogy hallasanak magukról és elővásároltassák a terméküket.

    Gamer szemszögből nézve valóban bosszantóan régóta dolgoznak rajta, "techie" / programozói irányból nézve viszont kifejezetten jól haladnak és bámulatos dolgokat valósítanak meg évről-évre. Sokára lesz "teljesen kész" ez a játék, ha egyáltalán valaha, de hogy újra fogja definiálni a PC Gaming fogalmát az egészen biztos.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz gabor7th #20 üzenetére

    Szerintem kb. 2016 környékén, valahol a nagy stúdióik felépítése után, és az új tartalmak bemutatásának lehetősége/képessége előtt volt az a kritikus pont ahol bedőlhetett volna a cég. Akkoriban voltak is balhék náluk, pár vezető beosztású és nagy nevű ember távozott is a cégtől, biztos nehéz időszak volt nekik sok szempontból, de túlélték.

    Mostanra már nagyon sok a támogatójuk, nagyon benne vannak a gamer köztudatban és elég sokat le is tettek ahhoz az asztalra, hogy ne csődölhessen be a projekt. Még ha valahogy ki is futnának az egyébként folyamatosan/stabilan gyarapodó költségvetésükből, akkor is bőven elég erős már maga a cég és a projekt is ahhoz, hogy banki kölcsönökkel, vagy nagyobb támogatók bevonásával el tudják küzdeni magukat a végső kiadásig... de igazából szerintem nem lesz erre szükség.

    Elég ha még 1, max. 2 évig kitart a pénzük, addigra elkészül egy olyan verzió a játékból (SC 3.5 - 3.6, SQ42 Chapter I.) amit már ki lehet adni és eléggé kész van ahhoz, hogy nagyobb tömegeknek is megfeleljen, tetsszen... Akkor pedig megint iszonyatos pénz özön vár rájuk, mert egyébként sokan a kivárásra játszanak, sokan legyintenek hogy ez sose lesz kész, hitetlenkednek... De amikor ott lesz a Squadron 42 mint dobozos termék, egy űr-eposz ami visszaidézi a Freelancer-ek és Wing Commander-ek idejét, vagy akár a Battlestar Galactica hangulatát, a fenti trailerben látott minőségben és ezekkel a színészekkel... akkor ezek a hitetlenkedők lábukat törve fognak szaladni a boltok felé. :U

    Összességében egyébként a Squadron 42 szerintem sikeresebb lesz mint a Star Citizen, utóbbival inkább csak a hardcore gamer-ek fognak játszani, előbbivel meg szerintem kb. mindenki aki valaha is szerette a sci-fi-t. Ha kizárólag azon dolgoznának valószínűleg jobban állna már, de közös a két projekt kódbázisa ill. technológiai alapjai, így az SQ42-nek akaratlanul is meg kell várnia amíg a Star Citizen működőképes lesz. Mármint az a nehezítő tényező az SC oldaláról, hogy pl. egy 1:6 méretarányú bolygót nem elég csak valahogy beletaposniuk a játék motorjába, de azt úgy kell tenniük hogy az online multiplayer környezetben is működőképes legyen. Ha kizárólag single player játékot fejlesztenének az nagyban megkönnyítené a dolgukat.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Cifu

    nagyúr

    válasz gabor7th #23 üzenetére

    Jah, de én nem egy EvE Online 2.0-át, hanem a Squadron 42-őt várom... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • velizare

    nagyúr

    válasz gabor7th #20 üzenetére

    megjelenni majd akkor fognak vele, ha a kickstarter pénz elfogy.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • Tyrel

    őstag

    válasz gabor7th #37 üzenetére

    Már rég nem az a cél hogy olyasmit csináljanak amit bárki más is tud...

    Turenkarn

  • Giovan!

    addikt

    válasz gabor7th #49 üzenetére

    Engem nem zavar a 700 dolláros hajó, ha ugyanazt ki is lehet farmolni becsületes munkával. Kíváncsi leszek hogy lövik be a p2w szintet.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák