Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz -KP- #35 üzenetére

    Ezt mégis mi alapján gondolod? A cripto földbeállt, remélhetőleg nagyon hosszú időre. A piacot elkezdték elárasztani a leszerelt bányákból kiszabaduló VGA-k (plusz elvileg majd az Intel is kiad valamit... erre nagyon már nem alapozok), és jön ősszel az új generáció is.
    Hogy mennyire van áresés??? márciusban 189 ezerért vettem ügyfélnek RTX3050-est... múlt pénteken engem hívtak fel, hogy kell-e RTX3050 99 ezerért??? (Hetente 1-2 bányabontás ügyén keresnek, érdekel-e olcsón VGA?) De durván beszakadt az 1660-as ára is, az RX580 8GB 160 ezerről (január), 60 ezer alá esett be. 2-3 hete 50-ért majdnem elcsábultam egy GTX970-re, most már picivel 40 ezer alatt is van ...
    Nekem ez úgy tűnik, mint ami egy darabig még csökkenni fog aztán beáll. (nyilván karácsony előtt emelkedni fog, február-március tengelyen meg visszacsökken). Ráadásul mivel élelmiszerválság és recesszió van, az emberek kevésbé költenek majd ilyesmire, ami még lejjebb nyomja az árakat.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • kwzatz

    őstag

    válasz -KP- #35 üzenetére

    Én meg már tavaly hónapra lebontva leírtam hogy fog zajlani a dolog, eddig tökéletesen úgy is megy. Most kezdjem el megint linkelni az 1 éves kommentjeimet? :D

    De szuper, hogy ezt leírtad, ezen keresztül lehetőséged van megfigyelni, hogy az AMD, NV vagy a partnercégek a tech csatornákon keresztül hogyan manipulálnak téged és hogyan próbálnak ezzel a FOMO-val rávenni arra, hogy segíts nekik csökkenteni a készletüket, mielőtt árcsökkentésre kényszerülnének. :U Ez mindenhol így működik. Azt is megfigyelheted majd, hogy ki hiteles.
    Továbbá nem mindegy, hogy milyen "áremelkedést" jósolnak. Hogy magasabb lesz az új kártyák MSRP-je? Mert ezt nem zárom ki, sőt, le is írtam az előző kommentben, hogy kezdhetnek így, fél-1 éves időtávon ettől még a csökkenés irányába mozdulunk majd továbbra is.

    Hopkins95: Tehát ha te is emiatt gondolkoztál el a bővítésen, akkor igaza van? Ezzel nehéz vitatkozni. Sőt, ha még 3-4 ember beírja ugyanezt, akkor gyakorlatilag megkérdőjelezhetetlen a dolog. És igen, mind mikrotranzakció, a másik 147 nagyobb kiadó, indie-k játékaiból a 10 különböző PC-s platformon nem is vásárol senki semmilyen játékot. Bár ha túlnyomórészt mikrotranzakció, az sem változtatna semmit, mert azt mutatná, hogy a Sony single exkluzívoknak gyakorlatilag nincs súlya ezekhez viszonyítva a PC-s bevételek tekintetében. Az a 0,3% az 0,3% így is, úgy is.

    Noukum: "Szerintem az msrp-re gondolnak, hiszen logikus ha csökken az igény a kártyákra akkor árat növelsz - ezzel pótolva a profitkiesést."
    Szerintem rakj smiley-t, mert még a végén valaki elhiszi, hogy ezt komolyan írod. :D

Új hozzászólás Aktív témák