Új hozzászólás Aktív témák

  • petesejt

    aktív tag

    válasz Macskasy #6929 üzenetére

    Hát nem tudom, de ezt az egész pekidzsdizébler dolgot olyannak érzem, mint 20 éve a "ki tud több szolgáltatást kikapcsolni a Windows-on, hogy még éppen működjön" nevű agyvérzést. Anno még én is tiltottam jó pár dolgot, mert azt hittem számít valamit, de aztán kiderült, hogy csak arra jó, hogy a sok letiltogatás miatt egyszer csak valami elhasal. Egyébként a Windows alatt is pl. a betöltődött, de nem használt szolgáltatásokat rövid idő alatt kivágja a rendszer az operatív memóriából pagefile-ba, tehát az erőforrás felhasználása konkrétan nulla lesz.

    De a lényeg, én mindig rommá röhögöm magam azokon (pláne a nyáron unatkozó diákokon), akik elszúrnak heteket az életükből, hogy 15 (?) százalékkal gyorsabb gépük legyen.... Rá szoktam kérdezni, figyi, mennyi pénzt kereshettél volna másfél havi melóval? Százezret? Abból most megvehetnéd a legújabb négymagos procit, és te lennél a menő egy évig a suliban.... Na, ilyenkor szoktak nyúlni az arcok, esküszöm egyszer felveszek egyet.... :Y :Y :D :D

    Magyarul teljesen értelmetlen az egész. Ezt a kifacsart mentalitást szerintem a Chip magazin féle "tíz dolog, amitől gyorsabban lesz magömlésed" kezdetű agyhalott cikkek erőltetik. A legtöbbször több a kár belőlük, mint a haszon. Egyszer elolvastam egy cikket, "Hogy javítanak a profik Windows-t?" -- érdekes volt, mivel egyetlen pontja sem volt igaz, soha, pedig 25+ éve vagyok a szakmában....

    Egyszerűen az egész nem más, mint hogy a prolik azt hiszik, jobban értenek bizonyos dolgokhoz, mint a sok iskolát végzett, gyakorlott dél-koreai tervezőmérnökök.... Aztán a vége persze mindig az, hogy csinálsz egy hard resetet, és érdekes módon a telefon működik, mint a kisangyal....

    [ Szerkesztve ]

    "Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

Új hozzászólás Aktív témák