Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz Piftuka #9 üzenetére

    az oled áron adott elcédé a legnagyobb átverés :)

    egy 150k-s lcd-nek nincs oled ellenfele, de 3-400k magasságnál ne nézegessünk már termosztáton is kompromisszumos (lcd) technológiát....

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz gulupeti #27 üzenetére

    ezt írtam volna? :) nem....

    amilyen lcd-t 400ért kapsz, annyiért a 400k-s oled jobb. ennyi.

    #30 shotika lol

    mármint a 2016-os oledeket, bizonyos fényviszonyok mellett, bizonyos képi tartalommal, páratlan napokon?

    a nembedőlős tanácsot alkalmazd magadra, samsung-marketing viszonylatban ;)

    #34wallace 234

    "Hát azért 400 felett, is megállja a helyét a Qled. Itt egy érdekes össze hasonlítás, végén a pontok, meg mutatják milyen közel is vannak egymáshoz. [link]. Igazából kinek mi jön be, mindkét tv elég jó! De azért látszik, hogy a fényerő különbség milyen hatással van a képre."

    black level azonosan 5* mindkettőn ill. gaming-re jobb a samsung... :D jah, game modeban közismerten remek képe van az elcédéknek... asszem ez a csatorna itt el is vesztette a hitelességét.... köszi, hogy a lényeget linkelted és végig se kellett nézni :D

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz shotika #46 üzenetére

    "ezekkel dolgozom" - samsungot árulsz? :D

    tudom, hogy fáj, hogy bármennyit is szenved a samsung az elcédével, szarból nem tud várat építeni, ezért kell unalomig ismételgetni, hogy "az idei lcd már lenyomja az oledet" - évek óta :D

    jól írtad egyébként, az oled marginálisan fejlődött az elmult években - a mai tudás javát a kezdetek óta tudta ugyanis... (pont ahogy az elcédés problémák javától a samsung a kezdetek óta nem tud szabadulni)

    #49 wallace 234

    "Így van emlékszem a B7 re annak idején, tényleg meg ette az akkori lcd tvket. De azóta mi történt? Jöttek a hangzatos nevű procik, évről évre kisebb fényerő, gyengébb képminőség. "

    A képminőség javult, a fényerő kvázi nőtt. Amugy stimmel amit írsz :D

    "Saját tapasztalat, saját otthoni körülmények között, kellet rá jönnöm, hogy az a előnye elveszett ami volt."

    Minden évben megvetted az aktuális oledet és qledet és így jöttél rá, vagy hogy kell ezt elképzelni?

    "Igen sok embernek fáj, de ez az igazság Samsung elképesztő pénzeket ölt a technológiába, hogy jobb legyen! Jobb is lett!"

    Marketingbe többet öltek... az lcd technón nem lehet segíteni ugyanis :D

    "Csak a gond ott kezdődik, hogy egy adott típusú tvt, képesek 4 féle verzióba adni. Nagyon jó és pocsék panelokkal. Így aztán ha valaki bele fut, egyértelműen azt mondja fúj Qled! Míg aki az ellenkezője az boldog, hogy milyen jó a tvje! Ha Samsung egyenletesen adná azt a minőséget, amit ezek a tvk tudnának, oled gondban lenne. Bár az LG- A1 oledet szerintem bármelyik Qled meg eszi."

    A panellottó szerintem fogyasztóvédelmis probléma szintje, de nyilván számodra a szarpaneles kulaled is oled verő. Az évek óta romló nativ kontraszt sem gond, hiszen az nem fontos képi jellemző. Vagy a DV hiánya, a nem működő HGIG, a minősíthetetlen Game Mode, a kevés hdmi 2.1, stb stb stb.

    Az A1 a nevetséges árazásával érthetetlen, minek létezik.

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz PuMbA #62 üzenetére

    ez azért nem lehet ennyire egyszerű :)
    a ks7000-em ~6900:1 natív kontrasztú és közvetlen az oledem mellett fátyolos, lapos képpel rendelkezik (egymás mellett vannak a falon)... és ugyanez igaz HDR esetén is: hiába megy az lcd 1400nit-ig, míg az oledem 800ig SE, a gigászi kontrasztdifferencia miatt utóbbin "jobban"* látszik (nem tudom jó jelzőkkel leírni, amit látok :) egyszerűen dögösebb, vagy hogy mondjam...)

    azt sajnáltam, hogy hdtvtest nem mérte le a BELTÉRI fényeket egy átlagos szobát figyelembe véve :) (ill. egy extrafényest és kevésbé fényes nappalit is)

    *tudom, hogy egy mai FALD lcd többet tud csalni, ergo jobb, de pusztán az "ötezres" példát szerintem lehet vele cáfolni

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz wallace 234 #65 üzenetére

    és amugy mekkora vicc már, hogy a "magyar" Mars csokit szarabbnak gondoljuk, mert keletre az ócska alapanyagos való (nehézkes a bizonyítás), ez ellen konkrét törvényt hozunk, addig a panel objektíven mérhetően hulladékabb itt, mint a tengerentúlon, ill. sokszor adott modell más és más panellel nézhető egy társasház két lakásában, kinek mi jutott ugye, de ez az átverés(!) nem vet "semmiféle" hullámokat :( (ráadásul ez a samunál 10+ éves gyakorlat, és időnként a VA vs IPS mélységig is eljutottak!)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák