Új hozzászólás Aktív témák

  • cal84

    tag

    válasz petir #2914 üzenetére

    na leírom, hogy én hol csesztem el hátha segít neked is.

    kell az odin odin

    kell a twrp [link] (twrp-3.1.1-1-j5nlte.img) ez van nekem (SM-J500FN)

    kell a file amit twrp-n be fogunk instalálni twrp-n keresztül [link] ez teszi majd lehetővé, hogy legyen lehetőség sb-ből tárhelyet csinálni. ezt rakd be pl a downloads mappába a mobilon belül

    estleg az usb driverek mobilhoz [link]

    Először is vagy csinálni kell egy rendszer visszaállítást, vagy törölj le mindent appot a play áruházon keresztül ami épp az sd-n van valamilyen formában mert bugok lesznek nem fogod tudni visszarakni őket vagy hasonló, mert fele itt van fele ott van :)

    1. bekapcsolod a mobilon a feljesztői opciókat, usb debuggingot és az oem feloldást, ez azt hiszem megvolt neked

    3. elindítod az odint majd az options füll alatt KIVESZED A PIPÁT az auto reboot alól, majd bepipálod az AP gomb előtt a dolgot, rányomsz az AP gombra, itt kell betallózni a twrp-3.1.1-1-j5nlte.img filet, ilyenkor a mobil még nincs rákötve a pc-re

    2. a mobilt először download módba kell rakni -> hangerő le + home + bekapcs gomb lenyomásával, tartod is egy kicsit

    4. a download módba kapcsolt mobilt rá kell körni a pc-re, miközben az odin fut a gépen a betallózott img fileal (2. pont leírása) ekkor láthatod, hogy az ID : COM alatt írja hogy melyik portban van a mobil, ha minden ok a színe is kékre vált.

    5. megnyomod az odin-on a start gombot, lefut az egész, zölddel jelzi hogy minden rendben van

    6. nem indítod újra a mobilt se az odinnal se máshogy, hanem lehúzod az usb kábelt a pc-ről, kiveszed az aksit a mobilból, visszarakod majd elindítod a twrp-t innen kikapcsolt állapotból (home+hangerő fel majd a bekapcsoló lenyomva tartásával)

    7. a twrp-n keresztül betallózod a filet a mobil download mappájából (adoptable_storage_enabler_ashyx_13916.zip) és telepíted, ez kb így néz ki youtube video és telepíted, utánna a végén a reboot system gombot nyomod meg mint a videón. innentől, engedélyezve lesz az sd mint belső tárhely

    8. én adb-n keresztül az sd kártya felét csaptam a mobilhoz ez alapján [link], de androidon is lesz rá lehetőség csak ott az egész kártyát tudod hozzáadni

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák