Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    Beléptem én is a klubba néhány napja egy Fekete S22-vel. S10e-ről jöttem és eddig teljesen elégedett vagyok a váltással. Néhány észrevétel:
    - Kompakt telefonok kedvelőjeként a méretben még teljesen vállalható, alig nagyobb az S10e-nél miközben a képernyő is növekedett.
    - Jelerősség jobbnak tűnik úgy WI-FI mint 4G esetén. Voltak helyek ahol az S10e nem talált mobilnetet, ennél pedig ha lassan is de eldöcög a 4G.
    - Akku is jobbnak tűnik, bár az látszik, hogy nem az lesz ennek sem az erőssége
    - Az S10e is elég gyors volt, de itt tényleg minden teljesen nagyon sima, egy akadást sem láttam még
    - A 120Hz és magasabb fényerő a kijelzőnél nekem jelentősen dob a felhasználási élményen
    - Kamera sokkal jobbnak tűnik, JPEG is, de főleg a RAW sokkal használhatóbb. S10e-n Google Camera-t használtam sokszor, de itt úgy tűnik nem lesz rá szükség.

    Szóval összességében minden javult valamilyen mértékben, ahogy azt el is vártam. Nem egy forradalmi upgrade, de mivel viszonylag jó áron kaptam (550 EUR körül egy olcsó szerződés hosszabbításával) így úgy érzem megérte a dolog.

  • nkmedve

    őstag

    válasz st3v3np3t3r #4163 üzenetére

    Ha az S22-nek olyan rossz az üzemideje (nálam nem az), akkor az S22+ sem lesz egy megváltás. Csak 21.6%-kal nagyobb ott az akku (nagyobb kijelző mellett), nem egy egetrengető a kapacitás abban sem.

    Amúgy szerintem csúcstelóknál általánosságban várható, hogy az üzemidő nem lesz túl acélos (nyilván vannak kivételek, de manapság nem sok). Csúcs hardver, magas fényerejű kijelző, vékony/kompakt kialakítás. Ezek nem hosszú SOT-re vannak tervezve. Akinek az akkuidő a fő szempont az jobban jár egy maximum középkategóriás telefonnal ahol a dizájn miatt nem spóroltak az akkun és sokkal kissebb fogyasztású hardverelemek vannak. Cserébe persze kompromisszumokat kell kötni egy halom dologban, de kinek mi a fontos...

  • nkmedve

    őstag

    válasz Tuomas #4217 üzenetére

    Kikapcsol a töltés 85%-nál. Az, hogy azon a szintent tartja az akkut, nem jelenti azt, hogy folyamatosan tolja bele az áramot. Esetleg a telefon működéséhez felvesz valamennyit a kábelről, de az akkuba nem küld többet, csak ha az ismét egy megadott szint alá esik (azt nem tudom pontosan milyen szint alatt kezd újra tölteni, de nálam volt többször, hogy 84%-ra lement a töltöttség miközben kábelen volt s nem töltötte vissza azt az 1%-ot).
    Nem hinném, hogy emiatt kéne aggódni.

  • nkmedve

    őstag

    válasz MikeWazowski #4947 üzenetére

    Nálam AccuBattery ezeket jósolja az átlagos használati szokásaim mellett (sima S22):


    Ezek alapján nálam is teljesen reális az 5ó 30p SOT + 20 órányi Stand By. Mondjuk én alapból csak 85%-ra töltöm, ritkán hagyom 20-30% alá merülni s nem különösebben figyelem az SOT-t közben. Naponta egyszer töltök rajta 50-60%-ot s azzal elvagyok, teljesen megfelel nekem.

    Ahogy mások is írták, nagyon eltérőek a felhasználási szokások, vannak appok amelyek nagyon merítik a telefont, más pedig alig. Ugyanúgy a képernyő fényereje (ie. az, hogy kint napon, vagy bent sötétben használod) rengeteget számít, térerő ugyanúgy fontos. Fölösleges hasonlítgatni különböző felhasználók értékeit.

  • nkmedve

    őstag

    válasz autotaxmo #5486 üzenetére

    Fölösleges ilyen teszteket végezni, a felhasználási mód csak egy szelete az egésznek, a használati körülmények legalább ilyen fontosak. Egy gyengébb hálózat/WIFI, vagy fényesebb környezet simán felezheti az SOT-t, még akkor is ha pont ugyanúgy használod a telefont (ami már alapból lehetetlen).

    Lehet a kollégánál tényleg valamilyen hiba van, és ezért nála nagyon eltér az akku viselkedése az itteni átlagtól, de erre nem fogunk megoldást találni úgy, hogy különböző emberek különböző körülmények között elért SOT értékeit hasonlítgatjuk. Ki kell deríteni, hogy pontosan mi okozza a merülést, lehet a kijelző megy magasabb fényerőn mint másnál (ennek tesztelésére ki kell kapcsolni az adaptív fényerőt és valamilyen alacsonyabb fokozaton fixen használni egy ideig, figyelve a merülést), lehet a hálózat/WIFI kér több áramot valamiért (meg lehet próbálni kikapcsolni a mobilnetet, vagy más WIFI hotspot-ra csatlakozva tesztelni), lehetnek appok amik túl sokat fogyasztanak (akár a háttérben, akár használat közben vannak programok amik ezt figyelik, pl. AccuBattery).

  • nkmedve

    őstag

    válasz Omis #5722 üzenetére

    Nekem is ilyen van S22-n, feketében. Eddig teljesen elégedett vagyok vele. Nagyon pontosan illeszkedik a telefonra, tapintása kellemes, sokkal kevésbé csúszik, mint a Clear Case amivel eredetileg vettem a telefont (az nem volt a kedvencem semmilyen szempontból).

  • nkmedve

    őstag

    válasz Pano #5841 üzenetére

    Ebben a generációban minimális a különbség az Exynos és SD változatok között SOT tekintetében (GPU teljesítmény az amiben az SD érezhetően jobb). Ahol ilyen 6-8 órás SOT-k jönnek ki, ott általában ideálisak a körülmények (alacsony fényerő, erős jel, folyamatos Wi-Fi, nem túl igényes appok). Ha már valamilyen körülmény nem ideális, akkor könnyen feleződhet az SOT.

  • nkmedve

    őstag

    válasz gordonfreemN #6214 üzenetére

    "Szintén. Múltkor ki is fejtettem, ha 85re töltöm, nem bír ki még egy napot, gyakrabban töltöm = több töltési ciklus az élettartam alatt, amit megspórolsz, el is bukod"

    Ha pusztán elméleti szinten nézzük akkor az akkunak jobb a több kissebb töltés, mint egy nagyobb. Valamint a ciklusok számolása is másképp történik a különböző töltési szinteken. Pl. 20%-nyi töltés 40-60% között sokkal kevésbé megerőltető az akkunak mint 80-100% között.
    AccuBattery is másképp számolja a ciklusok számát annak függvényében, hogy milyen intervallumban töltöd. Ha jól emlékszem az első 80% (tehát 0-80) esetén számol 0.25 ciklust, míg az utolsó 20%-ra 0.75 ciklust. Gondolom az ilyen általános akkukémiai szabályok alapján rakják be a gyártók az akkukímélő módot ami 80-85%-ra limitálja a töltést.
    A fentiek inkább elméleti dolgok, hogy a gyakorlatban tényleg mennyit számít az ha a töltést 85%-ra limitálod, azt nem tudom. Valószínűleg nem sokat, inkább lényeges, hogy gyárilag milyen minőségű az akku (saját tapasztalataim alapján nagy a szórás minden gyártónál). Én amúgy használom a 85%-os limitet, mivel így is bőven elég amit a telefon akku szempontjából nyújt, ártani pedig nem árt.

  • nkmedve

    őstag

    válasz mar@cuja #6410 üzenetére

    Ott valami gond van, én visszaküldeném a helyedben. Nálam 22-23 fokos szobában is hozza a maximumot Geekbench-ben. Valamint több teszt vagy játék után is csak alig langyos a telefon. Az alapján amit eddig olvastam, a túlzott melegedés, vagy throttling átlagos körülmények között egyáltalán nem normális ezeknél a telefonoknál.

  • nkmedve

    őstag

    Nálam sem dobott még fel semmilyen frissítést, soha nem használtam Smart Switch-et frissítésre, mindig OTA-n ment fel. Szerintem legyünk kicsit türelemmel, nem brick-elődik a telefon attól, hogy kell még várjuk pár napot vagy hetet egy új biztonságira...

  • nkmedve

    őstag

    válasz muszi0521 #7585 üzenetére

    Én tokot használok mindenképp, mert az védi elsődlegesen a telefon (nem csak esésnél, de zsebben/asztalon is). Ugyanakkor tokból csak valami minőségi bőrt vagyok haljandó felrakni a telefonra, ami nem vastagít rajta sokat. Az S22 gyári bőrtokja ilyen szempontból nálam teli találat, nagyon jó fogása van, nem vastagít sokat, és szerintem annyit véd is amennyi egy ilyen toktól elvárható (egy zárható flip-es tok persze többet védene, de azokat nem szeretem). Nagyon fontos szempont, hogy tok nélkül sokkal jobban is csúszik a telefon. Az elején, tok nélkül mindig azt éreztem, hogy nem tudom bizonságosan megfogni a telefont, valamint bárhova lerakva is nagyon csúszkált tok nélkül.

    Fóliát már rég nem rakok semmire, szerintem/nekem fölösleges és S22-nél csak rontja az ujjlenyomatolvasót (ami nálam amúgy tökéletesen működik, sokkal jobban, mint a korábbi S10e gombos megoldása). Hacsak az ember nem dolgozik valami nagyon poros/homokos helyen, szerintem a karcok miatt nem kell aggódni, nálam nagyon kevés karc szokott keletkezni több év után is, fólia nélkül. Esésnél bizonyos esetekben talán segíthet a fólia, de szerintem nagyon kicsi az esélye, hogy pont úgy essen, hogy a fólia mentse meg.

  • nkmedve

    őstag

    válasz PedroPascal #7591 üzenetére

    Ez toktól függ, nálam 4 hónap bőrtok után még nem látszik semmi a kereten (fekete telefon/keret), pedig nem szoktam leszedni és törölgetni folyamatosan. Kb. csak akkor szedem le a tokot amikor a kamerákat meg akarom törölni, pár hetente egyszer.

  • nkmedve

    őstag

    válasz autotaxmo #7824 üzenetére

    Gondolom árfolyamkockázat miatt számolnak így, az elmúlt évben sokat ingadozott a HUF-EUR de az USD-EUR árfolyam is, úgyhogy dupla rizikóval számolnak. Persze lehet pofátlanságnak venni, de valamilyen szinten érthető az ő szempontjukból nézve (csak kívülállóként, nem dolgozom az iparban, ne tessék követ vetni :D).

    Nálunk Romániában, RON-ban számolva amúgy 11%-kal indul magasabb árral az alap S23 az S22-höz képest. Ez szerintem reális ha figyelembe vesszük az USD-EUR ingadozást, itt viszont nem volt RON-EUR ingadozás úgyhogy egyel kevesebb a rizikófaktor.

  • nkmedve

    őstag

    válasz undercover #7909 üzenetére

    Én azért tesztek előtt nem venném egyértelműnek, hogy az S23 is olyan sokkal jobban bírná. Tény, hogy hatékonyabb benne az SOC, de az S22-nél sem az SOC-vel van a fő gond, hanem ahol gyorsan merül ott valószínűleg inkább a hálózat vagy a környezet miatti magas fényerő meríti.
    Nálam jó a jel, úgy Wi-Fi mint a mobil 5G, többnyire bent vagyok úgyhogy nem kell nagy fényerő, és elég jól is bírja akkuval a mindennapokban (Accubattery 7 óra SOT-t vagy 3 nap Standby-t jósol teljes töltésre). Pedig egyáltalán nincs semmi limitálva, 120Hz, szinkronizálás, folyamatos BT kapcsolat a Galaxy Watch-al. Amikor többet mozgok akkor viszon már elég hamar tud merülni, főleg ha közben a kijelző is maximum fényerőn kell dolgozzon, esetleg ha még a kamerát is használom. Szóval önmagában a hatékonyabb SOC még nem old meg minden gondot szerintem, meg kell várni, hogy összességében hogy teljesít a telefon. Az akku nem sokkal nagyobb, úgyhogy csodát nem várnék.

  • nkmedve

    őstag

    válasz A.K. #7919 üzenetére

    Elhiszem, hogy bizonyos felhasználási szokások mellett ez valós lehet, ugyanakkor a sima S23-nál már borítékolható, hogy megint meg fognak jelenni az elégedetlenkedők akinél valamilyen oknál fogva nem hozza az elvárt üzemidőt.
    Ezzel csak arra akarok célozni, hogy az üzemidő mindig erősen felhasználás- és körülményfüggő. Van akinek a sima S22 is bőven jó üzemidőt hoz (nálam semmi gond vele, naponta átlagban 50-55%-ot kell rátöltsek, tehát kb. 2 napot megy egy teljes töltéssel), másoknál pedig a körülmények, valami OS hiba, vagy problémás app miatt nem hozza azt amit a user elvárna. Ezért nem érdemes csodát várni semmilyen szériánál, mert aztán csak csalódni fog mindenki. A csúcs hardver (ide beleértve a csúcs fényerős kijelzőt is) kissebb akkuval kombinálva nem túl jó kombináció az üzemidő tekintetében, ez szerintem az S23-nál sem lesz másképp, még ha várhatóan fog is javulást hozni.

  • nkmedve

    őstag

    válasz autotaxmo #8115 üzenetére

    Egy töltési ciklusból még nem lehet túl sok következtetést levonni, többet kell használni s akkor kirajzolódik valamilyen átlag aminek már valamennyire lehet hinni.
    Az AccuBattery amúgy alapból az alsó kapacitásértéket állítja be, azért ír ott 3590 mAh gyári kapacitást (talán ez a garantált érték a gyártótól). Normálisan az akku kéne tudjon 3700 mAh körül, ha azt manuálisan beállítod máris nem lesz 99%-os az akku.
    Nálam fél évnyi használat után 98%-ot ír, 3700 mAh kapacitással számolva. Ami furcsa, hogy egy időben sokkal rosszabbnak értékelte az akkut, hósszú ideig 95%-ot írt, aztán úgy egy hónapja ment fel 98-ra. Talán valami frissítés segített, nem tudom.

    Így néz ki nálam:


    #8116 dnelb Ilyen következetetéseket nem lehet levonni különböző felhasználók egyszeri tesztjei alapján. Nálam is van olyan használat amikor 3 óra alatt merül 30%-ot, ugyanakkor volt már olyan is, hogy 1 óra alatt merült ugyanannyit.
    Jelenleg az AccuBattery 8:36-ot saccol SOT-nek teljes töltéssel számolva (ennyit a max. 4 óra SOT-ről), ezt a mindennapi átlagos szokásaimat figyelembe véve adja. Semmi nincs kikapcsolva, BT folyamatosan kommunikál egy Galaxy Watch 4-el, 120 Hz-en megy, automata fényerő, gyári appok nincsenek tiltva, folyamatos szinkronizáció. Ugyanakkor inkább bent használom a telefon, ahova nem kell nagy fényerő, és a jelerősség is elég jó, majdnem folyamatos WiFi van. Készenlétnek 3-4 nap között szokott saccolni. Kombinálva 45-48 óra között, tehát 2 teljes napot bír a telefon, ami a töltési szokásaimat figyelembe véve valósnak tűnik.

    Ettől eltekintve az S23 üzemideje valószínűleg érezhetően jobb lesz, mint az S22-nek. Viszont a fenti számokat elnézve elég világos, hogy nekem személy szerint nem igazán éri meg emiatt cserélni S23-ra (más különbség pedig nem igazán van), mivel már az S22 is teljesen jó üzemidőt hoz az én szokásaimat figyelembe véve.

  • nkmedve

    őstag

    válasz autotaxmo #8133 üzenetére

    Még néhány töltést csinálnék vele, nálam is szoktak néha lenni nagyobb kilengések a becsült kapacitásban, de attól még az akkunak semmi baja. Ha folyamatosan alacson kapacitást mutat, akkor esetleg leget gondolkozni rajta, hogy valami gond van.

    Nekem amúgy a 3 és fél éves S10e-mre becsül 80% körüli kapacitást. Az már érezhetően gyengült az eredeti állapotához képest, bár még mindig viszonylag megbízható a %-os visszajelzés, így másodtelefonnak jó.

  • nkmedve

    őstag

    válasz undercover #8187 üzenetére

    Ez így van, bár szerintem az utóbbi időben már-már mitikus szintre lett emelve az S23, ami nem feltétlenül helyes. Ez a fajta hype sokakat arra késztethet, hogy durva ráfizetéssel lecseréljék az amúgy teljesen jól működő S22-t (most nem arról a kissebbségről beszélek ahol 2-3 óra SOT az átlag, ott tényleg valami nem kerek).
    Az S23-ba került egy jó proci, ami valamivel többet hoz, mint a normálisan elvárható éves fejlődés, de azért egy telefon nem csak CPU-ból áll, máshol pedig a fejlődés minimális.

    Amúgy eddig nálam is teljesen jó az 5.1, prögősebbnek tűnik a rendszer. Pedig előtte is volt már cache tisztitás, futtattam App Booster-t, de azok ellenére is 5.0-val kicsit lomhábbnak érződött a telefon. Biztos vagyok benne, hogy az S23 sebességelőnyéből valamennyi az 5.1-nek volt betudható, valamint annak is, hogy legtöbben a már régi, belakott S22-t hasonlítják a teljesen új, tiszta S23-hoz. De közben persze, az erősebb és hatékonyabb hardver is hoz a konyhára.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz undercover #8193 üzenetére

    Recovery menüből Wipe Cache Partition. Bár inkább frissítések telepítése után csináltam, úgyhogy lehet túl sok haszna nem volt. Amennyire tudom a frissítések telepítésekor is automatikusan lefut a Wipe, bár nem tudom ha ez minden frissítésre igaz vagy csak a nagyobbakra.

    #8192 kp78 Nálam működik, most is kipróbáltam OneUI 5.1-el. Kikapcsolva, töltő bedugva, Volume Up + Power nyomva tart amíg a Samsung logo megjelenik.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Shyciii #8209 üzenetére

    Attól függ mit veszünk 100%-nak. Az S22-nél két értéket szoktak megadni az akkunál: 3590 és 3700 mAh. A 3700-as (typical) érték amit egy új telefon többnyire szokott tudni, a 3590 (rated) pedig gyártó által garantált minimum érték. Valószínűleg ők az alacsonyabb értékkel számolnak amikor az ilyen teszteket végzik.
    Nálam AccuBattery a 6 hónapos akkura 3636 mAh-t saccol, ami a rated érték 101%-a (a typical-nak 98%-a), tehát a gyártó szerint ez egy tökéletesnél is jobb akku lenne. :D

  • nkmedve

    őstag

    válasz st3v3np3t3r #8268 üzenetére

    Gondolom az csak töltőkábel, adatot nem tud továbbítani, vannak termékek amelyekhez csak olyat adnak. Nálam Samsung USB-A - USB-C kábelekkel gond nélkül működik az adatátvitel.

    #8266 Omis Szerintem nem nagyon lehet hinni neki, nálam is túl alacsony értéket mutat. AIDA64-es admin szerint is gyakran nem megbízható: [link]
    AccuBattery ilyen szempontból jobbnak tűnik, az legalább hosszabb ideig figyeli a töltési szokásokat és az alapján saccolja a kapacitást, nem csak kiolvas valami értéket valahonnan.

  • nkmedve

    őstag

    válasz autotaxmo #8290 üzenetére

    Ok, de ennek a sok hsz-en átívelő fejtegetésnek mi értelme itt most konkrétan? Ha ilyen "olcsón" meg tudod venni, akkor vedd meg, senki nem akadályoz meg a dologban.
    Én személy nem tudnék olyan áron váltani az S23-ra, hogy az nekem megérje. Még ha legideálisabb esetben 100k ráfizetéssel megúsznám is (valóságban sokkal több lenne), azt is sokallom a minimális fejlődésért. Üzemidő, sebesség nálam rendben van az S22-nél is, más fejlődés pedig nem különösebben volt. Talán majd az S24 hoz valami mást is és akkor arra tényleg lesz értelme nekem is váltani S22-ről.

    Az pedig, hogy a jövőben mi lesz, majd kiderül, senki sem tudja mennyire lesz értéktartó az új széria. Valószínűleg ez a széria is követi az eddig megszokott Samsung-os értéktelenedést, én nem számítanék nagy meglepetésre. Ez majd attól is függ, hogy az S24 milyen újításokat hoz, kétlem, hogy ott is csak egy sima SOC váltással letudná az újításokat a Samsung (vagy ha igen, akkor sokat nem adnak majd el belőle).

  • nkmedve

    őstag

    válasz Curtain #8340 üzenetére

    A többcellás megoldásoknak is megvannak a hátrányaik és veszélyeik, a múltbéli gondok miatt ezeket szerintem a Samsung nem meri bevállalni, hacsak a telefon dizájnja ezt nem követeli meg kötelező módon (pl. a Fold-ok esetén).

    Amúgy legtöbb user-nek szerintem mindegy, hogy egy S22/23-szintű, viszonylag apró akkus telefon 25 vagy 65W-al töltődik, teljes töltésre számolva időben nincs olyan nagy különbség. Persze az Ultra, a nagyobb akkujával már tudna profitálni a nagyobb töltőből, és ott adott is a 45W, ami szerintem már elég (lehetne persze 65W, de ez már nem olyan nagy különbség). Ilyen szempontból szerintem a Samsung viszonylag jól egyensúlyoz, míg a többiek nagyon elmentek a számhábórú irányába mindenféle biztonsági és praktikus szempontot figyelmen kívül hagyva (szerintem senki nem akar egy 120W-os töltőt cipelni a telefonhoz, már a 65W-osak sem éppen aprók).

    Én amúgy 15W-al töltöm az S22-t, így is elég hamar töltődik, közben nem is melegszik. Megjegyzem, hogy van olyan PD-s töltőm is amivel megy a 25W (Baseus 65W, amit laptoppal is használok), de nagyon ritka az a helyzet amikor a 15W túl lassú lenne, szerintem az egy jó kompromisszum még mindig.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz Shyciii #8348 üzenetére

    Persze vannak olyan helyzetek, de úgy általánosságban elég ritka. Amikor kirándulok, és nálam van a gyorsabb töltő akkor én is 25W-al töltöm az S22-t. Lehetne persze 45W is, de én már a 25-öt sem érzem egyáltalán lassúnak. Az tény, hogy a fotózás hamar meg tudja enni az akkut, bár nálam általában oszlik a terhelés több eszköz között (telefon, DSLR, néha még drón is jön velem).

    Gondolom a norvég esetedhez egy S23+ vagy Ultra már érezhetően jobb lenne mint a sima S22/23. Ott az akku is nagyobb, töltés is gyorsabb, SD miatt még jobban is bírhatja a fotós menetet. Az apró S22 elég kompromisszumos akkus szempontból (főleg ha kint van az ember a napsütésben és még fotózgat is) s nem hiszem, hogy pusztán a gyorsabb töltés ezen sokat segítene.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz szlibud #8478 üzenetére

    Én régebben használtam SD-t mindenhol ahol lehetett, de jóformán mindig csak a gondom volt vele. Sokkal lassabb, néha random szerűen eltűnt a meghajtó, volt, hogy újraindításkor nem mount-olódott rendesen, hibát dobott. Egyszer még konkrétan meg is halt egy kártya a Tab S2-ben. Azóta úgy vagyok vele, hogy soha többet SD, és még ha raknék is a telefonba/tabletbe, értékesebb adatot (pl. képek amit a telefonon lövök) soha nem tárolnék rajta. Már egy ideje csak annyi adatot tárolok az adott eszközön amennyi elfér a belső memóriában, és persze fontos adatról készül a backup amikor gépközelben vagyok (így lehet azonnal törölni a régebbi képeket/videókat pl., nem foglalják a helyet éveken kereszül).

    Összességében nem tartom rossz útnak azt, hogy a gyártók elengedik az SD kezét, bár ehhez jó lenne ha a telefonok belső tárhelye is gyorsabb ütemben nőne. Nekem személy szerint 128GB (- amit a rendszer eszik) már bőven elég, de megértem ha valakinek sokkal több kell. Reméljük hamarosan már az 512GB-s opciók lesznek az átlagosak (a felső kategóriában legalábbis) és akkor már nem sokan fognak visszavágyni a megbízhatatlan, lassú SD korába.

  • nkmedve

    őstag

    válasz dionaea #8718 üzenetére

    Szerintem csak arról van szó, hogy akiknek komoly gondjuk volt az S22-vel és itt szóvátették azok az első lehetőséget kihasználva váltottak S23-ra. Mások pedig eddig sem sokat kommentáltak ide, csak használták a telefont. Pl. nekem sincs különösebb gondom a telefonnal, így általában nincs is amit kommentáljak. Megbízhatóan működik, elég gyors, akkuban is hozza amit elvárok. Nyilván minden új szériában van valamilyen fejlesztés, így az S23-nak is vannak előnyei, de sosem cserélgettem évente a telefonjaimat így nálam leghamarabb az S24 vagy S25 ami szóba jöhet.

    Amúgy meg minden S szériás topicban ez van, ahogy kijön az újabb modell, a power user-ek egyből váltanak és így a kommentelők nagy része eltűnik.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Szellem. #8730 üzenetére

    Nekem szeptember óta fóliamentesen van az S22, nincs rajta látható karc. Azelőtt az S10e-t használtam így kb. 2 évig, azon valahogy keletkezett 1 apró mélyebb karcolás az egyik sarokban (használat közben egyáltalán nem feltűnő), de amúgy az is jól bírta. Mondjuk nem használtam egyik telefont sem nagyon poros környezetben.

    Gyári bőrtokot használok amúgy, szerintem valami védelem azért csak kell esetleges zuhanások ellen.

  • nkmedve

    őstag

    válasz BB9000 #9231 üzenetére

    Szerintem a telefonos snorkeling-nél nem a tok a fő gond. Ahogy már mások írták, valószínűleg a merülést a telefon tok nélkül is kibírja, még ha a sós víz nem is a legjobb neki. Inkább az a gond, hogy a telefonon nincsenek a víz alatti használatra megfelelő kezelőszervek. Vízben az érintőkijelző konkrétan használhatatlanná válik, a mostani csupaképernyő telefonoknál pedig alig van más kezelőszerv (3 gomb az oldalán, de azoknak a funkciója limitált).
    Víz alatti kameráknál pl. van egy halom fizikai gomb amivel lehet kezelni, telefonon szerintem az nagyon hiányozna, nem tudom elképzelni, hogy bármennyire is praktikus lenne használni.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Rinocerosz #9436 üzenetére

    Egyetértek, nem igazán lehet általános SOT-ről beszélni. Nálam is bent, stabil hálózat mellet a 6 óra reális (nyilván nem mindegy, hogy mit csinálok a telefonon) míg kint napsütésben, ingadozó hálózat mellett már inkább csak 3-4 óra vagy még kevesebb.

    Mivel a sima S22-ben viszonylag apró az akku és elég éhes a hardver ezért semmiképp nem érdemes bajnoki üzemidőt várni tőle (az inkább a nagyobb akkus középkategóriás telefonok pályája). Ennek tudatában viszont szerintem bőven használható amit nyújt, ritka az a helyzet amikor 1 - 1.5 napot nem bír ki nálam.

  • nkmedve

    őstag

    válasz gordonfreemN #9733 üzenetére

    Nálam is teljesen jól működik az 1 év 2 hónapos telefon (sima S22). Az akkukapacitás még mindig a maximális szint közelében (AccuBattery szerint), és az átlagos felhasználási szokásaim szerint 2 napot bír. [kép] [kép]

    Többnyire bent használom, úgyhogy viszonylag alacsony fényerőn megy, és WIFI is szokott lenni. Social media, hír és tech oldalak, nagyon kevés játék vagy fotózás az átlagos használat. De egyébként nincs semmi letiltva, folyamatos szinkronizálás, értesítések, BT kapcsolat az órával, ahol nincs WIFI ott leginkább 5G-t használ.

    Csak, hogy legyen valami pozitívabb is a telefonról a sok negatív komment után.

  • nkmedve

    őstag

    válasz csaba1203 #10206 üzenetére

    Otthoni, lightos (i.e. játék nélküli) használat mellett nálam teljesen reális a 6-7 óra SOT egy teljes töltéssel (sima S22, 1 év 3 hónapos). Az elmúlt egy hét használati szokásaim alapján Accubattery 8 óra 8 percnyi SOT-t jósol egy teljes töltésre.
    Naponta átlag 50%-ot töltök rá a telefonra (Accubattery adat), tehát elméletben 2 teljes napot kibírna ha 100-ról 0-ra meríteném (amit persze soha nem teszek, a 85%-os limit aktív). Semmi szinkronizálás, adatkapcsolat nincs tiltva, takarékos módot sem használok soha. Persze ha egy kirándulás közben folyamatosan erős napsütésben fotózgatok és navigálok a telefonnal akkor simán ki tudom nyírni 3 óra (akár még kevesebb) alatt is.

    Nagyon nagy a szórás attól függően, hogy ki mit csinál a telefonon és milyen körülmények között használja. Nem kell meglepődni ha valakinél 6 órát megy, másoknál pedig csak 3-at.

  • nkmedve

    őstag

    válasz forumpista #10213 üzenetére

    Az Accubattery-t nem érdekli, hogy meddig töltöd a telefont, az csak méri, hogy hány százalék (és mAh) ment le amíg működött a kijelző.
    A 7-8 órás lehetséges SOT nyilván csak elméleti érték folyamatos kijelzőhasználat mellett. Senki nem fogja egész nap nyomkodni a telefont (de főleg én nem) csak azért, hogy állandóan aktív kijelzővel merítse 100-ról 0%-ra. Az SOT mellett van még készenléti fogyasztás is ami nálam úgy 1 - 1.3% / óra, az is ki tud csípni az akkuból egy jelentős szeletet 1-2 nap alatt. Gyenge hálózat mellett a készenléti fogyasztás lehet jóval magasabb is és akkor annyival kevesebb marad SOT-re. Szóval nagyon függ minden a felhasználási szokásoktól és a körülményekről.

    Összességében én elégedett vagyok a mindennapokban a telefonnal. Persze vannak helyzetek amikor nagyon gyorsan tud merülni (pl. 5G + magas fényerő + kamera) de ez nem túl gyakori nálam. 85%-ra töltve a másfél nap simán megvan az átlagos használati szokásaimmal. Lehetne jobb is, de ez nálam már a bőven elfogadható kategória.

  • nkmedve

    őstag

    válasz forumpista #10215 üzenetére

    Az Accubattery átlag fogyasztást mér aktív kijelző mellett, semmi köze ahhoz, hogy 100%-ra töltöd vagy sem. Az átlag fogyasztás alapján számolja a 7-8 óra ELMÉLETI max SOT-t nálam.

    A 7-8 óra SOT a valóságban akkor jönne ki, ha reggel feltölteném a telefont 100%-ra, majd megállás nélkül nyomkodnám amíg 0-ra merül. Nyilván ilyet nem csinálok, mert van jobb dolgom is, mint folyamatosan a telefont buzerálni, de ez az elméleti max érték amit el tudnék érni a haszálati szokásaimmal.

    Egy konkrét eset, így talán érthetőbb lesz: tegnap 2 óra 55 percet nyomkodtam a telefont (FB, Messenger, hírek olvasása, némi kamerázás), és az alatt 38%-ot merült, elég könnyen ki lehet számolni, hogy mennyi lett volna az SOT ha 100-ról 0-ra merítem (100 / 38 * 175 perc = 460 perc = ~7.6 óra). Mivel nem nyomkodtam folyamatosan a telefont, hanem a nap nagy részében pihent az asztalon így volt még 27% készenléti fogyasztásom is. Így kijön, hogy 24 óra alatt összesen 65%-ot merült a telefon (screen on + screen off).
    Itt a screenshot: [kép]

    "Azert szeretem ezeket tisztazni mert ebben a telefon normal hasznalat mellet nincs 7-8 ora SOT."
    Ez erősen felhasználófüggő, mindenkinek mást jelent a normál használat. Ahogy a fenti adatok, és számítás mutatják, nálam lehetséges lenne a 7-8 óra ha egész nap nyomkodnám a telefont (de nyomkodja a franc annyit :D). A lényeg, hogy fölöseleges egymás SOT-it hasonlítgatni és kétségbe vonni, hatalmas tud lenni a szórás ilyen tekintetben.

  • nkmedve

    őstag

    válasz forumpista #10218 üzenetére

    "szoval en tovabbra is azt mondom hogy teged atver az accubattery."

    Megértettem, hogy a GSM Battery úgy méri az SOT-t ahogy te írod (más appok is, tudok a jelenségről), de már többször leírtam, hogy az Accubattery nem így számol, lépjünk már túl ezen. Az Accubattery-ben vannak töltési és merítési intervallumok, a korábban csatolt képen egy ilyen merítési intervallum adatai voltak, a telefon közben nem látott semmiféle töltőt.

    "De ekkora (felfele) szoras nem tud lenni, ismetlem normal hasznalat mellet."

    Nekem pedig az elejétől fogva az volt a mondandóm lényege, hogy mindenkinél más a normális használat. Nálam az alacsony fényerő, WI-FI és a nem túlzottan terhelő appok többnyire adottak (FB is van, de nem lógok állandóan rajta), ez a normál felhasználás a mindennapokban. Ugyanakkor volt már olyan eset is amikor kirándulás közben folyamatosan napon, maximális fényerőn ment a telefon, nem volt WI-FI, és a kamera is folyamatosan nyúzva volt. Na, ott az Accubattery sem jósolt 7-8 óra potenciális SOT-t, inkább csak 3-4-et. Hasonlóan gyenge SOT-t tud hozni a telefon akkor is amikor rákattanok valamilyen játékra és folyamatosan az fut.
    Szóval ekkora szórás teljesen normális, és én nem is vonom kétségbe, hogy van akinél normál használat mellett van a max 3-4 óra SOT. Nálam viszont ez inkább a kivétel.

    #10219 dnelb Ez régi, elhasznált akkuknál szokott gond lenni, nálam még eléggé lineárisan merül, nincs érezhető különbség a különböző töltöttségi szinteken. Még ha lenne is ilyen mérési pontatlanság, itt átlagos értékekről beszélünk amibe úgy az 50% fölötti, mint az 50 alatti intervallum is bele van számítva.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz forumpista #10221 üzenetére

    Leírtam, hogy egy konkrét napon 3 óra (teljesen valós) SOT melett 38 % akku fogyott (ez ugyancsak valósnak tűnik), innentől egyszerű matek minden. Értem én, hogy egy egészséges szkepticizmus kell, de itt már nagyon túltoltad a biciklit és elsíklottál a leglényegesebb mondandóm fölött (miszerint, hatalmas a szórás különböző esetek között). Búcsúzóul még egy screenshot az adott napról, amin látszanak a fogyasztó appok is (élen az FB-vel): [kép]
    + Bónusz screenshot az Accubattery jelenlegi 100% akkus SOT előrejelzéséről és egyéb átlagos fogyasztási adatokról: [kép] A számok elég tisztán beszélnek (és nincs okom kétségbe vonni őket), de mindenki értsen meg belőle amit akar.

    A szélmalomharcot innentől zárom. B.U.É.K!

    #10222 Caranita Nyilván lehetetlen jó SOT-t elérni, ha egy lerakott telefon is nagyon gyorsan merül (és ez sokaknál nagyon is valós gond, az S23 ebben sokkal jobb). Nálam ilyen gond nincs, óránként 1 - 1.5% megy el készenlétben, ami szerintem teljesen korrekt, így az akku jóval nagyobb része tud SOT-re allokálódni.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz kcsa #10384 üzenetére

    Ja, én rendszeresen töltöm 25W-al (mérő szerint inkább max. 18-19W, 25-nek a közelébe még egy pillanatra sem ér), és Accubattery szerint még tökéletes az akku (99-100% kapacitás, persze ez csak megközelítő) és nem érzem, hogy bármivel is gyengébben bírná mint teljesen új korában. 2022 szeptemberi telefon.

    Szóval szerintem nincs gond a 25W-al, ez még nagyon távol áll a fejletépős 60-100 W-os gyorstöltésektől amit egyes gyártók nyomnak, olyat még és sem használnék ekkora akkunál.

  • nkmedve

    őstag

    válasz viewdetails #10468 üzenetére

    Én Galaxy Watch 4-et használok kb. az első naptól, folyamatosan kapcsolódva a telefonhoz. Átlag 50-60%-ot merül 24 óra alatt a telefon (annyit kell rátöltsek minden este) az én használati szokásaim szerint, én teljesen meg vagyok elégedve.

Új hozzászólás Aktív témák