Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • awakening87

    aktív tag

    Sziasztok!
    Szeretnék kérdezni a nagy Lollipop-átállással kapcsolatban.
    Jelenleg 4.4.2 XXUGNGN8-asom van, hibátlanul működik, 4G is, a root is, a knox is nullás.
    Ezt lenne jó 5.0.1 OB7-re vagy OB8-ra frissíteni, viszont örülnék, ha továbbra is menne a root.
    Maga a telefon 9505-ös, születésétől fogva független, de a termékkódja osztrák független.
    A Mobile Odin-os megoldással szemezek már jó ideje.

    Kérdéseim:
    - Érdemes-e áttenni a termékkódot magyar függetlenre, mi változik az OTA-án kívül?
    (Van az S4-es gyári állapotra visszaállításos cikkben egy CSC changer alkalmazás)
    - Mi a különbség az OB7-es magyar független és az OB8-as Magyar Telekomos Lollipop rom között? (ha sikerült kideríteni)
    - Érdemes-e feltenni a Telekom-féle kicsit újabb(?) romot a független telefonra, lezárhatja-e Telekom-függőre vagy inkább a sima függetlent tegyem fel?
    (Régi Gio-s ismereteim alapján ha sim nélkül nyomsz factory resetet, akkor történhet meg a zárás, valami ilyesmi)
    - Milyen knox ütésmentes root létezik OB7-re vagy OB8-ra?
    (Amit eddig guglizva kiderítettem, hogy OB7-re és OB8-ra van a CF-root-os megoldás, de az üti a knoxot; pls erősítsetek meg ebben)
    - Ha átállok OB7-re vagy OB8-ra, változhat-e a modem teljesítménye, ti mit tapasztaltatok eddig?
    (erősebb/gyengébb jel, főleg 4G-nél)

    Az 5.0.1 + root-ra olvastam xda-n egy Mobile Odin-os megoldást is, melyhez rootolt 4.4.2 és egy sokfájlos 5.0.1 szükséges és elvileg teljesen veszélytelen, ha odafigyelünk.
    Próbálta már valaki? Meg úgy általában a Mobile Odin-t.

    Köszönöm! :)

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz chubby2o6 #54156 üzenetére

    Szia!
    Ha a Triangle Away vagy Xposed segítségével "visszaáll" a Custom állapot Official-ra, úgy működik az OTA?

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz walcott14 #54196 üzenetére

    Szia!
    Nekem akkor csinált ilyet, amikor a telefon túlmelegedett (különösen az SD kártyánál!), ezt főleg játék közben csinálta (de ahogyan melegszik, úgy esik vissza a teljesítménye, gondolom a GPU túlmelegedése ellen van ez), de az is lehet, hogy vagy valami processz beragadhatott a háttérben.
    Olyankor tokból ki, aksi ki, hűljön egy kicsit, aksi vissza, esetleg az SD és/vagy a SIM kártyát is ki/berakhatod.
    Utána jó lesz.
    Ha benyomod az energiatakarékosságot, amely gyári fw-nél visszahúzza a procik lehetséges max. órajelét 1890 MHz-et 1350 MHz-re.
    Erről jut eszembe, a CPU governor/órajel váltás pl. SetCPU-val vagy No-Frills-zel miért nem működik gyári 4.4.2 rootolt rendszer alatt?
    Ez kernelfüggő dolog lenne?

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz migabi24 #54203 üzenetére

    Világos. De akkor miért nem működik? Netán a TouchWiz-es framework-ben varázsoltak valamit?

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz tecsa74 #54222 üzenetére

    Szia!
    Azt nem mondtad, hogy milyen üzemmódban van a telefonod:
    4G/3G/2G (LTE/WCDMA/GSM) passzolom, hogy melyik firmware-ben hogy nevezik :)

    Különben valószínűleg 4G-n vagy, mert amikor jön egy hívás, biztosan vissza fog váltani 3G/2G-re (amíg nincs 4G hanghívás szolgáltatás mindenhol), nekem is így csinálja.
    Ahol meg épp használod, gyenge a 4G-s lefedettség, vagy a modem nem kezel valamit jól.
    Próbáld ki 3G/2G üzemmóddal is, hátha megjavul, ráadásul kevésbé merül az aksi is.

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz salgocomp #54304 üzenetére

    Szia!
    Pont ma találkoztam ilyennel, rosszabb minőségű/hosszabb(?) USB kábellel láttam a jelenséget.
    Tedd fel a Play-ből a Charging Monitor nevű alkalmazást, az kiírja a töltés áramerősségét.
    A hosszabb kábellel nekem az eredeti fele/negyede volt (a jobb kábellel 1200 mA-rel töltött 90%-os töltöttségnél, most 75% körüli töltöttségnél 1900 mA-rel tölt), valamint a töltés forrását a másik kábellel USB-nek jelezte, nem AC-nek.

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    #54157
    erre valakinek van ötlete? :)
    Termékkódról, Lollipop-átállásról meg Mobile Odin-ról kérdezek benne; 5.0.1-et szeretnék roottal, ugrásmentesen és elvileg mindez lehetséges az alábbi megoldás szerint: [link].

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz M3aN #54471 üzenetére

    Szia!
    itt van egy nagyon jó lista (xda-s) i9505-re, hogy miket érdemes letiltani. Root kell hozzá (legalábbis a törléshez, vagy pl. a Link2SD-n keresztüli fagyasztáshoz; rendszeralkalmazást root nélkül is lehet tiltani Android 4.0 és felette: [link] ).

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz migabi24 #54750 üzenetére

    A smoothságról jut eszembe, hogy a 4.4.2 GNG8 is tud rendesen pörögni 9505-ön (mint régen? - ezt csak gondolom, ugyanis sosem volt szerencsém a 4.3-hoz, viszont a mókolás nélküli GNG8 előtti rendszerrel mintha gyorsabb lett volna a telefon, mint a mókolás nélküli GNG8-cal), ehhez ki kell kapcsolni a frekvenciaskálázót, a DVFS disabler nevű app-ot keressétek a Play-en, kell még hozzá az Xposed keretrendszer is. Nyilván az aksi ettől jobban tud merülni, de egy próbát megér. Érdemes elolvasni xda-n a hozzá tartozó fórumtémát.
    Ha így ilyen jó tud lenni a telefon, milyen lehet a Lollipop-pal?! :)

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz M3aN #54766 üzenetére

    Szia! Alkalmazások mentése, visszatöltése
    root-tal: Titanium Backup Pro
    root nélkül: Helium, melyhez tartozik egy asztali alkalmazás is, támogatott operációs rendszerek: Windows, Mac OS X (10.6+), Linux
    plusz érdemes még megnézni az adb-t is, ott adb backup és adb restore a két parancs; segítséget az adb help parancs ad.

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz juhasla #54819 üzenetére

    Ez nagyon érdekes. Melyiket szedted le pontosan? Küldd el a linkjét, leszedem, belenézek.
    A recovery-be való belépésnél milyen csc-t alkalmaz? CSC csere után be kell menni a recovery-be, hogy alkalmazza a beállítást.
    A Phone Info alkalmazás meg a *#1234* kód a tárcsázóban mit mutatnak?

    A /system/csc könyvtárat nézd meg, az enyém (i9505, itthon vettem, gyárilag független) például csak az ATO-t tartalmazza (független osztrák), alkönyvtárak sincsenek benne (a CSC changer alkalmazás semmit sem mutat), ha a rom multi-csc-s, akkor az adott termékkódban megfelelő könyvtárban ugyanolyan fájlok vannak, mint a /system/csc-ben magában, például customer.xml.
    Elvileg ez a csc váltás kb. annyiból áll, hogy a /system/csc/kód/ -ból mindent bemásolnak a /system/csc/ -be, plusz még a telefonban is átírják.
    És ezzel a csc-s dologgal csínján kell bánni, mert a customer.xml -ben vannak sim lock bejegyzések (igaz az én esetemben az osztrák szolgáltatókra), amelyek emlékeim szerint SIM nélküli(?) factory resetnél zárhatják a telefont adott szolgáltató(k)ra a függetlenből, de ebben nem vagyok biztos, utána fogok nézni (legalábbis a Gio-nál így volt).

    Egy-két hasznos link:
    [GUIDE] How to change your CSC code
    [link]

    Solution for changing CSC on international Galaxy S4 (GT-i9505)
    [link]

    How to Change CSC in Samsung Galaxy Devices
    [link]

    ez is érdekes még:
    How to Enable Hidden CSC Features on Samsung Galaxy Devices with Root Access
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz Gedeon31 #54822 üzenetére

    ááá, bocsánat, valóban! Valaki szerkessze át :)

    ATO-ra még mindig nincs Lollipop, melyik magyar KitKat romot érdemes feltenni, amely nem zárja le a telefont, rootolható és amelyről Mobile Odin-nal (hogy a root megmaradjon) könnyű a váltás Lollipop-ra? Mindezt a knox ütése nélkül.

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz juhasla #54825 üzenetére

    Szia!
    Megnéztem ezzel a segédprogrammal ezt a romot: I9515XXU1ANG1_I9515VFG1ANG1_VDH.zip; és így van, ahogy mondod, "rosszul" van a romban a kód.
    A /cache lemezképében a recovery/sec_csc.zip/system/csc/sales_code.dat fájlban SWC szerepel.
    De ha ezután átteszed a kiválasztottra, meg kellene változnia a csc-nek a recovery-be történő belépéskor.
    A CSC changer alkalmazást is próbáltad már?

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz migabi24 #54865 üzenetére

    Az ext4 unpacker elvileg .tar.md5 -ből közvetlenül olvassa az *.img.ext4 -es képeket, csakhogy a system.ext4.img valószínűleg túl nagy neki, vagy tényleg ilyen sokáig tart, passzolom...
    Az adott rom .tar.md5 fájljában levő *.img.ext4 lemezképek, azok ún. sparse image-ek, tehát csak a ténylegesen adatot tartalmazó blokkok vannak letárolva, a csupa nullát tartalmazó blokkra pedig különleges jelölésmódot használnak, ezáltal sokkal kisebb a fájl mérete, ha azokat nem tárolják le egészben.
    Amire már rájöttem és sikerült:
    - simg2img nevű segédprogramot letöltöd, pl. Windows-ra innen.
    - sammobile-ről a kívánt rom .zip-jét letöltöd és kicsomagolod -> a benne levő tar.md5-öt kicsomagolod -> a kívánt .img.ext4 fájlt kiválasztod -> parancssorban lefuttatod: simg2img system.img.ext4 system.ext4
    Ha lefutott, akkor a system.ext4 már egy valódi ext4-es fájlrendszer lemezképét fogja tartalmazni, bármilyen ext4-et ismerő segédprogrammal dolgozhatsz vele.
    Ezután
    Windows alatt, ha van ext4 drivered, akkor egy ImDisk nevű virtuális lemezdriverrel már fel lehet csatolni meghajtóként, de inkább a Linuxos megoldást javaslom.
    Linux alatt sima loop eszközként felcsatolod rootként a system.ext4 fájlt, pl.
    mkdir -p /tmp/ahova
    mount -t ext4 -o loop /ahol/van/a/system.ext4 /tmp/ahova

    ha végeztél:
    sync
    umount /tmp/ahova

    A következő lépések meg valahogyan így néznek ki Linux alatt (innentől nem próbáltam még S4-en, viszont Gio alatt már csináltam ilyet, csak ott ext4 helyett rfs volt a fájlrendszer és sparse image-ek sem voltak):
    - visszaalakítod a system.ext4-et sparse image formátumra, erre is biztosan van segédprogram, valami ilyesmi lehet a neve: img2simg
    - betömöríted tar-ral ustar formátumba a system.ext4-et mondjuk I9505egyébhosszúnév_aminek_fogalmam_sincs_hogy_minek_kell_lennie_HOME.tar fájlnévre.
    - kiszámolod md5sum-mal az előbb létrejött tar fájl md5 hash-ét és hozzáfűzöd az eredeti fájlt és utána az md5-jét a tar.md5 fájlhoz:
    pl.
    md5sum I9505egyébhosszúnév_aminek_fogalmam_sincs_hogy_minek_kell_lennie_HOME.tar >I9505egyébhosszúnév_aminek_fogalmam_sincs_hogy_minek_kell_lennie_HOME.md5
    cat I9505egyébhosszúnév_aminek_fogalmam_sincs_hogy_minek_kell_lennie_HOME.tar >I9505egyébhosszúnév_aminek_fogalmam_sincs_hogy_minek_kell_lennie_HOME.tar.md5
    cat I9505egyébhosszúnév_aminek_fogalmam_sincs_hogy_minek_kell_lennie_HOME.md5 >>I9505egyébhosszúnév_aminek_fogalmam_sincs_hogy_minek_kell_lennie_HOME.tar.md5

    - az így kapott tar.md5 -öt már elvileg megeszi a(z) (Mobile) Odin. Hogy ugrasztja-e a knoxot, azt már passzolom. Elvileg nem kellene neki, mert ez se nem kernel, se nem recovery, se nem bootloader.
    Ennek még utána kell nézni, mert az sem tiszta, hogy a Mobile Odin ugrasztja-e, mert az alkalmazás indulásakor kiírja, hogy vigyázz! igen, de a fórumokon egészen mást lehet olvasni, lásd 4.4.2 rootolt -> 5.0.1 megmaradt root, nem bántott knox-os módszer
    itt kérdeztem róla: #54157

    Különben a system.img.ext4 lemezképben semmilyen csc sincs, azt a cache.img.ext4-ben levő zip-ből tömöríti ki a /system-be a rendszer a recovery alatt.

    Közben megjegyzem, végre sikerült áttennem XEH-ra a kódomat és a csc-t is, igaz, root kellett hozzá meg Xposed keretrendszer és így már le is töltötte a Lolli-t, már csak arra vár hogy rányomjak :)
    A fenti simg2img-s módszerrel kitömörítettem a XEH-s csc-t az ugyanilyen GNG8-as de XEH-s KitKat-ben levő cache.img.ext4-ből.
    Kimásoltam egy könyvtárba, majd onnan be a /system -be a teljes tartalmát. Előtte meg írható-olvashatóra újra kellett csatolni a /system -et.
    A CSC select alkalmazást (amit itt találtam meg: 1. hozzászólás -> A TELEFON SZOFTVERÉNEK GYÁRI VISSZAÁLLÍTÁSA -> III. fejezet)
    elindítottam, a Try with ROOT mode-ot bepipáltam, a Change CSC gombra rámentem, az XEH-t kiválasztottam, az Install gombot megnyomtam és a telefon újraindult, factory resetet csinált, a recovery-ben meg kiírta, hogy sikeresen alkalmazta ezt a kódot.
    A betöltés után pedig egyből magyarul üdvözölt a telefon.

    Sok szerencsét! :)

    ps: juhasla, ha egy módosított system.img.ext4-et tartalmazó .tar.md5 Odin-os rátöltése nem ugrasztja a knoxot (ennek utána kell nézni), akkor valószínűleg elegek lennének csak az alábbiak:
    - hex editorral átírni a lemezképben azt a részt a kívánt kódra, ahol az alapértelmezett kód szerepel, pl. SWC és utána egy újsor karakter.
    - utána a tar.md5-ből le kell csípni az md5-öt, majd az így kapott tarhoz újra ki kell számolni az md5-öt és beírni a .tar.md5 végére.

    de inkább egyszerűbb a root, a saferoot (towelroot-os) módszerrel (knox 0x0!) és a CSC select-tel átírni a kódot.

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz Dj.Mike #54908 üzenetére

    Szia!
    Pont pár napja jöttem rá a lassulás okára, a javításához root kell, DVFS disabler alkalmazás és Xposed keretrendszer, az #54754-es hozzászólásban írtam erről. Azóta teljesen más élmény használni a telefont a játékokról nem is beszélve.
    A több szabad hely pedig valószínűleg azért van csak újraindulás után, mert a rendszer betöltéskor végignézi az összes apk-t és a hozzájuk tartozó adatokat (adatok, cache, stb.), amit pedig nem talál, azokat kitakarítja. Valami ilyesmi lehet.

    Más:
    - Ki próbálta már i9505-ön a FlashFire alkalmazást? ChainFire fejleszti és elvileg ezzel lehet megőrizni a root-ot az akár 5.0.1-re történő frissítés közben + lehet vele mentést csinálni, visszaállítani, wipe-olni is. Mobile Odin Pro felhasználóknak ingyenes, jelenleg csak tesztváltozata létezik, további információk az xda-n levő fórumszálon.
    - Ki próbálta már a SuperSU Pro-ban a túlélő módot? Azon gondolkozom, hogy 4.4.2 rootolt-ról ha rendes OTA-n frissítek 5.0.1-re, akkor megmarad-e a root. Ugyanis megnéztem az update scriptet és nem látok benne su bináris törlést, sem /system partíció formázást, jóformán patchelés az egész.

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz Dj.Mike #54911 üzenetére

    Bocs, nem figyeltem, hogy már Lolli-n vagy.
    Igazuk van, most nézem az alábbi oldalt meg az xda-t, még nincs kész a támogatás.
    Root-od van? Ha igen, hogyan oldottad meg? A knox státusza mennyit mutat?

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz Zsolaf #55011 üzenetére

    Aki áttért Lollipop-ra, illetve onnan downgrade-elt KitKat-re, milyen konfigurációról tette mindezt, milyen fájlos rommal, pontosan miket frissített, előtte milyen rom volt fent? Gondolok itt bootloaderre, modemre, stb. A knox-a hogyan változott vagy nem változott?
    A Mobile Odin-os/FlashFire-es 4.4.2 rootoltról 5.0.1 rootoltra áttérős módszernél a bootloadert elvileg a Mobile Odin-os móka után kell feltenni.
    De mi van, ha nem tesszük fel az új bootloadert, vajon úgy is elindul-e a Lolli? Mert ha igen, akkor elvileg ez a kulcsa az ugrásmentes downgrade-nek.
    Úgy emlékszem, hogy ha már zárt a bootloaderünk, akkor azzal már csak előre léphetünk verzióban, vissza már sohasem ugrás nélkül. És ha ugyanazt tesszük fel még egyszer?
    Akinek már ugrott a knox, vissza tudta tenni a 4.3-asat vagy a 4.2.2-t mondjuk? És a KitKat-et?
    Vagy inkább ugrás után felejtsük el a full gyári romokat és mehetnek a főzöttek? :):(
    Már egy csomó helyen olvasom ezt a Lollipop-Kitkat oda-visszalépést és nem áll össze a kép, hogy mitől ugrik a knox, ha ugrik...

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    Akinek Lollipopja van, legyen szíves nézze már meg, hogy a free vagy a cat /proc/meminfo parancsok mit mutatnak a terminálban.
    Valamint a cat /proc/swaps és cat /proc/sys/vm/swappiness parancsok kimeneteire is kíváncsi vagyok.
    Bővebben a swappiness-ről: [link]

    Úgy tudom, hogy tömörített swap memóriát használ a Lollipop is (ha jól láttam közel 1 GB-t), akárcsak a KitKat (ott közel 700 MB-t foglal le a zram modul). Mindezt a fizikai RAM-ból, de aki merész, csinálhat swap állományt az SD kártyára is vagy az SD kártya egyik partíciójára, mindent ugyanúgy kell csinálni, mint egy Linux alatt (partícionálás vagy dd-vel új fájlt csinálsz, mkswap, aztán swapon).

    Lehet, hogy ez (is) a magyarázata az általatok írt belassulásoknak, ugyanis ha a rendszer kilapozza a nem használt alkalmazásokat a memóriából a swap területre, aztán ha később visszaváltanál az adott alkalmazásra, akkor az már valószínűleg nem a sima memóriában lesz, hanem a swap területen (persze a telefonon ez is a memóriában van, csak egy másik, elkülönített részén). A swap terület meg a mi esetünkben tömörített és ezért dolgoznia kell a processzornak, hogy kitömörítse a tömörített adatokat. Hiába történik mindez a memóriában, a be/kitömörítés extra processzorteljesítményt igényel.

    Akinél pedig van root, ki is kapcsolhatja a swap memóriát a swapoff vagy busybox swapoff parancsokkal. :)
    Nálam KitKat alatt a swap terület kikapcsolása (rootként: swapoff /dev/block/zram0) csodákat művelt.

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz bjergerking #55550 üzenetére

    Persze, a /system alapértelmezésben csak-olvasható módon van felcsatolva. Ahhoz, hogy írhass rá, újra kell csatolnod írható-olvasható módra.
    Újracsatolás írható-olvashatóra: busybox mount -o remount,rw /system
    Újracsatolás csak-olvashatóra: busybox mount -o remount,ro /system
    A fentieket rootként kell kiadni a terminálban vagy shellben. Busybox is kell hozzá, mivel a gyári mount parancsot a toolbox szolgáltatja és nem ismeri a fenti kapcsolókat.
    De ha pl. a Total Commander-rel dolgozol a /system -en, megkérdezi, hogy újracsatolja-e a művelet erejéig a /system -et írható-olvashatóra. :)

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz bjergerking #55556 üzenetére

    Igen, miután felraktad a Total Commandert, a beállításainál bepipálod, hogy root jogok használata mindenhol.
    Elvileg zip-et kitömöríteni közvetlenül nem lehet a /system-re, ha csak-olvashatóra van felcsatolva, de ha előtte kitömöríted egy üres könyvtárba és azt másolod a /system-re, úgy már jó lesz.
    Hol van ez az S6-os billentyűzet? Megéri feltenni?

    #55554: szerintem ez már a Lollipop lesz, ha rámész, kiírja, hogy 5.0.1-es frissítés, mivel jár, stb..
    Amíg nincsenek megoldva a sebességproblémák/0x0 root/xposed/bugok, addig marad a KitKat.

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz bjergerking #55561 üzenetére

    Na várj; ahhoz, hogy írhass a /system-be mindenképpen kell a root.
    Nálam van root és amikor a /system-en pl. létre akarok hozni egy könyvtárat vagy átmásolni egy fájlt a Total Commanderrel, akkor átmásolja kérdezés nélkül.
    A root-ot én ez alapján csináltam 9505-ön, a Towelroot-os módszerrel, 0x0 :)
    #46251

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz awakening87 #55563 üzenetére

    Közben megpróbáltam feltenni 4.4.2-re az S6-os billentyűzetet, nem működik. Részlet az adb naplófájlból:
    W/PackageParser(11209): /system/app/SamsungIME.apk (at Binary XML file line #10): Requires newer sdk version #21 (current version is #19)
    Valószínűleg Lollipop alatt már működni fog. :D [link]

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz bjergerking #55565 üzenetére

    Semmit; a /system Android alatt mindig csak-olvasható állapotban van felcsatolva, ha módosítani akarsz valamit, akkor újra kell csatolni írható-olvashatóra.
    Így igaz, a 777 az írás+olvasás+futtatás a tulajdonosnak, a csoportnak és mindenki másnak is.
    De ha valami írásvédett, hiába 777 a jog, ha magára az eszközre nem lehet írni. :)

    Ha már Lollin vagy és rootod is van, légyszíves nézd meg a swap memóriát Lolli alatt, meg hogy a swap kikapcsolásával felgyorsul-e a rendszer: #55540
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz bjergerking #55567 üzenetére

    Amit szeretném, hogy megnézzetek a swap memóriával kapcsolatban, azokat a parancsokat a terminálban kell futtatni.
    Vagy ha működik az adb kapcsolat a telefon és a gép között, akkor egy adb shell paranccsal megjelenő shell-ben is lehet.

    Miután felraktad a Total Commandert, a Total Commander beállításainál bepipálod, hogy root jogok használata mindenhol.
    Utána minden olyan műveletnél, amit sima felhasználóként nem tud elvégezni, jönni fog a SuperSU-s értesítés és kérni fogja a root jogot.

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz bjergerking #55569 üzenetére

    Biztos, ami biztos, tedd még fel a Hacker's Keyboard-ot, én az előbb gyári billentyűzet nélkül maradtam :D
    de szerencsére visszaváltott a Hacker's-re, a Play-ről letöltheted: [link]
    Igazad van, nem mondtam, hogy milyen terminál :D , igazából bármelyik megfelel, én a sima Terminal Emulator-t használom, a Play-ről letölheted: [link]
    Ezzel az app-pal pedig nagyon könnyen lehet váltani a billentyűzetek között, szintén a Play-ről letöltheted: [link]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz bjergerking #55571 üzenetére

    A fájlok (.apk és .so) helyes jogai: 644, csoport és tulajdonos: root (0-ás userid)
    Mielőtt barkácsoltam volna ezzel, átneveztem a régi /system/app/SamsungIME.apk -t és /system/app/SamsungIME.odex -et valami másra, valamint a /system/lib/libswiftkeysdk-java.so -t is.
    Ez az S6 billentyűzet odex-mentesített (de-odexed) apk formájában van, szóval zavarhatja, ha ott van az .apk mellett az .odex fájl.
    Ha így sem megy, akkor passzolom, az adb megmondja, hogy miért nem ette meg a rendszer az adott apk-t.

    Szerkesztés: faja, hogy megy, képernyőmentést kérek :D

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz qltsar #55585 üzenetére

    Köszönöm! Látom is belőle, hogy ott van az 1 GB-os swap memória. Van root-od? Melyik Lollipop van fent és mi a véleményed róla?
    Itt találtam némi összefoglalót a vnswap-ről: [link] és [link]
    Ezek alapján okozhat lassulást bizonyos mennyiségű használat után, bár gyárilag a KitKat alatt is van tömörített swap.

    S5 billentyűzet 9505-re KitKat-re: [link]
    a /system alatt ki kell cserélni a megfelelő fájlokat, 644-es hozzáférési jogokkal, recovery sem kell hozzá.
    Így néz ki:

    És ez is jobban néz ki, mint az S4-es sima :D

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz Maxentius #55600 üzenetére

    A RAM-szivárgás elvileg csak a boot animációval van összefüggésben, és ez a Samsung-nál nem játszik, mivel más formátumot használnak, a qmg-t. Majd megkeresem a cikket.

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz migabi24 #55605 üzenetére

    Elhiszem, akkor ez inkább a runtime problémája lesz.
    Ami alapján a fentieket írtam: [link] és [link]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz fuze #55611 üzenetére

    Jó lesz az.
    Átlépsz root-ba:
    su
    Kérdezd le, hogy mi a swap eszközöd, a legelső oszlop a név, a Lollin elvileg /dev/block/vnswap0:
    cat /proc/swaps
    Megnézed, hogy mennyi a szabad memória:
    busybox free vagy ha nincs busybox, akkor simán csak free
    Kikapcsolod a swap memóriát:
    swapoff /dev/block/vnswap0
    miután végzett, nézd meg ismét a szabad memóriát:
    busybox free vagy ha nincs busybox, akkor simán csak free

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz fuze #55614 üzenetére

    Ezek szerint neked nincs vnswap0, csak zram0, de ez a /proc/swaps tartalmából is látható. Plusz még az is, hogy ~84 MB volt a swap-be kilapozva, tömörítéstől függően akár a duplája is lehetett benne.
    Milyen telefon és rendszer ez?

    Annyit csinált a swapoff, hogy ami adat ki volt lapozva a swap-be, azokat visszaküldte a sima memóriába, majd megszüntette a swap-et. Amit ez nálad jelenthet, a tömörített swap memóriakezelés miatti akadályok megszűnése, ha van ilyen.
    Indíts el néhány (főleg memóriaigényes) alkalmazást és váltogass közöttük. Teszteld, hogy milyen gyors, belassul-e pár óra vagy nap után.

    Megjegyzés:
    A free amit kiír szabad memóriát, az a Linux kernel memóriahasználatából számolódik. Erre kell még rátenni az Android saját memóriahasználatát, de az is csak a kerneltől tud memóriát kérni, szóval ha elfogyott, akkor vége. Olyankor elkezdi kilőni a legtöbb memóriát használó folyamatokat (Out Of Memory Killer), úgy emlékszem, hogy ez beállítás kérdése. De ha olyat lő ki, ami Android rendszerfolyamat, akkor jöhet az újraindulás. :)

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz migabi24 #55629 üzenetére

    init.d a gyári firmware-ben nem biztos, hogy van, én valamelyik rc szkript módosításával oldottam meg ezt a hiányt. A /system/etc/init.qcom.post_boot.sh legvégére beírhatod ezt a 2 sort:
    swapoff /dev/block/zram0
    swapoff /dev/block/vnswap0

    vagy csinálsz egy új szkriptet mondjuk a /data alá, pl. noswap.sh néven, 755-ös joggal, hogy futtatható legyen és ennyiből álljon:
    #!/system/bin/sh
    swapoff /dev/block/zram0
    swapoff /dev/block/vnswap0
    exit 0

    ha az utóbbi megoldást választod, akkor ezt a sort kell a /system/etc/init.qcom.post_boot.sh legvégére írni:
    /system/bin/sh /data/noswap.sh

    mivel ez esetben a /data alatt van a szkript, factory resetnél el fog veszni.

    ha nem működik a swapoff, valószínűleg ki kell írni a teljes elérési utat, tehát swapoff helyett /system/bin/swapoff -ot kell írni.
    Sok szerencsét! :D

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz mzsolty #55641 üzenetére

    Szia!
    Ha van root, letörlöd a /cache/fota/cache.zip -et, különben a recoveryben kell nyomni egy Wipe cache-t, ha van ilyen.
    Vagy egyszerűen csak letiltod a frissítéssel kapcsolatos apk csomagokat, mintha ez utóbbit root nélkül is meg lehetne tenni KitKat-en és felette :) listát majd keresek, mert nálam is ugyanez van

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz mzsolty #55643 üzenetére

    Semmi gond, a root az rendszergazdai jogot jelent, hívják még superuser-nek is. Egy csomó dolgot meg lehet vele csinálni, amit a hagyományos felhasználóval nem, mondjuk módosítani a meglévő rendszert.

    Ajánlott tiltható felesleges alkalmazások listája és hogyanja pl. itt: [link]
    Különben:
    Beállítások -> Egyebek -> Alkalmazáskezelő -> Mind
    itt rámész a kívánt alkalmazásra, 1. Kényszerleállítás gomb, leokézod, 2. Letiltás gomb, leokézod
    (ha nincs ott a Letiltás, akkor először el kell távolítani a gyári alkalmazás frissítéseit, majd utána ott lesz.)

    Vagy használhatod ezt a programot a Play-ről, ott csak a Letiltás gombokat kell nyomkodni: [link]

    A frissítés kikapcsolásához valami wssyncmldm nevű alkalmazást kell keresni és tiltani, valamint a Szoftverfrissítést és lehet, hogy a fotaclient-et is, nálam ki vannak fagyasztva.

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz szilvand #55694 üzenetére

    Szia,
    ha ez a Samsung külső aksija (Extra Battery Kit), akkor az csak a telefonhoz való aksi telefon nélküli töltésére szolgál. Van rajta egy színváltós LED, egy micro-USB aljzat és egy aksihely, igaz? Ami neked kellene, az a Powerbank :)

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz norbiamen #55773 üzenetére

    1. (legegyszerűbb) Az USB-hibakeresést bekapcsolod a Beállítások -> fejlesztői beállításokban, majd összekötöd a telefont a gépeddel USB-kábellel, aztán kiadod az alábbi parancsot:
    adb reboot download
    ehhez nem kell root!
    ha pedig nincs adb-d, akkor keress rá a Portable ADB-re vagy tedd fel az Android SDK-t :) igazi musthave, nem csak ilyen helyzetekre

    2. Felteszed az Xposed Installer-t és a Wanam Xposed-et a Playből, az Xposed-ben futtatod a telepítőt, leokézod, majd reboot, ezután aktiválod a Wanam Xposed modult, megint reboot, hogy működjön, majd a Wanam Xposed-ben a System alatt bekapcsolod az Enable 4 way reboot menüt. Megint reboot és ezután a kikapcsoló gomb hosszú megnyomása után az Újraindítás menü kibővül majd, kiválasztod a Download-ot és kész :D
    ehhez kell root!

    3. Kikapcsolod a telefont, majd bedugod az USB-s jig-et. Ezután bekapcsolod a telefont és a Download mód fogad, ha minden igaz :D
    ehhez sem kell root, csak egy USB jig

    Sok szerencsét! :D

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz q012345 #55885 üzenetére

    Érdemes, igen, mert lehet egy-két rendszeralkalmazás, amelynek az adatbázisai/beállításai nem teljesen passzolnak az új rendszerhez és ki tudja, hogy mit okoznak. Ha csinálsz egy gyári visszaállítást, törlődni fog az összes telepített alkalmazásod, beállításod és a belső SD kártyád tartalma is (/storage/emulated/0 vagy /sdcard alatti útvonalon levő minden fájl és könyvtár, a külső, cserélhető SD kártyához vagyis a /storage/extSdCard -ot nem bántja; ha varázsoltál valamit a /system alatt, akkor azok a változások megmaradnak, pl. root, busybox, stb.)

    Pont a napokban álltam át 5.0.1-re, rootolt KitKat kell hozzá, a root is megmaradt, a knox is nullás.
    A FlashFire nevű alkalmazás kell hozzá, és ott a Wipe-nál megadtam, hogy csak a rendszeralkalmazások adatait törölje, minden mást meghagyott, a belső SD tartalma sem törlődött. Ilyet egyik recovery sem képes csinálni tudomásom szerint. A belső SD meghagyását persze igen, de azt sem a gyári recovery-val.
    Szóval az első indításnál megmaradt az a pár alkalmazás KitKat alól, amelyek az 5.0.1 telepítéséhez kellettek, adataikkal együtt.

    Kérdezz bátran :)

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz Mate #55898 üzenetére

    Igen, ha van root-od, simán told fel FlashFire-ral a rendszert és a modemet, más nem szükséges a működéshez. De ha nincs root-od, akkor mehet Odin-nal is. Ha a jövőben akarsz majd downgrade-elni, akkor a bootloader-t hagyd ki a flash-ből, de ez a része még nem teljesen tiszta nekem. Elvileg amikor (al?)verziószámot léptetnek, onnantól nem lehetséges a visszalépés.

    Fagyasztásra, takarításra kedvencem a Link2SD: [link]
    valamint a Disable Bloatware @ Play: [link] (ezzel letiltani lehet a gyári alkalmazásokat, gyakorlatilag ez egy rövidítés, hogy ne kelljen bemenni az alkalmazásokhoz)
    és a Titanium Backup is jó erre a célra: [link]

    Most 9505XXUHOB7-en vagyok, de látom, hogy van már 9505XXUHOE1 is, a szlovéneknél. Próbálta már valaki?

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz xrvman #55944 üzenetére

    Tessék, [link] és itt rámész a szaggatott vonalra, a Versions alatt felsorolják az összeset.
    Ez pedig a fejlesztői oldal: [link]
    De szerintem az Android Open Source Project-et kerested, itt vannak a kiadások, branch-ek, mindenféle: [link]

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz Aliz008 #56067 üzenetére

    Szia Aliz!
    Valami megsérülhetett a háttérkép beállításaid környékén.
    Tudsz csinálni képet a dologról? (egyszerre lenyomva tartod a középső és a bekapcsoló gombot egy pár másodpercig)
    Keresd meg az alkalmazásaid között a com.android.wallpapercropper -t és töröld az adatait.
    Mit tettél fel? 5.0.1 Lollipop-ot? Az is lehet, hogy a zárképernyő alkalmazás adatait kell törölnöd.

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz Szabcsizz #56074 üzenetére

    Ez valahogyan a bootloader-rel van összefüggésben. Ha ott verziólépés történik, akkor onnantól kezdve szerintem nincs visszaút ugrás nélkül. :U

    Játék- és egyéb alkalmazások mentése
    - root-tal: Titanium Backup
    - root nélkül (már amelyik engedi): Helium (ha nincs root, akkor kell hozzá a géped is), de a legjobb valóban a közösségi médiás fiókokba szinkronizálni a mentést, ha lehet

    A háromszöges alkalmazás a bináris számlálót nullázza, amelynek a knox előtt volt értelme, nálam folyamatosan nullát mutatott KitKat-en és Lollipop-on is.

    Más: kinek sikerült már deodexelenie avagy odex-mentesítenie a gyári 5.0.1 rendszert? :D ott is szeretném használni az xposed-et

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz Imike_80 #56148 üzenetére

    A Lollipop 5.0.1 HOB7-es változata 9505-ön egészen jól működik, 4.4.2-ről jöttem, root-tal; a tárcsázóképernyős, bevillanós stb. általatok említett hibákkal nem találkoztam. Gördülékenyebb a telefonom, mint valaha, főleg a félszeres animációs beállításokkal. A billentyűzeten írás akadások nélkül megy, szinte valós időben érzékeli, amit írok. Magasabb az Antutu pontszámom is, mint üres KitKat alatt volt. A multitasking is remek, viszont nem mindig, ahogyan a játékoknál is néha van némi röccenés. Kb. ez attól függhet, hogy mi fut a háttérben és mi fog éppen CPU időt. Az alkalmazástelepítés néha lassabb, de ez inkább az ART miatt van.
    Túl sok a hibaüzenet a logcat kiírásokban, szerintem ez még lassíthat valamennyit, hiába nem nézegetjük; a legtöbb hibát a surfaceflinger dobálja, amikor az aktuális fps információval csinálna valamit a /sys/devices/ alatt, a Cyanogenmod fejlesztők szerint ez kernel hiba: elfelejtették bekapcsolni a videokártyánál a sys- vagy gpufs-t, vagy valami hasonló. Remélem ezt majd kijavítják a későbbi kernelverziókban vagy valahogyan ki lehet kapcsolni a loggolást, talán ennyivel is gyorsabb lehetne a rendszer.
    A memóriahasználat sokszor rapszodikus, hiába lépek ki mindenből, meg húzok el mindent jobbra a középső gombos menüből és megyek rá a Memória ürítése gombra, nem mindig áll vissza a rendszerinduláskori állapotra (1,05-1,07 GB, de volt már 0,8 GB körül is), biztosan az ismert memóriaszivárgásos hiba lesz ez. Már játszottam a tömörített swap memória kikapcsolásával (amely eredetileg 1 GB), növelésével/csökkentésével, a build.prop-pal is szórakoztam, de még nem találtam meg a megfelelő beállítást.
    Amit még észrevettem, hogy teljesen más az, ha valamelyik rendszeralkalmazást kifagyasztod, ahelyett, hogy törölnéd/áthelyeznéd egy másik könyvtárba. Az utóbbinál valóban nem fog memóriát fogyasztani, valamint szolgáltatásokat indítani/használni.
    Érdemes odafigyelni az ébrentartásra is (wakelock-ok), erről pár hozzászólással ezelőtt írtatok, igazi mélyvíz, de ajánlott a tuningolása.
    Aksihasználat, hmm, jó kérdés, ez tényleg sok mindentől függ, de több kijelzőidőt ki lehet ezen hozni, mint KitKat alatt; a Greenify sokat segít.
    Összességében jól mondjátok, még nincsen teljesen kiforrva a Lollipop erre a telefonra, legalábbis ami a Samsung gyári firmware-jét illeti.
    Nagyon jó lenne az az 5.1 vagy 5.1.1! Sőt, szívesen megnéznék egy CM10/CM11/CM12-t, hogy hogyan működne. :D meg egy KitKat-et ART futtatási környezettel a Dalvik helyett
    A 4.3-ról és az annál régebbiekről sajnos nincsen tapasztalatom ezzel a telefonnal, már 4.4.2-vel érkezett, valószínűleg ezt töltötték rá a legelső alkalommal.

    KitKat alatt ment, Lollipop alatt még hiányzik:
    - SSHDroid futtatása, akár root-ként, KitKat alatt működött.
    - Viper4Android futtatása, itt úgy olvastam, hogy Lollipop alatt permisszív kernel kellene az enforced helyett, de az csak a knox 0x1-gyel lehetséges nem gyári kernellel, ehelyett a DSP+ (~DSPManager) Lollipop-hoz módosított változata tökéletesen megy.
    - USB Mass Storage Enabler futtatása (a Play-en levő), itt is van módosított apk, sőt van olyan widget, amelyik működik Lollipop alatt is.
    - Xposed keretrendszer, ehhez deodexelt rom kellene, elvileg a gyári rommal is meg lehet csinálni a deodexelést, nem túl nehéz művelet, csak amikor kicserélnéd a framework-öt a deodexeltre, na ott kell ügyesnek lenni és zip-et csinálni, mivel most nincs igazi CWM/stb. recovery-m, csak a FlashFire :)

    A knox-szal kapcsolatban megértelek, van módszer a frissítésre, a root is megmarad és a knox-ot sem bántja.
    Ehhez rootolt rendszerre kell feltenni a FlashFire-t, amely a Mobile Odin utódja, még csak teszt változata van, ha megvetted az Mobile Odin Pro-t, akkor ingyenes; g+-on van link, ahol csatlakozni lehet a közösséghez, utána a Play-ről leszedheted, pont tegnap jött ki hozzá egy új frissítés.
    Kb. ez a garanciaőrzők "CWM/TWRP" recovery-je, ugyanis képes menteni/visszatölteni (menteni mindent, de visszatölteni már nem biztos, hogy mindent, a /system, /data, /cache-t biztosan igen; modemet és bootloadert már nem biztos, erről ír az app súgójában is) a partíciókat; rom-ot, vagy OTA frissítést flash-elni; zip fájlt "flash-elni"; wipe-olni belső SD kártya törlése nélkül; és még a root-od sem fog elveszni a frissítések után. Mindezt anélkül, hogy recovery-t cserélnél! :) Egy nagyon alap Android alatt fut, semmi kernel/recoverycsere, szerintem szenzációs tool már a jelenlegi formájában is.
    Ha bővebben érdekel, leírom a módszert.

    Tényleg, a HOE1-et ki próbálta már? Javult benne ez+az a korábbiakhoz képest?

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz Szabcsizz #56315 üzenetére

    9505
    Ugrik az fix, hiába van olyan 4.3, amiben már az új bootloader meg aláírt kernel és recovery van.
    És ebben az esetben szerintem azért, mert verziólépés volt a bootloaderben.
    De olyat próbálhatsz (ha van root-od), hogy nem Odinnal teszed fel a 4.3-at, hanem a Mobile Odin-nal, de leginkább a FlashFire-rel (Lollipop alatt mintha csak az utóbbi menne) és csak a rendszert frissíted, a csc is mehet, a bootloaderhez viszont ne nyúlj, az maradjon a mostani. Az Everroot-ot se hagyd ki, mert anélkül elveszik a root, de mondjuk ezeknél a régieknél még simán jó a törölközős root is :D
    A modemet meg külön Odin-nal teszed fel. Ha egyfájlos romból dolgozol, akkor csinálsz egy tar.md5-öt a két modemes .bin fájlból, de xda-n is találhatsz egy csomó modem csomagot, ez nálam semmit sem ugrasztott (mondjuk én modem verzióban előrefelé mentem, vissza még nem).
    A modemcsere azért kell, mert anélkül nem passzol az adott rendszerhez a modem és nem lesz wifi/mobil/mobilnet, de olvastam már olyat is, hogy a hang sem szólalt meg a telefonon.
    Arra is vigyázz, hogy ami rendszert felteszel, annak a kernelje és recoveryjének a kernelje nehogy permisszíves legyen (a 4.3 esetében ez hogy volt?), mert az is ugraszthatja, hiába van rendesen aláírva és stimmel is az aláírás. De ha aláírt és enforced-es a kernel, akkor működnie kellene 0x0-val.
    Sárga vagy piros színű apró betűkkel a Download mód, de főleg a bootolás közben ki szokta írni a telefon, hogy miért ugrasztotta a bitet. pl. Kernel/recovery secure check: fail vagy not enforcing meg hasonlók.
    Jó minőségű nagyfelbontású videókon és képeken lehet látni ilyeneket.
    Akinek ugrik valamiért a 0x0, próbálja megjegyezni/lefotózni, hogy mit írt ki és mikor.

    A fenti módszer nagyjából így néz ki, FlashFire-rel is megy, csak a verziók különböznek:
    rootolt 4.4.2 -> rootolt 5.0.1 0x0-val, itt Mobile Odin-nal írják: [link]

    ps: akinek már 0x1-es, legyen szíves figyelje meg a bootolásnál, hogy a fenti módszerrel ugrasztaná-e megint az értéket, ami persze ugyanúgy 0x1 maradna.

    +1: mától sammobile-on elérhető az osztrák független 9505-re a HOE1-es 5.0.1 :)

    tényleg ekkora a különbség a 4.3, 4.4.2, 5.0.1-ek között? tényleg ennyivel jobb a Jelly?

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz Maxentius #56320 üzenetére

    Köszönöm az infót. Mármint XXUEMKF, igaz?

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz regass777 #56343 üzenetére

    Szia!
    Úgy néz ki, hogy van knox ugrás nélküli visszaút XXUEMKF-es verziójú 4.3-ra, még nem teljesen áll össze a kép, de lehet, hogy tényleg működne. [link]
    Ez a megoldás nagyjából úgy néz ki, hogy újracsomagolták a romot a régi bootloader nélkül, amit már amúgy sem lehetne feltenni, mivel verziót léptek. A modem és a recovery sincsen benne (part 2-es fájl ugyanitt), azt külön kell feltenni Odinnal. Magát a romot Odinnal vagy Mobile Odin-nal vagy Flashfire-rel lehet feltenni.
    A stop táblás hiba nem azért volt, mert LTE/WCDMA/GSM automatikus módban volt a telefon a WCDMA/GSM automatikus helyett? (Ez akkor lehet gond, ha nincs LTE lefedettség és/vagy előfizetés) Vagy rossz modem volt fent? Vagy valamelyik gyári alkalmazásnak nem törölted az adatait? Hogyan csináltad a frissítést? Volt factory reset?
    Kezdjük ott, hogy érdekel-e a garancia, mert ha nem, akkor csak simán felteszed a CF auto root-ot és azzal simán menni fog a root vagy custom recovery + SuperSU .zip-pel is lesz root-od.
    De van garanciameghagyós módszer is.

    Engem is egyre jobban érdekel a Jelly Bean, egyrészt azért, mert még sosem használtam S4-en, egyből KitKat-tel jött a telefon. Másrészt pedig egyre idegesítőbb, hogy a háttérben futó alkalmazások egyszer csak kilépnek és nem onnan folytatják, ahol abbahagytam. Gondolom kevés a memória és az LMK elkezdi kilőni a sok memóriát fogyasztó alkalmazásokat. KitKat-en ilyennel nem találkoztam. Nagyon remélem, hogy előbb vagy utóbb kijavítják ezt a hibát!

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz regass777 #56351 üzenetére

    4.4.2-höz:
    Sammobile.com-ról vagy máshonnan leszeded mondjuk ezt:
    I9505XXUGNF1_I9505OXXGNF2_XEH [link]
    Az Odin-t meg mondjuk innen: [link] (ugyanezen a linken van infó a Towelroot-os rootolásról 4.3-hoz és 4.4.2-höz)
    Itt is van infó, hogy hogyan tedd vissza a gyári romot: [link]
    Ez meg az itteni 1. hozzászólás, a legtöbb dolgot összefoglalják benne: [link]

    Kb. dióhéjban annyi, hogy kitömöríted a letöltött .zip fájlt, az Odinban betallózod a nagy tar.md5 fájlt (kb. 2,5 GB) az AP-hez (régebbi verziónál asszem PDA van), a telefont kikapcsolod, majd Download módba teszed (hangerő le+középső+bekapcs), aztán hangerő felfelé gomb, majd összekötöd a géppel USB-n és megvárod, amíg kiírja, hogy Added! meg valami COM portot is kiír. Ha rendesen látja a telefont, megnyomod az Odin-ban a Start gombot és vársz amíg végez. kb. 10-15 perces művelet, ha jól emlékszem, majd amikor kiírja, hogy PASS, akkor lehet lehúzni a gépről.

    Minden adat elveszik majd a telefonon, csak a cserélhető SD-n levők nem + amik a netre fel vannak szinkronizálva! szóval csinálj mentést!

    Ugye 9505-ös S4-ről beszélünk?

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz regass777 #56356 üzenetére

    Látom, ez sima i9505 5.0.1-gyel, gondolom a Telekomos (HOB8).
    Próbáld meg a #56355-ben leírtakat, úgy 4.4.2-d lesz, ha valami nem megy, kérdezz bátran!
    Így pedig 4.3 XXUEMKF: [link]
    a 4.3-as fájlokat megnéztem, összehasonlítottam a Sammobile-os XXUEMKF-fel, minden egyezik a linken levőkkel, tényleg működhet a 4.3-ra visszatérés! :)

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz regass777 #56359 üzenetére

    :D

    az #56357-ben mutatott kép az csak a rootolásról szól, ráadásul a garanciaugrasztós változatról.
    Amit te akarsz, ahhoz a teljes rendszert újra fel kell tenned.

    Még jó, hogy nem :) annak idején én is nagyjából ennyiért vettem; rengeteget olvastam, főleg a root-ig vártam nagyon sokat, de aztán a w0lfdroid-os towelroot-os módszer segített. Megéri!

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz magus217 #56353 üzenetére

    Mit írt ki az Odin? Gondolom már 0x1-en vagy a régi bootloader van fent, ha így van, akkor bármit csinálhatsz.
    pl. az jó, amit írtál: recovery-ből felraksz egy .zip-es prerootolt 4.4.2-t.

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz regass777 #56363 üzenetére

    pl. ez egészen jó videó, pont 5.0.1-ről mennek vissza 4.4.2-re (XXUGNG8-ra)
    és ez szintén jó, néha bele kell tekerni, mert nagyon hosszú, gondolom valós idejű az egész

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

Új hozzászólás Aktív témák