Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Farkassacred

    őstag

    válasz shotika #30 üzenetére

    Hogy hogyan :F
    Más árkategória a kettő. Az tuti, hogy én 400 felett oleden kívül mást már biztosan nem vennék. Ha van pénzem a drágább tévére, akkor bizony a sötétítést is meg tudom oldani valahogy. Filmre/sorozatra és konzolhoz vesszük általában a tv készülékeket, arra meg az oled a legjobb és kész, ez tény. De 400 alatt a qled is bőven megállja a helyét, csak badarságokat ne írjunk már.. :R

  • Pro Koryak

    addikt

    válasz shotika #30 üzenetére

    :Y :C árban esetleg.

    Az a szomorú, a Samu évente kitalál valami hangzatos maszlagot, idén a Neo Qled, hogy a sok tudatlan felfigyeljen és bedőljön, hogy akkor ez most már mekkora innováció. Aztán a nagy lóf.szt. Dettó ugyan az, mint az előző évben, sőt, a legfelső kategória alatt meg egyre silányabbak a tévéi.

    Igaz, LG-nél meg a Nano baromság a divat.

    #34 wallace 234
    egy valamire való/hozzáértő tesztelő előtte bekalibrálja mindkettőt, hogy érdemben tudjon nyilatkozni róluk.
    Szóval ilyen YT teszteket inkább hanyagoljál, nézz pl. hdtvtest videókat.

    [ Szerkesztve ]

  • wallace 234

    őstag

    válasz shotika #46 üzenetére

    Így van emlékszem a B7 re annak idején, tényleg meg ette az akkori lcd tvket. De azóta mi történt? Jöttek a hangzatos nevű procik, évről évre kisebb fényerő, gyengébb képminőség. Saját tapasztalat, saját otthoni körülmények között, kellet rá jönnöm, hogy az a előnye elveszett ami volt. Igen sok embernek fáj, de ez az igazság Samsung elképesztő pénzeket ölt a technológiába, hogy jobb legyen! Jobb is lett! Csak a gond ott kezdődik, hogy egy adott típusú tvt, képesek 4 féle verzióba adni. Nagyon jó és pocsék panelokkal. Így aztán ha valaki bele fut, egyértelműen azt mondja fúj Qled! Míg aki az ellenkezője az boldog, hogy milyen jó a tvje! Ha Samsung egyenletesen adná azt a minőséget, amit ezek a tvk tudnának, oled gondban lenne. Bár az LG- A1 oledet szerintem bármelyik Qled meg eszi.

  • alaves

    addikt

    válasz shotika #57 üzenetére

    Meg fogom nézni és az új LCD-ket is.

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • arty

    veterán

    válasz shotika #46 üzenetére

    "ezekkel dolgozom" - samsungot árulsz? :D

    tudom, hogy fáj, hogy bármennyit is szenved a samsung az elcédével, szarból nem tud várat építeni, ezért kell unalomig ismételgetni, hogy "az idei lcd már lenyomja az oledet" - évek óta :D

    jól írtad egyébként, az oled marginálisan fejlődött az elmult években - a mai tudás javát a kezdetek óta tudta ugyanis... (pont ahogy az elcédés problémák javától a samsung a kezdetek óta nem tud szabadulni)

    #49 wallace 234

    "Így van emlékszem a B7 re annak idején, tényleg meg ette az akkori lcd tvket. De azóta mi történt? Jöttek a hangzatos nevű procik, évről évre kisebb fényerő, gyengébb képminőség. "

    A képminőség javult, a fényerő kvázi nőtt. Amugy stimmel amit írsz :D

    "Saját tapasztalat, saját otthoni körülmények között, kellet rá jönnöm, hogy az a előnye elveszett ami volt."

    Minden évben megvetted az aktuális oledet és qledet és így jöttél rá, vagy hogy kell ezt elképzelni?

    "Igen sok embernek fáj, de ez az igazság Samsung elképesztő pénzeket ölt a technológiába, hogy jobb legyen! Jobb is lett!"

    Marketingbe többet öltek... az lcd technón nem lehet segíteni ugyanis :D

    "Csak a gond ott kezdődik, hogy egy adott típusú tvt, képesek 4 féle verzióba adni. Nagyon jó és pocsék panelokkal. Így aztán ha valaki bele fut, egyértelműen azt mondja fúj Qled! Míg aki az ellenkezője az boldog, hogy milyen jó a tvje! Ha Samsung egyenletesen adná azt a minőséget, amit ezek a tvk tudnának, oled gondban lenne. Bár az LG- A1 oledet szerintem bármelyik Qled meg eszi."

    A panellottó szerintem fogyasztóvédelmis probléma szintje, de nyilván számodra a szarpaneles kulaled is oled verő. Az évek óta romló nativ kontraszt sem gond, hiszen az nem fontos képi jellemző. Vagy a DV hiánya, a nem működő HGIG, a minősíthetetlen Game Mode, a kevés hdmi 2.1, stb stb stb.

    Az A1 a nevetséges árazásával érthetetlen, minek létezik.

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák