Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    válasz Hieronymus #26 üzenetére

    Hogy miért baj, mert a példámban évekkel ezelött vettem egy samu TV-t még csak HDready volt, nem volt akkor még sehol a HDMI ARC.
    Késöbb vettem AV erősitőt amin volt sok HDMI bemenet és egy kimenet. a tesztek egy szót nem szoltak arrol, hogy a hang nem marad meg az erősitöben ezeken keresztül .
    Ugy terveztem én is, hogy igy mindent egy kábelen rádugok és müxik.
    Ehelyett az lett, hogy a HDMI-n keresztül felment a kép és a hang is a TV-be amiből márcsak stereo RCA-n lehetett kivezetni a hangot vissza az AV erősitöbe, igy egy nativ 5.1es hangu DVD-t csak dolby PL2 felkodolással tudtam térhangzással nézni, mert a stereo hangot csak igy tudta kikeverni az 5.1es hangrendszerre.
    ÉS ugy rengeteg plusz kábelezést igényelt, mert a PC-nél is plusz kábelen kellett a nagot kivezetni nem lehetett a HDMI-kábelről levenni.

    Csak ilyen aproságon mulik, hogy valaki jol tud e választani a tesztek alapján .

    Meg a legtöbb esetben, nem egyzserre történik a TV erősitö és egyéb hardverek megvásárlása, igy nem mindegy a vissza vagy az elörefele kompatibilitás,
    Amire általában nem is tudsz elöre készülni, mert nem tudod, hogy mik lesznek az ujdonságok és mikor lesz szukség valamit cserélni vagy ujat venni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák