Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m1lan

    őstag

    válasz iceQ! #17195 üzenetére

    Az Voda sajátosság (volt?) ha jól emlékszem, Telekomnál tökéletesen működik a váltás, maga a szolgáltatás is csak akkor tud problémás lenni, ha gyenge térerő/hálózat ellenére 4G-n indul a hívás. De egyébként próbáltam szolgáltatói oldalról is korrigálni a problémát (Telekomnál dolgoztam :DDD), nem vezetett sikerre az sem...

    Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

  • Capella

    senior tag

    válasz iceQ! #17195 üzenetére

    A VoLTE témához kapcsolódva egy mostani tapasztalat érdekességként.
    Feltöltőkártyás Vodafone SIM. Ráaktiváltam az ajándék 5 GB mobilnetet. Gondoltam kipróbálom, illetve aktiválom ezen a kártyán is a VoLTE-t a szolgáltatónál. A harmadik félórányi ügyfélszolgálatos hívásomra sikerült az ügyintézőhöz jutnom. Home office, de valahogy lassan megcsinálta, mondja indítsam újra. Oké, próba és nem működik, hívásnál visszavált 3G-re.
    Nézem a teló beállításoknál, meg sem jelenik a VoLTE opció. Eddig ez volt és Telekom kártyával kifogástalanul múködött.
    Visszateszem a Telekom kártyát, megjelenik a beállításoknál a VoLTE és működik is.
    Huawei telóban is megy a VoLTE egy Telekom kártyával. Próbálom helyette itt is a Voda kártyát. Dettó eltűnt a beállításoknál a VoLTE opció, és persze nem is működik. Vissza a Telekom kártya, a VoLTE is megint működik.
    Szóval nem tudom, ha (ezt) a Vodafone kártyát érzékelik a telefonok, meg sem jelenik a VoLTE lehetőség, hiába van a kártyára aktiválva a szolgáltatónál.
    Telekom kártyánál a beállításoknál kapásból megjelent, csak persze szolgáltatói aktiválás nélkül nem működött.
    Vagy SIM kártyát lehetne cserélni, ha érne anvyit, vagy talán inkább szoftvert. A Voda honlapján írnak VoLTE ügyben valami szoftverfrissítésről.
    Az tény, hogy az egyik teló Note8 a tavaly januári legutolsó 8.0 Androiddal. Ez még frissíthető lenne, csak nem akarom, pláne ezért.
    A Huawei szintén 8.0 Android, de arra már nincs is további frissítés.

Új hozzászólás Aktív témák