Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Castell #61 üzenetére

    "Mert szerintem/nálam egy jó képminőség nem egyenlő a sikerrel."

    Amennyiben piaci sikerre gondolsz, úgy - sajnos - maximálisan igazad van!

    Az átlag felhasználók zöme azt nézi, hogy milyen "okos" funkciókat tud a tévé, és - Magyarországon legalábbis feltétlenül - mivel dühöng a "warez", a fájl lejátszási képességeket tartja fontosnak.

    Pedig egy képmegjelenítő esetében ezek huszonhatodrangú tulajdonságok.

    Azzal én is egyetértek, hogy a minőségi kidolgozás, a burkolat illesztése, a csatlakozók típusa, száma, a tuner fejlettsége, valamint a távkapcsoló kidolgozása, funkcionalitása, kényelme és praktikumal, valamint az OS megbízhatósága, kezelhetősége fontos.

    Viszont, amennyiben a tévé kiváló képminőséget produkál, ezek mindegyike másodlagos. Mert a képi élmény a lényeg.

    Ettől függetlenül, én is haragszom kicsit a gyártókra, mert utoljára a '80-as évek végén vásárolt, japán HITACHI televíziónknak köszönhetően használtam minden szempontból kifogástalan távkapcsolót. (Ott még arra is ügyeltek, hogy minden fontos gombcsoportnak teljesen más alakja, és elrendezése volt... a sötétben, "vakon" is könnyű volt programot váltani, hangerőt állítani, stb.)

    Valamint sajnos manapság kihalófélben van a forgatható, masszív tévé talp.

    Ám én a saját SONY 55W809c tévémnek a képminőségét annyira megkedveltem, hogy csak és kizárólag amiatt vagyok hajlandó eltűrni a gyalázatos Android operációs rendszer "anomáliáit".

    (Az pedig eszembe sem jutna, hogy Youtube-on kívül más "okos" funckióját használjam. A böngésző pl. olyan lassú, mintha egy Videoton TV computeren futna...)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák