Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    válasz Piftuka #28 üzenetére

    Egyébként mi értelme is van a nagy fényerősségnek és a kontrasztnak ?

    Csak nekem furcsa vagy értek félre abbol, amikor a szinhelyesség beállitásnál, az van, hogy a fényerősséget 17re a kontrasztot meg 50re kell beállitani ? Ezek általában 0-100 közötti értékre lehet állitani.

    Na mármost mi értelme van a max fényerő értékének, ha a legjobb beállitáshoz a 17%ára kell visszavenni és a kontrasztot is a felére ?

    A mostani 55" LG LCD TV-men is vissza van véve a fényerő az ajánlott értékekre, mert az elején 100ason nem tudtam, hogy mitol fáj a fejem és folyik ki a szemem este filmnézés közbe, aztán rájöttem, hogy olyan volt mintha vallatnának refrektorral a képembe.

    Szóval hova emeljék az értékeket ha amugy is vissza kell állitani és a toredékét nem használja ki annak amit tud?
    Ez is csak egy felesleges PR maszlag amivel a vevőket meg lehet vezetni, hgoy a minél nagyobb szám a jobb TV.

  • Vhiktor

    veterán

    válasz Piftuka #28 üzenetére

    Így van.

    Egyébként meg szerintem aki vesz ennyi pénzért tv-t az jó esetben nem nappali set top box/műholdas tv/kábeles tv adásokra veszi, hanem rendes minőségű filmeket néz rajta.
    Ha meg valaki filmezik az nem fogja oldaról 90 fokban nézni a tv-t, minden filmezni vágyó ember szemből, középról nézi a tv-t. Ha meg nem akkor úgysem érdekli milyen képe van a tv-nek.

    Még ha egy kanapén ülnek 4-en akkor sem kerülnek annyira oldalra, hogy torzuljanak a színek.

    Személy szerint én sokkal több értelmét látom a csillogás, tükrözés mentes képernyőnek, mint a betikentési szögnek.

    [ Szerkesztve ]

    ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

  • wallace 234

    őstag

    válasz Piftuka #48 üzenetére

    Így van itt elég jól le van írva, próbáltam én is leírni miért kell a fényerő. A HDR legfrappánsabb megfogalmazása: „a világos dolgok legyenek valóban világosak, a sötétek valóban sötétek, és a részletek mindkét tartományban legyenek láthatóak”. Azaz nemcsak a dinamikatartomány nagysága számit, hanem az is, hogy mind a világos, mind a sötét régióban a lehető legtöbb árnyalat legyen látható, azaz ami a valóságban különbözik, az a megjelenítőn is különbözzön. Aztán majd csak rá jönnek, hogy kell ez a fényerő meg kontraszt.

  • repvez

    addikt

    válasz Piftuka #48 üzenetére

    mint irtam, értem és egyet is értek azzal amit leirsz, de ez az elm élet.
    A gyakorlat meg az, hogy a TV készülékek egyáltalán nem képesek igy megjeleniteni a képet.

    Csak egy egyszerü példa a 3 éves LG 4k LCD tv-m, ha fekete háttérnél csak az egér nyilat mozgatom a képen akkor nem az egér nyil lesz csak fehét minden más fekete hanem egy 10cm-es sáv függölegesen kivilágosodik, mivel a local dimmind a teljes kijelzőre sáűvban aktiválodik.
    Tehát a példádnál maradva ha a napkorongot 1500 nittel meg is világitja a panel akkor a kép alján ha lenne egy barlang akkor azt a sotétjét szépen kivilágositaná a local dimming miatt. ÉS minél magasabb a fényerő annál jobban kifakitja a sötétet is, meg ugye nem csak az a kis részen lesz nagy a fényerő hanem egy elég nagy felületen, hogy bántoan erős legyen a szemnek.

    Ha csak tényleg ott és azok a pixelek adnák a nagyobb fényerüt ahol kell, akkor nem lenne probléma, de ha a képernyő negyede a film teljes ideje alatt fullon világit a képedbe az eléggé zavaro.

    Nem mindegy az életben sem, hogy valami csak egy pillanatra megcsillan a szemedbe vagy hgosszabb ideig fullon belevilágit.

    A másik dolog, hogy akkor miért nem adja a kalibrálásnál a legjobb kontrasztot a legnagyobb fényerő ? miért van az, hogy gépi kalibrálással is 17% os fényerőnél és 50% os kontrasztnál van a legjobb szinhelyesség?

    Ugy kellene lennie, hogy a legnagyobb fényerőnél kellene kijönnie a legtöbb kontrasztnak is és a legtöbb árnyalatnak .

    Arról nem is beszélve, hogy a kalibrátorral egy részét a kijelzönek tesztelik, de amikor meg néznél egy olyan képet, ahol mondjuk egy napfelkelte van és jobbrol jön fel a nap, a nap miatt azon az oldalon az alsó sotét rész is világosabb lesz mint az ellenkező oldalon és nem lesz homogén a kép.
    OLEDnél persze ez nem gond, de az LCD- bármenyire is jó, ez gond lesz.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz Piftuka #46 üzenetére

    Igen. :D

    #53Gomezz : Én sokkal jobban szeretem a VA panelt mint az IPS-t. A notebookom OLED-es (ő a király), az otthoni nagy monitorom VA, a cégben 2db IPS volt. Az AutoCAD -gyári- fekete háttere csak a VA és az OLED kijelzőn volt zavaró, a céges 2db IPS-en nem tudtam, hogy az fekete.. azt hittem valami enyhe kékesre van beállíva, de nem. Kényelmes volt, csak nem igaz.
    Egy szó mint száz, én gyakorlati tapasztalatom alapján úgy gondolom, hogy az IPS meg a VA itt harcol egymással a második helyért, az OLED meg közben ül a trónon, eszi a popcornt és röhög a 2 nyomorékon.

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • wallace 234

    őstag

    válasz Piftuka #95 üzenetére

    Én meg igen QE55QN90 et pár hónapja már nyúzom és azt kell mondjam, hogy meglepően jó! Ads is ips panel, csak nem az lg gyártja így Ads nek nevezik. Ill a boe által gyártott panel, kicsit másabb kéményebb a panel, és a kontraszt is kicsit jobb. itt egy kép nem tudom mennyire jön át, hogy milyen a fekete.
    japán gyártók annak idején Sony és a Samsung gyártott jó panelokat, de abba hagyták. I

    [ Szerkesztve ]

  • wallace 234

    őstag

    válasz Piftuka #105 üzenetére

    Igen qn 90 van de nem VA panelt kapott! Boe által gyártott panel van benne! Ami Ads! Ezért is tettem fel a képet! Hogy a jó local dimming, elég sokat javít a panelon.
    Magyarországon ezzel a panelal jött forgalomba! Amerikai verzióval az itteni 55qn95 egyezik panelal. Itthon az 50-75 collos kapott csak VA panelt! A Qn 90 ből. De amúgy tényleg nagyon jó a fekete.rtingsen ha lentebb görgetsz írja is, hogy az európai modell nem egyezik vele! Egy darabig én se tudtam le nyelni a békát, hogy miért Nem Va panelos de aztán, kapott egy frissítést, és azóta elképesztő a feketéje!

    [ Szerkesztve ]

  • arty

    veterán

    válasz Piftuka #105 üzenetére

    hátha még nálad is jól becsukódik a fekete, akkor látszik igazán pazarnak! 7gillió:1 minimum! :D

    (imádok kötekedni, amikor fényképezett képernyőket szakértünk :D )

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • wallace 234

    őstag

    válasz Piftuka #116 üzenetére

    Nem kell ahhoz szétszedni a tv, hogy tudjam milyen panelt kapott! 2 lehetőség van, egyik ha meg kopogtatod a panelt és ha villan akkor VA panelt kapott! Ha nem villan akkor ips panel. De ha biztosan tudni akarja valaki, hogy milyen panel van a tvbe, akkor ott a szerviz menü és a panel típust meg lehet nézni! És aki kicsit is jártas az tudja a típus kód alapján milyen panelt kapott a tv. Többször is fel tettem a Samsung alkatrész ellátó oldalát is ahol meg lehet nézni melyik ország milyen panelt kapott. VA panelos verzió panel kódja ez 55L1QU9TA L betű jelöli a gyártó kódját ami Ez esetben Auo! Nos ami nálam van ott az 55 után B betű van! Ami a Boe neve. Remélem sikerül meg győzni, hogy tudom milyen panel van a tv be, ill ez van az összes Magyarországi 55Qn90 be. Kívéve ha véletlenül ide jut az angol piacra szánt, mert azok közt van VA panelos verzió is!

  • wallace 234

    őstag

    válasz Piftuka #121 üzenetére

    Erre csak azt tudom mondani, győződj meg a saját szemeddel! Egy biztos, hogy a local dimming sokat javít rajta. Ismerem az ips panelokat, mit tud és mit nem. Én se örültem neki, hogy ads panel van benne. De mint írtam, a legutóbbi frissítés sokat javított a local dimmingen. Feliratoknál látni leginkább a javulást. Jól dolgozik a videó proci is! Sok múlik a háttér világításon, és ez által képes jó feketét csináli. Szívesen mellé tenném a 55qn95 öt.

Új hozzászólás Aktív témák