Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz gabor7th #20 üzenetére

    Szerintem kb. 2016 környékén, valahol a nagy stúdióik felépítése után, és az új tartalmak bemutatásának lehetősége/képessége előtt volt az a kritikus pont ahol bedőlhetett volna a cég. Akkoriban voltak is balhék náluk, pár vezető beosztású és nagy nevű ember távozott is a cégtől, biztos nehéz időszak volt nekik sok szempontból, de túlélték.

    Mostanra már nagyon sok a támogatójuk, nagyon benne vannak a gamer köztudatban és elég sokat le is tettek ahhoz az asztalra, hogy ne csődölhessen be a projekt. Még ha valahogy ki is futnának az egyébként folyamatosan/stabilan gyarapodó költségvetésükből, akkor is bőven elég erős már maga a cég és a projekt is ahhoz, hogy banki kölcsönökkel, vagy nagyobb támogatók bevonásával el tudják küzdeni magukat a végső kiadásig... de igazából szerintem nem lesz erre szükség.

    Elég ha még 1, max. 2 évig kitart a pénzük, addigra elkészül egy olyan verzió a játékból (SC 3.5 - 3.6, SQ42 Chapter I.) amit már ki lehet adni és eléggé kész van ahhoz, hogy nagyobb tömegeknek is megfeleljen, tetsszen... Akkor pedig megint iszonyatos pénz özön vár rájuk, mert egyébként sokan a kivárásra játszanak, sokan legyintenek hogy ez sose lesz kész, hitetlenkednek... De amikor ott lesz a Squadron 42 mint dobozos termék, egy űr-eposz ami visszaidézi a Freelancer-ek és Wing Commander-ek idejét, vagy akár a Battlestar Galactica hangulatát, a fenti trailerben látott minőségben és ezekkel a színészekkel... akkor ezek a hitetlenkedők lábukat törve fognak szaladni a boltok felé. :U

    Összességében egyébként a Squadron 42 szerintem sikeresebb lesz mint a Star Citizen, utóbbival inkább csak a hardcore gamer-ek fognak játszani, előbbivel meg szerintem kb. mindenki aki valaha is szerette a sci-fi-t. Ha kizárólag azon dolgoznának valószínűleg jobban állna már, de közös a két projekt kódbázisa ill. technológiai alapjai, így az SQ42-nek akaratlanul is meg kell várnia amíg a Star Citizen működőképes lesz. Mármint az a nehezítő tényező az SC oldaláról, hogy pl. egy 1:6 méretarányú bolygót nem elég csak valahogy beletaposniuk a játék motorjába, de azt úgy kell tenniük hogy az online multiplayer környezetben is működőképes legyen. Ha kizárólag single player játékot fejlesztenének az nagyban megkönnyítené a dolgukat.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák