Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz Mezcal #6653 üzenetére

    Fordítva ülsz a lovon: lefarag? LOL.:D Azért gondoltam, hogy gyerek vagy még,
    mert úgy írsz, mint aki "beleszületett" a 16:9-be, pedig pl. az ezredfordulón még
    a kanyarban sem volt a 16:9-es TV-adás, így a 16:9-es TV-k sem igen terjedtek.
    Ó, láttam én mondjuk Franciaországban, hogy ez a jövő, nade kis hazánkban?!
    Itt még 2004 környékén is az volt a mondás, hogy csak villantani jó az ilyen TV,
    mert ha bekapcsolod, kb. mindenkit elfog a röhögőgörcs. Vagy a pillarbox miatt,
    vagy a szétnyújtott TV-híradós fejek miatt. (Halszemtorzításról nem beszélve...)

    Mindegy. Lényeg az, hogy DVD-ket nézegetni már akkor is kiváló volt, csak NE
    hívták volna TV-nek... Na én nem is annak vettem, 2008-ban egy 1366x768-as
    apróságot (32"), hanem monitornak. Kicsit pixeles volt. De jó volt rajta játszani!
    Már amivel! Azt írod, hogy tény, hogy 16:9-en többet látsz... Nagy szart tény.:U
    Kizárólag akkor, ha a játék fejlesztői támogatták a "szélesvásznú" módokat, és
    ennek megfelelően arányosan növelték a FOV-t... Más esetekben akár be sem
    tudtad állítani a kívánt felbontást, vagy ha mégis (esetleg "hekkeléssel"), akkor
    bizony előfordult, hogy azonos FOV mellett a kép tetejéből, aljából láttál... wut?
    Kevesebbet! Tehát úgy is mondhatjuk, hogy a 16:9 lefaragott a 4:3-ból. Bizony.
    Meglepődnél, ha tudnád, hogy pl. a mozifilmek 2,35:1-es képaránya eredetileg
    mire készült. Igen, 4:3-ra, a TV-nek megfelelően: ezt levágva került a moziba a
    szuper szélesvásznú mód. Most akkor mi farag le miből?! Történelemóra vége.

    ON: abban nincs vita, hogy az RR3 Horiz+-os, tehát valóban többet mutat, és
    ez tök jó. Féltem is, hogy nagyon lelassulok, mert kiesik a perifériás látómező.
    De ez nem történt meg. A lényeget ugyanúgy látni. Jó a játékélmény... Persze
    az igazi a csutka grafika + fix 60 fps + 16:9 képarány lenne... Talán az iPhone
    6S Plus tudja, de azt nem tudtam hirtelen a cégnél beszerezni. Ez van. Bocsi!

    Ui: kukkantsd meg ezt az oldalt és a játékok listáját. Ma is aktuális, csak ma a
    16:9 helyett a 21:9 a kérdés, meg az eyefinity, meg a 4K, ill. ott a Hor+ Ver- is.

Új hozzászólás Aktív témák