Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AxBattler

    félisten

    válasz Castell #61 üzenetére

    Mert szerintem/nálam egy jó képminőség nem egyenlő a sikerrel.
    Pedig ez lenne az elsődleges szvsz. Ha valamelyik gyártó ezt szállítja, korrekt/reális áron, akkor az már nyerő.

    - Minek van benne akkor smart rendszer, amikor a fele app használhatatlan kb.?
    - Továbbá mi a biztosíték arra, hogy a Youtube vagy a Netflix 2 év múlva is fog rendesen menni, mert erős a gyanú, hogy a támogatás közelít a zéróhoz.

    Asszem' a nem túl távoli múltban nem egy élvonalbeli gyártót kritizáltak az elmaradó frissítések miatt, szóval ez nem csak a Sharp-ot érinti.
    Részemről ha top-notch appokat akarok, akkor rákötök egy külső dobozt, HTPC-t.
    MI Box amúgy is szimpi...

    - A távirányító kiosztása és ergonomiája, a menürendszer felépítése is számít szerintem illetve a tesztből is kiderül, hogy az appok egy részének az irányíthatósága is béna. Továbbá egy 200 ezres TV-hez ne adjanak már egy oem copy paste távirányítót...
    OEM irányító = olcsó utánpótlás, ha tönkremenne.

    Szerk.:
    Jómagam a több portot hiányolom ebből a kategóriából, 3 HDMI manapság már könnyen szűkös lehet a nappaliban (1-2 konzol, HTPC, szolgáltatói doboz, MHL kábel a külső eszköznek, stb.). Jó, ott van az Ethernet csati, meg a wireless kapcsolódás, de akkor is! :B
    Másik vesszőparipám az Adaptive Sync, 30-60Hz-en már alapból mehetne minden új, középkategóriás TV-n.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • nuke7

    veterán

    válasz Castell #61 üzenetére

    - Minek van benne akkor smart rendszer, amikor a fele app használhatatlan kb.? - fogalmam sincs, nem használtam soha.
    - Továbbá mi a biztosíték arra, hogy a Youtube vagy a Netflix 2 év múlva is fog rendesen menni, mert erős a gyanú, hogy a támogatás közelít a zéróhoz. - nem tudom, nem is érdekel, sose használtam. Ha valami kell akkor rákötöm a gépre / media playerre / stb.
    - A távirányító kiosztása és ergonomiája, a menürendszer felépítése is számít szerintem illetve a tesztből is kiderül, hogy az appok egy részének az irányíthatósága is béna. Továbbá egy 200 ezres TV-hez ne adjanak már egy oem copy paste távirányítót... - úgyis csak a kép beállítására használom a távirányítót - a házimozi már csak ilyen.

    Ezek a tények mind mind arra utalhatnak, hogy ez a TV innováció mentes és nem foglalkoztak vele túl sokat. Árukeresőn is érdemes körülnézni a Sharp TV-k értékeléseinél: menürendszer logikátlanság, wifi probléma illl. a smart használhatatlanságát sok helyen említik a tulajok. - tehát fogalmunk sincs, hogy milyen igazából ez a tv.

    (#64) AxBattler: hát igen, kép/ videó megjelenítés minősége kellene, hogy az első legyen...

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Piftuka

    veterán

    válasz Castell #61 üzenetére

    "Mert szerintem/nálam egy jó képminőség nem egyenlő a sikerrel."

    Amennyiben piaci sikerre gondolsz, úgy - sajnos - maximálisan igazad van!

    Az átlag felhasználók zöme azt nézi, hogy milyen "okos" funkciókat tud a tévé, és - Magyarországon legalábbis feltétlenül - mivel dühöng a "warez", a fájl lejátszási képességeket tartja fontosnak.

    Pedig egy képmegjelenítő esetében ezek huszonhatodrangú tulajdonságok.

    Azzal én is egyetértek, hogy a minőségi kidolgozás, a burkolat illesztése, a csatlakozók típusa, száma, a tuner fejlettsége, valamint a távkapcsoló kidolgozása, funkcionalitása, kényelme és praktikumal, valamint az OS megbízhatósága, kezelhetősége fontos.

    Viszont, amennyiben a tévé kiváló képminőséget produkál, ezek mindegyike másodlagos. Mert a képi élmény a lényeg.

    Ettől függetlenül, én is haragszom kicsit a gyártókra, mert utoljára a '80-as évek végén vásárolt, japán HITACHI televíziónknak köszönhetően használtam minden szempontból kifogástalan távkapcsolót. (Ott még arra is ügyeltek, hogy minden fontos gombcsoportnak teljesen más alakja, és elrendezése volt... a sötétben, "vakon" is könnyű volt programot váltani, hangerőt állítani, stb.)

    Valamint sajnos manapság kihalófélben van a forgatható, masszív tévé talp.

    Ám én a saját SONY 55W809c tévémnek a képminőségét annyira megkedveltem, hogy csak és kizárólag amiatt vagyok hajlandó eltűrni a gyalázatos Android operációs rendszer "anomáliáit".

    (Az pedig eszembe sem jutna, hogy Youtube-on kívül más "okos" funckióját használjam. A böngésző pl. olyan lassú, mintha egy Videoton TV computeren futna...)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák