Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Vhiktor #35 üzenetére

    "Személy szerint én sokkal több értelmét látom a csillogás, tükrözés mentes képernyőnek, mint a betikentési szögnek."

    :K Mondhatjuk, hogy persze "mindegyik fontos".

    Ám a betekintési szög kapcsán általában a jellemző indok, hogy a nagyon szűk szögből, oldalról nézett VA paneles készüléknél annyira erős a színtorzulás, hogy "igénytelenség" nézni. "Ronda, élvezhetetlen" a kép.

    Amit egyébként még meg is értenék, csak aztán aki ezt mondja, simán leül 4 méterről, oldalról, majdnem a panel síkjából nézni egy OLED tévét, a képet rettenetes trapéztorzulással bámulva.

    Szóval a nagy kérdés, hogy aki szerint ez a színtorzulás "nézhetetlen/torz/ronda/igénytelen/stb." képet eredményez:

    az miért nem mondja ugyanezt erről:

    ...!? :)

    (És nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de én pl. elképzelhetetlennek tartom még azt is, hogy "minőségi filmnézésnek" hívjam, amikor a hangokat nem középről, nem "sztereo"-ban hallom, hanem több méterrel "arrébbról"; mert a hangfalak és a kijelző ott vannak, én pedig itt... méterekkel arrébb, oldalt. :N )

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • wallace 234

    őstag

    válasz Vhiktor #62 üzenetére

    Járt nálam jó pár tv, VA panelos és pár ips is. De ami feltűnt a színek, elég pontosak helyén vannak. VA panel se olyan rossz, egyértelműen több előnye van a VA panelnak! De úgy tűnik, hogy a betekintési őrület miatt, rá erőszakolnak egy réteget amivel, rontják a kontrasztot ips alá. Samsung idén elég sok tvjükbe a boe ads panelját tették. Kíváncsi leszek jövőre mennyire lesz ips párti

  • repvez

    addikt

    válasz Vhiktor #54 üzenetére

    Nem azt mondom, hogy a teszt rossz, hanem azt mondom, hogy ha csak annál az egy pontnál adja a legpontosabb szineket, akkor ha feljebb van állitva a féynerő akor márcsak rontani lehet a képen.

    ez olyan mint mikor egy motornak 12000 fordulat a maximuma, de 3000 táján adja le a maximum nyomatékot, akkor nem fogod elpörgetni maximumig hanem elváltod 3000nél mindig, hogy alegjobb teljesitmémyt kapd.

    ugyan ez van itt is, ha 15% nál adja a legjobb képet akkor nem fogod 100%os fényerőn használni.

    A betekintési szöggel én is egyetértek, hogy semmi értelme , mert ki az aki igy néz filet vagy bármit is, ahogy a linkelt képen van? nem hinném, hogy a szintorzitás lenne az egyetlen probléma vele, hanem az, hoyg a teljes kép töredékét látná és a kép informáciok is torzsulnak ilyen kisarkitott helyzetben.

    A hangokrol meg ne is beszéljunk, mert ilyen helyzetben azok is teljesen máshol lesznek .

  • wallace 234

    őstag

    válasz Vhiktor #68 üzenetére

    Ips panelra, értettem a színhelyeséget. Ill elég sok helyen olvastam, ahol ezt írták. Persze az egy dolog! Igazából a 2 panel előnyeből kéne egyet csinálni! Sokáig VA panelos tvm volt! Pár hónapja Qn90 van ami Ads panelos, hát eléggé ki voltam térve a hitemből. VA panel után de aztán lement az ideg, meg egy kis harc a Samsunggal. Film módba beállítottam és abba azt kell mondjam, hogy elképesztő mit művel a tv! Olyan képe van! Va panelal biztos, hogy még ettől is brutálisabb lehet ez a tv. Úgy is több tvt láttál ill kalibráltál, így nem is áll szándékomban vitázni veled. Tapasztalom, hogy az elektronika és a vezérlés csodákat, tesz ezzel a ADS panelal. Nem tudom mennyi Boe panelal találkoztál, és mi a véleményed róla. Számomra kellemes csalódás, most már.

    [ Szerkesztve ]

  • repvez

    addikt

    válasz Vhiktor #68 üzenetére

    lehet, hogy nem ugyan arról beszélünk, de
    hogy lehet akkor 2 TV között megmondani, hogy melyik a jobb ha mindegyiket 100nitre állitod? ha az egyik max tud 500at a másik meg 1200at maximum, de tesztelve meg 100on vannak ?

    Én ugy gondoltam, hogy a teszre használt eszköz, ki tudja számitani, hogy a fekete és a fehér között mekkora a különbség és minél nagyobb annál jobb a kontraszt. igy ha a fényerőt maxra huzom, de a fekete nem emelkedik drasztikusan akkor annak kellene lennie a jobb képnek ami többet tud. mert mondjuk az egyik , 0.05 os feketét és 700as fehéret tud, a másik meg 0,1es feketét és 800as fehéret, akkor papiron jobb a fényereje, de a képe meg szartabb mert a fekete inkább szurke. de ha 100ra van állitva mind a kettö akkor nem lesz akkora difi a kettö között.

    legalább is én igy gondolom.

    És a tesztben gondolom azért van megadva a beáéllitási értékek, hogy mindenki akinek van ilyen az erre a beállitásra beállitva ugyan olyan kalibrált képet fog kapni, de ugye az nem használja ki a teljes fényerősséget .

Új hozzászólás Aktív témák