Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BandiHUN

    veterán

    Hát ez egy az egyben mondható Borderlands-HD-nek :DDD
    De azért én kicsit tartok a Doomositástól,félő,hogy az ID pont a szabad játékmenetet fogja feláldozni emiatt,hiszen a "klasszikus" FPS-eknek volt ez a hátulütője,hiába volt látszólag nagy terep,hiába a sok folyosó,az útvonal jellemzően egyenes volt,kiegészitve pár kisebb kitérő-résszel,ahol általában extra pajzsot,életerőt,fegyvert lehetett beszerezni pár plusz szörny legyilkolása árán.
    Egyébként az egész grafikáról,a járműről,helyszinről,mindenről ÜVÖLT a Borderlands...
    Sajna már egy negativum,amit észrevettem,a járműből lövés automata célzása :U
    Márcsak ez is gyanús,hogy egyszerűsitenek sokmindenen,még annyira sem lesz szerepjáték,mint a Border,ahol azért a célzás függvénye tud lenni sokminden,és a videóban nagyon extra képességek sem látszanak vagy ilyesmi...
    Szép lesz,jó lesz,remélem hosszú lesz és sandboxos,akkor sikeres lesz.De ha lineárissá butitják,tuti,hogy csak "olcsóbb" verzióban számitok rá...
    A Bordert a mai napig nyúzom,mint ahogy sokan,tegnap elértem a 400!!! órát vele,és még lesz is pár,mivel új DLC készül...
    Itt ilyen support kérdéses szerintem,jó pont lenne,ha kaland és pályaeditor is készülne hozzá,nomeg persze rendes kooperativ mód,sokat dobna a dolgon.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz villamos #5 üzenetére

    na ja,de azért nem mindegy,mi az a kis plusz,amit ehhez adnak...
    Gondolok itt a sokféle fegyverre,vagy épp a szerepjáték-elemekre,avagy a különleges képességekre,stb...
    Egy lineárisabb játékon is sokat dob,ha az adott feladatot többféle karakterrel,fegyverrel,képességgel meg tudod oldani többféleképpen,már csak ez is újrajátszásra sarkallhat.
    De mondjuk azért az elektromos nyilpuska kontra headshot még nem ez a kategória,alapkövetelmény a nyitott terep,a helyszin több útvonalon megközelithetősége,és a lineáris küldik helyett a sok mellékszál,a helyszinek valamennyire szabad látogathatósága,avagy 1 helyre mehess többször/hamarabb is,mint ahogy épp kell,ez szerepjátékelemek mellett a tápolás miatt is fontos.
    Ha lineáris,hiába visznek bele bármit,az nem kihivás,hogy minden sarokba benézve és mindenkit megölve mondjuk 3-4 szinttel magasabb az ember annál,mint aki nem nézelődik,csak végigmegy a sztorin...
    főleg ha ez a plusz mégcsak nem is szükséges.
    A Borderben ha valaki előrerohan,5 szinttel magasabb ellenfeleket már meg se nagyon tud sebezni...de ha túltápolja magát,akkor meg 1 lövés lesz minden sima ellenfél,van tétje a nemlinearitásnak,természetesen emellé jönnek a jobb minőségű felszerelések,avagy rohanás esetén a gyenge,ócska cucc hátrányai...
    Itt egyelőre ilyen nem látszik,se ellenfélszint,se semmi.Az gyenge dolog lenne,ha kimerülne abban a szintezés is,hogy nem szór mondjuk annyit a fegyver,vagy kis plusz erőbónusz,ilyesmi.

    Ja,robbanó hordók... :DDD
    a Borderben is vannak,ráadásul robbanó,savas,tüzes,elektromos...és a kutya meg nem emlitette,hogy ez milyen ócska dolog lenne,meg maradi :)
    sőt,genyó dolgok,hogy olyanok ott is vannak,ahol ellenség nincs,viszont a játékos épp igen,és a rosszarcúak el is trafálják a céluk érdekében,tehát igy határozottan jópont a változatosságnak...adott esetben nehezithetik is a játékos dolgát,nem csak könnyithetik :)

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Steven #10 üzenetére

    Jaja,és szerencsés esetben be fogják bizonyitani,hogy a 2-3 generációval újabb pc-d viszont épphogy alkalmas ugyanerre... :C
    Lassan ott tartunk,hogy pc-n 999fps-el kellene futnia egy játéknak egy azonos beállitás mellett,mint amit a box tud,egy mai gépen,i7,58xx mondjuk...
    Figyeljétek meg,hogy nem lesz szebb pc-n se nagyon(persze....jönnek majd a nagy DX11 dumával,stb...aztán nézheted a 2-3 félóránként előforduló effektet mint extrát),de a gépet zabálni fogja...
    Ehh,hogy a Boxban egy picit moddolt x1950pro mag van?Nem lényeg...a PC-t meg hajtani kell az új hardver felé,és ebben is jók voltak az ID-s srácok...
    Persze jó kérdés,hogy most,multiplatform megjelenéskor ez hogy jön majd ki.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz tome.jr #14 üzenetére

    hát igen,ebben is van valami...bár ugye ez még elvileg jövő január 4 ,ha jól tudom...de egyébként a Borderhez a 3.DLC mindenkinek ajánlott,akinek bejön a stilus...
    És meglepő módon,de a közel 1 éve megjelent Borderhez még most is készül DLC,és még mindig rengetegen nyomják kooperativban,szerintem megéri beruházni rá.
    aki ráizgult a Rage-re,de még nincs meg neki a Border,mindenképp különösen ajánlott,márcsak amiatt is,mennyire koppint erről a Rage,és jó eséllyel a kategóriában nem fog trónt dönteni pont a játékmenet miatt...nem olyan szép,persze...de azért a Border is profi munka,remek komponálású tájak,igazi hangulat,és jó kis RPG-s tápolás.Sőt,HOSSZÚ is,főleg DLC-kkel...és mostanság kellően olcsó is,és végre kapható lemezes változatban is újra itthon.Persze a DLC-khez bankkártya kell...itthon a lemezest megvenni drága,és pont a 3.nincs a lemezen,ami a legjobb jelenleg.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz creed13 #33 üzenetére

    végülis tényleg hasonlóak a gémek...
    Fel lehet fogni úgy,hogy 1 stilusban lesz a Fallout a komplex,a Border az egyszerűsitett,ez meg a lineáris vonal...
    A borderben még épp elég RPG-vonás van,hogy azért sokan hosszabb távon se unják meg(DE ehhez kell szerintem a netes játék is,sokan a "virágbolti" verzión csak végigszaladtak annó...ugye multizni nem lehetett),a Falloutban ugyan nincs multi asszem'de kellően,mármár szerintem túlságosan is RPG,én például szivesen végigjátszottam volna sokkal egyszerűbben,túllihegettnek érzem benne ezt a kalandjátékosdit,ráadásul szerintem a Bordernek a szabadság és az egyszerűség miatt és a remek design miatt óriási hangulata lett...a Rage szintén hangulatos lesz,"egyben lesz",de várhatólag egy kész vonalon kell végigballagni a sztorin és kész.
    De a lényeg,hogy lesz miért szeretni mindigis mindhármat...
    Bár én azért a lelkem mélyén egy Borderlands-folytatásnak örülnék most már.Nem szeretem a Fallout-pöcsölést,de a hátamon áll fel a szőr a Doom3-lineár 1x játszós játékmenettől is.Mindegy,hogy kocsikkal kell-e utazgatni,mindegy,hogy lehet fegyverrel variálni...Ha nem lesz nyitott világ,akkor virágbolt.Ha sandbox,és sok fejvadász-küldi koopban,kosár.A grafika,stb jobbára csak körités,látszólag az nem lesz gond,ilyen az élet,ez a Mad Max-szerű világ csak igy tud jobbára kinézni bármilyen játékban.Még akkoris sokkal jobb,mint valami erőltetett sci-fi borzadály mint a Doom3 pl...na azzal inkább van tele a padlás.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Cobra652 #42 üzenetére

    hát azért annál több lesz...hype sincs igazán...most nem mondanék pár nagyobb cimet,amiről 1 éveket beszélnek folyamatosan,stb...sőt tényleg hulladékot is tudok,demó alapján ráadásul,az meg a Medal of honor új része.
    Bár amennyire tartod,kiváncsi lennék,hány EREDETI játék diszeleg a polcodon,mert az ilyen nyilatkozat a letöltögetősöktől jön általában,akiknek nincs becsülete semmilyen gémnek,mert "ingyévót'" oszt' már lehet is fikázni akár 10 perc játék után is... :U
    Átlagos fizika?a call of dutyban semmiféle fizika nincs mondhatni.Tehát ez karcsú érv.Szép lesz,szerintem érdekes is,mindössze 2 dolog lesz meghatározó:sandbox lesz-e,és lesz-e karakterfejlesztés,RPG vonások.Láthatóan nem túl szöszmötölősre készül ez sem,de a videók alapján eddig még a Bordert sem közeliti szerepjátékos-vonásokban.A sandbox-tól meg félek egy ID-játéknál... :U De az tuti,hogy EGYSZER biztos jó lesz végigjátszani,más kérdés,meg fogja-e érni.Még ezesetben is lehet 30 órás sztori,ami miatt még igyis lehet megvehető kategória,ha igy lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz edward2 #45 üzenetére

    kicsit több az annál... :U de ez igazán nem ide tartozik.Mondjuk ha ismernéd is az emlitett gémet jobban,akkor tudnád a videó alapján,hogy a fele onnan köszön vissza legalább a Rage-nek,ha nem több.Én is jót kacagtam rajtad,hogy muszáj volt ideronditani egy ilyen hsz-el,remélem nem fájdult a kezed bele...a gém is hasonló,mint a nők...sz@r nincs,csak egyik jobb mint a másik.. ;) ne fikázzuk már le a másik izlését...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz hcl #48 üzenetére

    a Duke Nukem foreverre is azt mondták sokan,hogy már bőven jó lenne a régi Duke 3d modern köntösben,és tényleg van benne valami,mégse jött össze...Valahogy nem mindennek áll jól pedig az új köntös,igenis van igény az ilyen "régi" dolgokra is,gondolok pl.a Serious Sam HD-kre is.No ott is merték megcsinálni a régit modernebb köntösben+netes hentelés,és jó is lett...
    A foreverrel is annyira újitani akartak,hogy bukta is lett,és közben SEMMI szükség nem volt rá.Jó példa még a Starcraft 2 is,de tutira veszem,hogy egy mai grafikájú Carmageddont is kajálna a nép rendesen ;]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Cobra652 #61 üzenetére

    :P na jó,lehet,hogy tele vagy...akkor kivétel erősiti a szabályt.
    1 esélyt én azért adok neki...bár én is leirtam az aggályaimat,igaz nekem erős pozitiv felhang,hogy a Borderlands-ban már 400óra felett járok,tehát elfogultság.
    Persze másnak ez a plusz nem jelentkezik,és valahol tényleg a közepes szintjén lehet a dolog..
    A név egyébként igyis eladja,még sokan emlékeznek az id-re,akkoris,ha azért az utóbbi években semmi értékelhetőt nem is sikerült felmutatniuk.Nemcsak a régi játékok,hanem FELETTÜK is eljárt az idő,ezt el kéne fogadniuk,és nyitni-fiatalitani,a nagy ősöknek meg inkább irányitani-értékelni,ez van...ők már csak max 1 tál bab után durrantanak nagyot igy páran... :(

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz #08052480 #65 üzenetére

    jó poén ez a hype meg dijazgatás...rengeteg helyen,oldalon dijaznak sokmindent...főleg ha ilyen messze a megjelenés :)
    Kis pénz ide-oda,és már meg is van.
    Utólag meg fél év múlva ki a fene fogja számonkérni,a lényeg az,hogy most beviszik a köztudatba ezzel.
    Lehetne mondani a Borderlands-ot is jó példának viszont az ellenkezőjére,amiről tavaly mégcsak nem is irt minden újság...és pl.az 576-nál,ami eléggé nivós itthon,csendben megkapta januárban az év coop játéka cimet,olyan név előtt,mint a left 4 dead 2,és furamód a Gamestarban kábé 1 hónappal ezelőtt volt asszem' a dlc-k összevont UTÓLAGOS tesztje,és a lemezmellékletre feltették az alapjáték tesztjét is :)
    Hát igen,erre nem számitottak pl.annó,hogy a Border ilyen sikeres lesz...
    Mint ahogy kapni se lehetett itthon megjelenésekor,csak rövid ideig,mert befuccsolt a forgalmazó,de nem láttak a balgák benne fantáziát,hogy keressenek másikat...igy maradt a Steam 50 júróért...én se jutottam hozzá csak a dec.24-edikei 24€-s leárazáskor,hasztalan zaklattam az 576-ot,a cd-galaxist...
    az itthoni megitélésen ez sokat rontott,főleghogy a virágboltival meg multizni nem lehetett,igy sok ember életéből kimaradt a játék leglényegesebb része...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Új hozzászólás Aktív témák